Od pondělí 3. listopadu bude na čtyři týdny kvůli opravě tramvajové trati uzavřen Vyšehradský tunel. Uzavírka se dotkne desetitisíců cestujících denně; dopravní podnik proto zavede náhradní autobusovou a lodní dopravu. Pro chodce zůstane tunel otevřen.

Tramvajovou trať, která byla naposledy opravována před 26 lety, čeká v 300 metrů dlouhém úseku Výtoň – Podolská kompletní rekonstrukce. Chystá se i oprava inženýrských sítí a cyklistické stezky. Trať je v tak špatném stavu, že ji drážní inspekce označila za nebezpečnou a řidiči tramvají musí skrz tunel jezdit krokem.

S komplikacemi musí až do 30. listopadu počítat hlavně řidiči aut. Denně tímto úsekem projíždí kolem 20.000 automobilů, které nyní budou muset využít objízdné trasy. Objížďka povede podle ředitele magistrátního odboru dopravy Jana Heroudka od Podolské vodárny ulicemi Podolská, Na Dolinách přes Náměstí hrdinů na Pankráci a dále Táborskou, Petra Rezka, Čiklovou a Svobodovou zpět k Vltavě. „Řidiči by se ale měli pokusit najít trasy, které se nejbližšímu okolí uzavírky vyhnou, a využít levobřežní komunikace, Jeremenkovy ulice nebo Jižní spojky s návazností na severojižní magistrálu,“ poznamenal Heroudek.

Pro cestující budou připraveny náhradní autobusové a lodní linky. Mezi přístavišti Výtoň a Podolská vodárna budou plout denně od 6:00 do 22:00 velkokapacitní lodě s označením X21. Do konce listopadu bude fungovat také přívoz mezi zastávkami Dvorce a Lihovar. Autobusovou linkou X17 se lidé dostanou od Podolské vodárny ke stanici Pražského povstání, autobus číslo 728 bude spojovat Dvorce s metrem Budějovická. Dopravní podnik také posílí spoje 253 a 150, které využívají lidé při cestě z Modřan k nejbližším stanicím metra.

Změněny budou rovněž trasy tramvajových linek. Tramvaj číslo 3 se na Výtoni změní na linku 16 a bude pokračovat přes Albertov a Karlovo náměstí do zastávky Spojovací. Tramvaj 17 bude na Výtoni odkloněna přes Albertov, Náměstí bratří Synků a Pražského povstání do pankrácké vozovny. Linka 21 bude jezdit jen mezi Sídlištěm Modřany a Podolskou vodárnou. Noční spoj číslo 52 pojede po stejné trase jako linka 17.

sdv jw

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..