Brno 4. listopadu (ČTK)

Sportovní veletrhy v Brně letos i přes hospodářskou krizi zaznamenaly větší zájem vystavovatelů. Na výstavišti se představí rekordních 477 firem z 19 zemí, loni jich bylo 255. Největší část výstavní plochy bude věnována aktuální nabídce výrobců jízdních kol. Největší letošní novinkou je nová expozice lyží, testovací dráha pro in-line brusle a návrat závodu světového poháru v lezení na obtížnost. Novinářům to dnes řekl mluvčí veletrhů Jan Šmíd. Sportovní veletrhy letos doplní veletrhy Digitex a Interkamera, všechny akce začínají ve čtvrtek a potrvají do neděle.

Největší plochu zcela zaplněného brněnského výstaviště zabere mezinárodní cyklistický veletrh, který se letos koná samostatně pod vlastní značkou Bike Brno. „Mezi hlavní témata doprovodných konferencí bude stejně jako loni patřit využití kol ve městech a celosvětový trend nárůstu výroby a prodeje elektrokol,“ řekl ČTK pořadatel Karel Stárek.

Hlavním tématem letošního ročníku veletrhu Sport Life budou zimní sporty. V pavilonu A1 představí firmy 120 párů lyží a stejný počet přileb a ochranných pomůcek z modelové řady 2009/2010. Návštěvníky čeká také trenažér lyžování nebo lyžařské muzeum.

„Další novinkou je testovací dráha pro vyznavače in-line bruslení. Po dvou letech se na Sport Life vrací také závod světového poháru v lezení na obtížnost,“ řekl Šmíd. Představí se na něm více než 90 lezců z 20 zemí, včetně aktuálně vedoucího muže světového poháru Adama Ondry.

Nejzajímavějším exponátem výstavy boat Brno je letos celokarbonová jachta Follow Me, kterou si pro legendární sólový závod Transat 6,50 jako první v Česku postavil Milan Koláček. Výstava Caravaning Brno zase láká návštěvníky na desetimetrový obytný automobil Concorde Liner nebo karavan Dethleffs Premium Liner v ceně přesahující pět milionů korun.

pet snm

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..