Ostrov Ugljan

NapsalPetrK

Kvě 4, 2006

Do začátku letošní turistické sezony ostrov Ugljan dostane svoji první marinu, která bude umístěna v přírodní zátoce Sutomišćica ve stejnojmenném místě, nedaleko rybářských vesnic Kali a Preko. Podle dosavadních plánů marina s cca 55 tisíc čtverečních metrů mořské plochy a 150 čtverečních metrů plochy na pobřeží, bude mít k dispozici kolem dvou set stání.

Marina bude spojením nového i starého, vybudována z kamene, dřeva a skla, s vysokým standardem kvality. Výstavba celé mariny ale nebude dokončena do začátku letošní sezony. Podle plánů majitele, první fáze výstavby, která bude dokončena do léta, zahrnuje vybavení všech 200 stání, vybudování vlnolamu, hlavní budovy a sanitárních zařízení, recepce a snack baru a úpravu pobřeží s promenádou.

Po sezoně se bude pokračovat s pracemi a do začátku příští turistické sezony budou postaveny a vybaveny všechny ostatní plánované obsahy – restaurace, bazény, obchody, servisní dílny, parkoviště s tím, že se jachtařům poskytne možnost pronájmu kol a skutrů a marina bude vybavena video kontrolou.

Kromě toho již od června letošního roku bude z mariny vyjíždět první turistická loď, která bude čtyřikrát denně plout mezi Zadarem a Sutomišćicí.

Turistické sdružení Zadarské župy
e-mail: tz-zd-zup@zd.t-com.hr
web stránky: www.zadar.hr

Turistické sdružení obce Preko
e-mail: tz-preko@zd.htnet.hr
web stránky: www.ugljan-pasman.com

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..