Aneb na jachtu již jen s kitovou výbavou.


KITEBOARDING – v Čechách poměrně nový sport, který nabízí nové dosud nepředstavitelné pocity a uspokojení. Trávíte rádi volný čas u vody nebo třeba na jachtě? Jste příznivcem adrenalinových sportů? Kiteboarding je pro vás to pravé. S kiteboardem zažijete, co jste zatím nezažili – kombinaci výšky, rychlosti, boje s přírodním živlem a vzrušení, prostě aktivní odpočinek, který je v dnešní době tolik potřebný. Vzhledem k rozměrům kiteboardového vybavení je tento sport skvělým doplňkem pro všechny aktivní jachtaře, které trápí, že si na svou loď vzhledem k rozměrům nemohou vzít svoji windsurfingovou výbavu. S kiteboardingem je to mnohem snazší.

Pojem kiteboarding je jedním z mnoha používaných pojmů, jako jsou kitesurfing, kiting, skysurfing, kiteboating apod. Všechny tyto pojmy vyjadřují činnost, při které se užívá síly tažného řiditelného draka poháněného větrem tzv. kitu (z angl. slova kite – drak). Přičemž řiditelnost draka je nezbytná, neboť právě ona zaručuje vyvinutí potřebného tahu pro pohyb kitera. Jak již uvedené názvy napovídají, dá se kite – drak – použít k tažení na vodní hladině na prkně (tzv. kiteboardu), plováku, vodních lyžích, wakeboardu, člunu, nafukovacím kruhu nebo jen k tažení těla kitera po vodní hladině.

Jak je zřejmé, kiteboarding je velice blízký sportům, jako jsou windsurfing, snowboarding, paragliding, ale také vodnímu lyžování, wakeboardu a dalším. Díky kombinaci vody, větru a množství adrenalinu, který tento sport nabízí, již mnoho zahraničních jachtařů poznalo krásy kiteboardingu. Je to i díky malým rozměrům, které má složené kiteboardové vybavení. Kiteboardový padák snadno poskládáte do malého batohu a rozměry kiteboardů se dnes běžně pohybují okolo jednoho a půl metru. Kiteboardovou výbavu tak bez problému na „svou“ loď vtěsnáte.

A co víc, na suchu pak můžete s kitem jezdit a skákat na moutainboardu nebo kolečkových bruslích a v zimním období na sněhu s lyžemi nebo snowboardem.

Více informací o kiteboardingu se můžete dovědět na specializovaném kiteboardovém webovém portálu, kde najdete rady jak začít a podobně.

Text: Petr, Harakirikiteboarding
Foto: Naish Kiteboarding

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..