DB SCHENKER – držitel titulu Námořní přepravce roku 2008


DB Schenker přepravil rekordně těžkou zásilku jachet pro veletrh Boot 2009

V rámci mezinárodního veletrhu lodí BOOT 2009 zaznamenala společnost DB Schenker nový váhový rekord jediné zásilky luxusních jachet. Najednou totiž přepravila do hal düsseldorfského výstavního centra pět jachet o celkové hmotnosti 540 tun, přičemž hmotnost největší přepravované jachty “Bandido 90” byla 210 tun.
“Od doby, co tento veletrh vznikl, se jedná o největší celkovou hmotnost, jakou jsme tady v rámci BOOT měli,“ potvrzuje Ulrich Zähres z Schenker Deutschland AG, odpovědný za výstavu BOOT.

Pětice luxusních jachet putovala na palubách nákladních lodí z tchajwanského přístavu Kaohsiung do Rotterdamu, kde byla za pomoci velkých plovoucích jeřábů umístěna na pontony. Odtud byly jachty transportovány proti proudu Rýna do Düsseldorfu. Specialisté DB Schenker využili nízké nakladače, aby je vyložily na rampu. Nakladače byly původně umístěny pod jachtami na plovoucích pontonech, zvednuty pomocí hydrauliky a poté pomocí dvou tahačů s výkonem 2×660 koňských sil převezeny až do veletržní haly.

Do zahájení veletrhu, které odstartovalo 17. ledna, stačil DB Schenker přestěhovat dalších 37 lodí z Rýna až na veletržní plochu. Jachty o váze až 90 tun totiž připlouvají na BOOT 2009 po vlastní ose a až zde jsou vyzvednuty z hladiny pomocí veletržního jeřábu přezdívaného Big Willi a za pomocí DB Schenker a jeho nízkopodlažních nakladačů přepraveny až na výstavu.


Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..