Už v červenci by se po Brněnské přehradě mohli prohánět vodní lyžaři. Nové centrum populárního vodního sportu tam chce vybudovat maďarský investor.

Proti záměru, který podporuje město i Povodí Moravy, je ale organizace Lodní sporty Brno. Podle ní by se tam pak totiž nedaly pořádat veslařské a jachtařské závody.

Maďarská firma Cable Park plánuje v oblasti Sokolské zátoky vybudovat lanovou dráhu na wakeboard (kombinace vodního lyžování a technik snowboardingu a surfingu – pozn. red.) a vodní lyžování. Vzniklo by tak první takové sportovní centrum na jihu Moravy.

„V Brně ani v jeho okolí není žádné místo, kde by se dalo lyžovat na vodě. Přitom je tento sport velmi populární. Počítáme s tím, že by první lyžaři mohli novou dráhu vyzkoušet už na přelomu června a července letošního roku,“ sdělil Tamas Bogo, zástupce maďarského investora.

Ten zatím nechce sdělit, na kolik nové sportoviště přijde. Přístupné má být pro začátečníky i pro zkušené vodní lyžaře.

Vybudování nového sportovního centra u Brněnské přehrady, která v minulých letech prošla čištěním, bude zahrnovat výstavbu mola, dráhy, ale i potřebného sportovního zázemí.

„Podle našich plánů počítáme s vybudováním obchodu a půjčovny sportovních pomůcek, které bezprostředně souvisejí s vodním lyžováním,“ popsal zástupce maďarského investora Tamas Bogo. Brňané si tak budou moci u přehrady půjčit příslušné oblečení i lyže či prkna na vodní radovánky.

Lyžařské centrum ohraničené lany bude ve tvaru pětiúhelníku, podle plánu bude dráha široká 140 metrů a dlouhá 350 metrů. V každém rohu bude stožár s kotoučem a na něm budou lana zavěšena. Na tomto vleku se budou lyžaři prohánět po určené dráze. „V jeden okamžik bude moci areál využít osm lyžařů,“ doplnil Bogo.

V současnosti existuje na světě okolo sto osmdesáti lanových drah pro vodní lyžování.

Zdroj: Idnes.cz

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..