Největší světový operátor zaoceánské výletní plavby Carnival Corp. zvýšil ve svém čtvrtém čtvrtletí zisk o čtyři procenta na 371 milionů dolarů. Podnik svým dnešním výsledkem překonal očekávání Wall Street. V číslech se projevilo snižování nákladů a vyšší ceny u některých plaveb.

Loni v posledním čtvrtletí roku vydělal Carnival pro srovnání 358 milionů dolarů. A v letošním výsledku pak měl jednorázový příjem 31 milionů dolarů z prodeje obří lodi Queen Elizabeth 2. Čtvrtletní tržby společnosti meziročně vzrostly o šest procent na 3,3 miliardy dolarů.

Na akcii vydělal Carnival 47 centů a analytici tipovali 40 centů. Tržby podniku odhadli analytici přesně.

„Vyšší ceny lístků na značkových liniích v Severní Americe nám spolu se stabilním zaměřením na kontrolovatelné výdaje pomohly překonat nárůst palivových nákladů, které za čtvrtletí stouply o 84 milionů dolarů,“ uvedl ve výsledkové zprávě generální ředitel společnosti a její předseda Micky Arison.

Za celý rok klesl zisk Carnivalu o tři procenta na 2,33 miliardy dolarů. Celoroční tržby ale proti tomu vyskočily o 12 procent na 14,65 miliardy. Výsledek za celý rok byl lepší, než se mezi analytiky odhadovalo. Odhad zisku na příští rok ale Carnival mírně snížil, napsala agentura AP.

pok mha


Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..