Praha 3. února (ČTK) – Nejúspěšnější česká jachtařka Lenka Šmídová čeká dítě. Stříbrná olympijská medailistka z Atén požádala kvůli mateřským povinnostem jachtařský svaz o dočasné vyřazení z reprezentace, za rok však počítá s návratem a přípravou na olympijské hry 2012 v Londýně. V tiskové zprávě o tom dnes informovala agentura Sport Invest Marketing, která třiatřicetiletou závodnici zastupuje.

Šmídová žila řadu let s Američanem Markem Mendelblattem, s nímž se však rozešla. Kdo je otcem dítěte, si neratovická jachtařka nechává pro sebe. „Nezlobte se, ale to je moje soukromá věc,“ řekla Šmídová ČTK.

O konci kariéry zatím rozhodně neuvažovala. „Naopak, po jachtingu se mi v tomto roce bude asi hodně stýskat,“ prohlásila Šmídová, která se kvůli těhotenství letos nezúčastní mistrovství Evropy ani světového šampionátu.

Její kosatnice Lenka Mrzílková vytvoří ve třídě 470 posádku s mladou brněnskou jachtařkou Martinou Koutnou. „Byla to v podstatě jediná uvažovaná varianta. Martina byla taky bez posádky, je potřeba, aby Lenka nezahálela a dál se připravovala,“ řekl ČTK otec Mrzílkové Antonín. O přechodu na jednoposádkovou loď prý jeho dcera neuvažovala.

Na loňské olympijské regatě v Pekingu obsadily Šmídová s Mrzílkovou sedmé místo, které by se rády pokusily v Londýně vylepšit. „Lenka Šmídová chce pokračovat, ale co se stane za rok a půl, je ve hvězdách. Každopádně olympiáda je daleko a stačí, když se na ni začnou připravovat poslední dva roky,“ dodal Mrzílek.

Šmídová připomněla nezvykle krátkou společnou přípravu na loňské hry v Pekingu. Obě jachtařky se daly dohromady teprve rok před olympiádou. „S Lenkou jsme se dokázaly připravit téměř z nuly během jedné sezony, takže doufám, že ta pauza nebude vzhledem k přípravě na olympijské hry až příliš velká,“ řekla Šmídová.

Ani během těhotenství a mateřské dovolené nehodlá odpočívat. „Budeme pracovat na udržení fyzické kondice. Čím lepší si ji vybudujeme, tím snazší bude se k ní později vrátit,“ dodala Šmídová.

nkr pha okr kš


Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..