Tu odemknul starosta města Veselí nad Moravou RNDr. Jaroslav Hanák. Poté následovala plavba na lodi DANAJ k novému bezbariérovému přístavišti U Hvězdárny. Přístaviště slavnostím přestřižením pásky otevřeli ministr životního prostředí RNDr. Libor Ambrozek, člen Rady Jihomoravského kraje Ing. Jaroslav Pospíšil a starosta města Veselí nad Moravou RNDr. Jaroslav Hanák.Přístaviště bylo vybudováno Městem Veselí nad Moravou s použití finanční dotace Jihomoravského kraje. Následovala prohlídka hvězdárny, která je vybavena novým dalekohledem, pozorování slunečních skvrn a malé občerstvení. Odpoledne hrála v přístavišti country hudba, byl otevřen blízký zámek a plavby probíhali pro veřejnost až do večera.

Program otevírání plavební sezóny pokračoval i na dalších místech:
Ve Spytihněvi probíhalo sousedské setkání, kterého se zúčastnil i Tomáš Baťa. Součástí programu byly plavby na lodi, košt vína, dobré jídlo, cimbálová hudba.
V Sudoměřicích byla otevřena nová půjčovna motorových člunů – byla slavnostně pokřtěna loď Tomáš. Návštěvníci si prohlíželi technickou památku Výklopník po druhé etapě rekonstrukce. Celé odpoledne probíhaly plavby na nových člunech a pro poslech a tanec hrála dechová hudba.

V Hodoníně už od dopoledne probíhaly v přístavišti soutěže pro děti, půjčování šlapadel. Odpoledne proběhla slavnost otevření řeky a nového sociálního zázemí pro návštěvníky. Loď Konstancie v tento den absolvovala svoji první letošní přeshraniční plavbu, která bude probíhat každou neděli až do konce srpna. Opět se tato akce neobešla bez příjemné hudby, kterou zajišťovala jak country, tak cimbálová kapela.
Již v sobotu proběhla malá slavnost ve Vnorovech.

Vojtěch Bártek
Baťův kanál, o. p. s.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..