V newyorské čtvrti Manhattan dnes došlo k lodní nehodě, při které bylo zraněno až pět desítek osob. Trajekt zde totiž naboural do mola. Minimálně dva lidé jsou podle stanice ABC7 News v kritickém stavu.

Neobvyklou nehodu vyšetřuje kriminálka v americkém New Yorku. Trajekt společnosti Seastreak zde narazil do mola. Až pět desítek lidí utrpělo zranění, z toho někteří z nich těžší.
Jedná se především o cestující z lodi. Tvrdý náraz srazil řadu cestujících k zemi. Záchranáři tak měli plné ruce práce – fixovali zraněným povětšinou hlavy, krky a končetiny a vynášeli je z plavidla na nosítkách.
„Připlouvali jsme do doku. Loď narazila do mola a my jen padali jeden přes druhého,“ vypověděla svědkyně Ellen Foran. Dodala, že ihned poté vypukl na palubě zmatek. „Lidé byli hysteričtí, křičeli.“
Svědkové, kteří kolizi viděli z mola, vypověděli, že připlouvající trajekt se nezvykle kymácel. Na lodi, která do jižní části Manhattanu připlula z New Jersey, se podle AP plavilo přes 340 pasažérů a členů posádky.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..