Podobně bude vypadat nové plavidlo pro Dalešickou přehradu

Mikroregion Horácko sdružující čtyřiatřicet vesnic z okolí jezera vybral nového provozovatele lodní rekreační dopravy, který začne brázdit přehradu od sezony 2012.

Ze tří zájemců vyhrál Jan Kočka ze Starče,“ řekla předsedkyně mikroregionu a koněšínská starostka Hana Žáková. Loni se na lodi Vysočina podle firmy Quarter svezlo kolem 28 tisíc lidí, letos byla návštěvnost slabší.

Výletní loď na Dalešické přehradě vozí turisty čtyři roky. Obce v mikroregionu zatím jejímu provozovateli přispívají 420 tisíc korun ročně s tím, že za to dostanou reklamu

Od roku 2012 už bude nový provozovatel zajišťovat výletní plavby bez finanční podpory obcí. Žáková podotkla, že na začátku neměl nikdo o zajišťování výletních plaveb zájem. Z nabídek teď ale vyplynulo, že už se na nich dá i vydělat.

Firma Jana Kočky, která vyhrála výběrové řízení již chystá stavbu nového plavidla.

„Oslovili jsme několik projektantů, aby nám navrhli plán lodi. Máme jasnou představu. Vybrali jsme si typově loď, která pluje po Ženevském jezeře ve Švýcarsku. Bude mít spodní krytou a horní otevřenou palubu. Kapacitně pojme 130 až 150 pasažérů. Maximální délka by měla být do pětadvaceti metrů a šířka do sedmi metrů,“ popsala Barbora Kočková

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..