Brněnská zoologická zahrada chce postavit největší mořské akvárium v České republice. Obsahovat by mělo až milion litrů slané vody. Představovat bude korálový útes i s jeho obyvateli. K největším atrakcím expozice by měli patřit útesoví žraloci. ČTK to dnes řekl ředitel zoo Martin Hovorka.

Expozice by měla být součástí nové vstupní části zahrady. Projekt tedy zahrnuje nejen stavbu akvária se zázemím, ale i vstupní brány a parkoviště pro 330 aut a deset autobusů.

Náklady se předběžně odhadují na 200 milionů korun. Nyní již vznikají studie, které záměr podrobněji rozpracují. Zahrada chce získat peníze na projekt z dotací Evropské unie (EU). Pokud záměr vyjde, mohly by začít stavební práce na podzim roku 2010.

Brněnská zoologická zahrada provozuje od roku 1969 Stálou akvarijní výstavu v centru jihomoravské metropole. Expozice představuje podvodní svět v 84 nádržích s celkovým obsahem 8000 litrů vody, ve kterých žije na 140 druhů ryb. Výstava sídlí v prostorách Staré radnice, v nichž nejsou k vybudování velké nádrže podmínky.

Vladimír Klepáč kš

 


Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..