Kramolín (Třebíčsko) 25. prosince (ČTK) – Na Vysočině dnes řada lidí využila možnosti zpestřit si vánoční svátky nevšední atrakcí – jízdou výletní lodí Vysočina po hladině Dalešické přehrady na Třebíčsku. Loď se odpoledne vydala na cestu z Kramolína do Koněšína. Podle starostky Koněšína Hany Žákové dnes ještě doznívaly oslavy štědrého dne, další jízdu na druhý svátek vánoční si však už zamluvily desítky lidí.

„Další jízdy budou na Nový rok a potom 6. ledna na Tři krále,“ řekla ČTK Žáková. Deset procent z vybraného jízdného 6. ledna půjde na konto tříkrálové sbírky, dodala.

Loď zahájila pravidelný provoz letos 1. července. Sezona pro ni skončila 28. října. Provozovatelé podle Žákové původně nepočítali s tím, že by se jízdy během zimy nárazově obnovily. „Podmínky jsou však příznivé, hladina v plavební dráze není zamrzlá. Byla by škoda toho nevyužít,“ řekla Žáková, která stála několik let v čele obcí v okolí přehrady sdružených v mikroregionu Horácko, které usilovaly o zavedení vyhlídkových plaveb.

Jinde na Vysočině se lidé výletní lodí svézt nemohou. Vodní nádrže v kraji buď slouží jako zdroje pitné vody, anebo nejsou dost velké. Dalešická přehrada byla před třemi desítkami let vybudována především jako zdroj vody pro Jadernou elektrárnu Dukovany.

Pravidelné plavby zajišťuje firma Quarter, jejíž lodě vozí cestující i po přehradách Orlík a Slapy. Na Dalešické přehradě jsou čtyři lodní zastávky, a to v Kramolíně, Dalešicích, Koněšíně a Harvíkovicích. Informace najdou zájemci na webových stránkách www.dalesickaprehrada.cz, nebo www.pivovar-dalesice.cz.

bjr mkv

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..