Loď Porta Bohemica
Litoměřice 7. dubna (ČTK)

Sezonu letošních turistických plaveb po Labi zahájí v sobotu ráno v Litoměřicích loď Porta Bohemica. Mediální zástupkyně litoměřické radnice Eva Břeňová dnes ČTK informovala o tom, že loď vyrazí na cestu do Ústí nad Labem a zpět. Mluvčí děčínské radnice Romana Silvarové dnes uvedla, že po řece bude letos jezdit i loď mezi Děčíněm a Hřenskem, plavbu má zahájit 1. května.

Padesát metrů dlouhá loď Porta Bohemica z Litoměřic bude provozovat dopravu směrem na Ústí nad Labem a na Roudnici nad Labem jako při zahájení provozu vloni. V neděli během své druhé plavby loď popluje až do Štětí. „Půjde o zkušební jízdu, jejímž cílem je zjistit, jak dlouho cesta do Štětí potrvá. Poté budeme moci sestavit konečnou podobu plavebního řádu pro tuto sezonu,“ uvedl provozovatel lodi Karel Svoboda. Štětí se totiž letos přidalo k městům, které na loď přispívají, trasa se proto protáhne až tam.

Do konce dubna popluje Porta Bohemica pouze víkendech. V květnu a v říjnu pak tři dny v týdnu, v červnu a září čtyřikrát v týdnu a o letních prázdninách každý den. Na trasách mezi Roudnicí, Litoměřicemi a Ústím nad Labem se v loňské sezoně na lodi svezlo 17.000 lidí. Obce daly loni na provoz lodi 950.000 korun.

Děčínská radnice chce na provoz výletní lodi do Hřenska letos dát 400.000 korun, stejně jako vloni. Její provozovatel společnost Labská plavební podle Silvarové počítá s tím, že ve všední dny z Děčína do Hřenska a zpět vypluje jednou za den, o víkendu a během svátků loď takové cesty absolvuje dvě.

vlu snm

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..