Hodonín 1. května (ČTK) – Hodonín má nové přístavní molo na řece Moravě. Jeho vybudování přišlo na pět milionů korun. Město si od tohoto projektu slibuje, že pomůže rozvoji turistiky na řece Moravě a přilehlém Baťově kanále. K molu bude přirážet nejen výletní loď Konstancie, ale i menší soukromá plavidla, řekla ČTK hodonínská místostarostka Milana Grauová.

„Přístaviště chceme dále rozvíjet. Především je nutné vybudovat kvalitní přístupovou cestu k molu,“ uvedla místostarostka.

Výstavbu mola financoval stát prostřednictvím Ředitelství vodních cest. Bylo nutné zpevnit břeh, vybetonovat jej a zapustit do něj sloupy pro vyvazování kotvících lodí. Novinkou je sjezd, který bude využíván ke spouštění plavidel na vodu.

Do konce května bude vozit turisty po řece Moravě dvanáctimístný prám za 400.000 korun, který byl před nedávnem pořízen z dotací Jihomoravského kraje. Pak se vrátí do provozu Konstancie, která je největším plavidlem této oblasti.

Loď je v majetku města. Nyní ji čeká modernizace za 1,2 milionu korun. Na plavidle pro 60 pasažérů vznikne horní paluba a především místo pro přepravu 15 bicyklů. Ročně si prohlédne krásy Moravského Slovácka z paluby Konstancie přes 10.000 turistů. Loď jezdí v létě mezi Hodonínem a nedalekou Skalicí.

Dnešní slavnostní otevření nového mola bylo zároveň pozvánkou na 19. července, kdy chtějí nadšenci v Hodoníně vyhlásit Vodní království. Jeho hlavním centrem se stane právě nové přístaviště. Cílem nadšenců je pořádat zábavné a společenské akce, na které budou zvát zástupce všech království, knížectví, panství a recesistických státečků vyhlášených na území Česka.

Vladimír Klepáč dvd

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..