Pozvánka na slavnostní odemykání přehradního jezera.

Vodníci, vodnáři a další milovníci Moravského Jadranu se sejdou v sobotu 1. května 2004 v 10:00 hodin na Vranovské přehradě ve Švýcarské zátoce u příležitosti slavnostního odemykání přehradního jezera. Oblíbenou akci každoročně organizuje Jachtklub Vranovská přehrada ve spolupráci se Znojemským pivovarem Hostan. Starobylým klíčem otočí nejmladší vodník z rodiny „Vranovských“, kteří – ač je to k nevíře – stále v Dyji přebývají.

Na palubě parníku Znojmo a v restauraci U převozu bude hrát k poslechu skupina Touláci a hostinský pan Hájek bude zdarma čepovat pivo. Akce je součástí oslav 70. výročí vranovské osobní lodní dopravy, která byla v roce 1992 zcela nesmyslně zrušena. Pro děti jsou přichystané projížďky na lodích členů jachtklubu.

U příležitosti odemknutí přehrady bude pokřtěna i nová loď bratrů Pátých, která v letošním roce vypluje na pravidelné linky pod hrady Bítov a Cornštejn. Blesk může plout jak na ekologický pohon, který zajišťují větrné generátory a solární články, tak i na spalovací motor.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..