Dne 27. listopadu 2023 byla dodána společnosti Royal Caribbean nová výletní loď Icon of the Seas. Tuto loď vyrobila firma Meyer Turku ve Finsku. Stavba této impozantní lodi trvala přes 900 dní a její dokončení bylo oslavou, na které se sešli výkonní pracovníci společnosti, členové posádky a zaměstnanci loděnice​​.

„Icon of the Seas“ je výjimečná výletní loď, která se vyznačuje svou kombinací luxusu, rodinných vymožeností a inovativního designu. Jako nejnovější a první loď ve třídě Icon společnosti Royal Caribbean není pouze dopravním prostředkem, ale destinací samou o sobě, která nabízí širokou škálu zážitků pro své cestující.

Loď má kapacitu pro 7,514 pasažérů. Je to největší výletní loď na světě a je navržena tak, aby poskytla nezapomenutelné zážitky pro velké množství lidí

Jednou z nejvýraznějších vlastností lodi je její nabídka ubytování. Na lodi je 28 různých kategorií kajut, z nichž 14 je zcela nových, a vyhovuje tak široké škále preferencí a rozpočtů. Více než 82 % kajut je navrženo tak, aby mohlo ubytovat tři nebo více cestujících, což ji činí ideální volbou pro rodiny. Například Ultimate Family Townhouse je luxusní a prostorná třípatrová suita, která nabízí exkluzivní a vysoce kvalitní zážitek​​.

Zaměření lodi na rodiny je dále zdůrazněno prostřednictvím jejího rozmanitého výběru zábavy a aktivit. Loď se může pochlubit největším vodním parkem na moři, Thrill Island, s šesti různými vodními skluzavkami, a čtvrtí Surfside, která je speciálně navržena s ohledem na mladší hosty. Kromě toho zde najdete The Hideaway s prvním visutým nekonečným bazénem na jakékoliv lodi. Tyto funkce spolu s kluzištěm a zábavním místem Absolute Zero zajišťují, že nebude nouze o zábavu a vzrušení pro všechny věkové kategorie​​.

Pokud jde o stravování, Icon of the Seas vyniká s více než 40 jídelními místy a bary, z nichž polovina je pro Royal Caribbean nová. Zahrnuje 14 bezplatných stravovacích zařízení, jako jsou hlavní jídelna, Coastal Kitchen (pro hosty v suitách) a trh Windjammer, stejně jako 12 specializovaných restaurací, jako je Hooked Seafood a Izumi Hibachi & Sushi, kde se platí dodatečný poplatek​​.

Ekologické zaměření lodi je také pozoruhodné. Jde o první loď společnosti Royal Caribbean poháněnou zkapalněným přírodním plynem (LNG), která má 6 motorů poháněných LNG. Toto nejen činí loď ekologičtější, ale také se řadí k cíli společnosti uvést do provozu net-zero loď do roku 2035​​.

Icon of the Seas je více než jen výletní loď; je to plovoucí rezort, který nabízí nepřekonatelnou škálu zážitků, čímž je perfektní volbou pro rodiny a cestovatele, kteří hledají jedinečnou a luxusní dovolenou na moři.

Technické údaje
Tonáž: 250 800 t
Délka: 365 m / Šírka: 64 m / Výška: 16,7 m / Ponor: 9,1 m
Max. rychlost: 22 uzlů
Celkový počet kajut: 2 805
Kapacita hostů: 5 610 osob / 7 514 při maximálním obsazení včetně přistýlek
Personál: 2 350 osob
Počet palub: 18 palub, z toho 16 pro hosty
Počet výtahů: 24

Odkaz na stránky provozovatele Royal Caribbean

Výlet na této lodi nabízí česká cestovní kancelář ONEWORLD Travel

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..