Od prvního ledna má lodní dopravu na Dalešické přehradě na starosti nový provozovatel. A přesně od té doby se tady dějí věci, které nikdo nepamatuje. Neznámí vandalové poničili vybavení většiny lodních zastávek.

„Nikdy tady po dobu pěti let, co se na přehradě provozuje lodní doprava, nic takového nebylo,“ poznamenala předsedkyně mikroregionu Horácko Hana Žáková. Nyní vyčísluje škody, aby mohla ve čtvrtek doplnit podklady k podávanému trestnímu oznámení. Právě mikroregionu totiž vybavení zastávek patří.

„Zatím o případu ještě nemám bližší informace, ale vzhledem k tomu, že škoda přesáhne pět tisíc korun, budou se tím policisté zabývat jako trestným činem poškozování cizí věci,“ vyjádřila se k případu policejní mluvčí Marcela Lavická.

Poničená tabule, rozlámané lavičky „V Hartvíkovicích byla utržená informační tabule na zastávce, je tam rozlámané zábradlí. V Koněšíně je poničená mapa a informační tabule, jsou tam rozlámané lavičky na odpočívce, prakticky bez škod zůstala jen lodní zastávka v Dalešicích, která je na odlehlém místě,“ upřesnil Milan Jahoda ze společnosti AIKON, která lodní dopravu od letoška provozuje.

Na Dalešické přehradě řádí vandal. Na snímku je zachyceno přeřezané lano, které jednu ze zastávek lodní dopravy zdobilo asi čtyři roky.

Zastávka Dalešice v podstatě jako jediná přečkala útok vandala bez újmy. V Koněšíně se u přístaviště objevily i hanlivé nápisy namířené proti tamní starostce a našlo se i uříznuté lodní lano. „Nejedná se ale o lano z naší lodi Horácko, ale staré lano, které bylo asi čtyři roky na jedné zastávce,“ vysvětlil Jahoda.

Nyní se obává toho, aby vandalové nepoškodili i nedávno dovezenou loď. Ta je proto zatím v kotvišti patřícím společnosti ČEZ, kde ji hlídají kamery. Navíc se chystá i další technické zabezpečení.

„Nenecháme se odradit, když jsem řekl, že budeme jezdit celý rok, tak vyjedeme i tuto sobotu a neděli,“ potvrdil v úterý před polednem Jahoda, který se právě chystal jet loď Horácko znovu zkontrolovat.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..