ORKA 700

NapsalPetrK

Zář 5, 2004

Jedním z mnoha výrobců lodí v Chorvatsku je záhřebská firma ORKA studio d.o.o., která vyrábí velmi povedený člun ORKA 700, určený především pro rybolov a volný čas. V našich podmínkách by tato loď byla velmi dobře použitelná i jako pracovní člun pro policii, záchranáře, hasiče a plavební správu. Při bližším seznámení ORKA 700 zaujme především velmi bohatou základní výbavou a především vyváženými rozměrovými a výkonnostními parametry.

Délka lodi je 770 cm, délka trupu 680 cm a šířka trupu 249 cm. Nejedná se tedy o žádného drobečka. První polovinu délky trupu zabírá prostorný kokpit s nadstandardní stojnou výškou 203 cm. Kokpit je vybaven příďovou spací kajutou, chemickým WC, kuchyňským a pilotním pracovištěm. Druhá polovina trupu je otevřená, zakončená rozměrnou koupací platformou. Ve standardní výbavě je množství nerezových prvků, bilgepumpa, stolitrová nádrž na vodu s čerpadlem, sada palubních přístrojů, sto ampérový akumulátor a elektrická rozvodná deska. Jako pohonná jednotka slouží alternativně Mercruiser 3.0L Alpha (135HP), Mercrusier 1.7 DTI Alpha (120HP) nebo Volvo Penta D3 SX (130HP). Nádrž na palivo pojme 160 litrů.

O skutečnosti, že je ORKA opravdu solidně stavěným člunem, který se neztratí ani v tvrdých podmínkách hovoří i hmotnost lodi, která překračuje 1,5 tuny. Na palubu se vejde 8 osob, tři osoby mohou přespat v kajutě.

Koncepce člunu se širokými dveřmi do kajuty a vysokou střechou umožňuje celodenní pobyt osob se maximem možného komfortu. Pro toho, kdo odrostl otevřeným sportovním člunům a hledá pohodlí kombinované s vysokou užitnou hodnotou lodi bez kompromisů je ORKA 700 tou správnou volbou.

ORKA 700 na webu

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..