Malý, ale šikovný říká se v české pohádce. Stejné rčení by se dalo použít i pro Bobovu regatu, která se už tradičně koná na Petrovu rybníku v Krnově. Bobova ragata (nazvaná po svém řediteli, organizátorovi a sponzorovi v jedné osobě – Bobovi Ščerbovi) patří mezi komorní závody, které si každoročně najdou přízeň mnoha závodníků i jejich doprovodu domáckým prostředím Yachtklubu Krnov, skvělou organizací i hodnotnými cenami.

Většina závodníků „dokočovala“ už v pátek večer a areál klubu je přivítal anglicky střiženým trávníkem připraveným pro stanování i kempování, tenisovým kurtem a zásobeným barem.

Regata je vypsána jako jedničkový závod pro LT Evropa, dvojkový pro Optimisty a trojkový pro LT Pirát. Na startu se sešlo celkem 27 lodí a 32 závodníků, nejpočetněji byla zastoupena jako obvykle třída Optimist.

Závod byl vypsán na šest rozjížděk. Pět z nich se za ideálního slunečného jachtařského počasí podařilo odjet během soboty. Od desáté pofukoval pětkový až sedmičkový vítr, který jen málo přeskakoval a tak se závodilo hlavně pro radost. Na neděli zbyla už jen jediná rozjížďka a nebýt konce víkendu, určitě by mnozí závodili dál.

Sobotní večer proběhl ve společenském duchu díky výbornému guláši, pivu Radegast a čerstvě vyloveným a ugrilovaným pstruhům.

Výsledky

Pirát:
1. Ručka Martin + René Novák
2. Bílek Vladimír + Lenka Ručková
3. Boris Richter + Šárka Richterová

Evropa:
1. Jakub Rozsypal
2. Pavel Kocian
3. Lukáš Pečenka

Optimist:
1. Pavel Ircing
2. Michael Tichánek
3. Patrik Ščerba
4. Martin Rozsypal
5. Adéla Balzerová
6. Radim Strejček
7. Anna Holyszewská
8. Iva Michálková
9. Eva Michálková
10. Tereza Kováčová

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..