Tradiční lednová londýnská výstava lodí je jedním z největších lodních veletrhů na světě. Pro návštěvníky z Evropy je zajímavá především tím, že se jí zúčastňují i vystavovatelé, které na německých, italských nebo rakouských lodních veletrzích nenajdete.

Cestu na veletrh do Londýna lze bez problému podniknout jako jednodenní – nízkonákladová letecká společnost SkyEurope létá z Bratislavy i z Prahy do Londýna velmi brzy ráno a pozdě večer zpět. Pokud si zakoupíte letenku v dostatečném předstihu, pak lze let tam i zpět pořídit hodně pod 2000 Kč a veškeré náklady včetně vstupného v Londýně (doprava z letiště a zpět, celodenní jízdenka na MHD a vstupné na výstaviště) pod 50 Liber. Kromě SkyEurope létá do Londýna i Ryanair, Wizzair, EasyJet a ČSA.
Výstava se tradičně koná na výstavišti ExCel v londýnských Docklands, kam se lze pohodlně dostat linkou DLR například ze stanice Bank. DLR zastavuje přímo u výstaviště.

Výstava je umístěna ve dvou halách a na přilehlé vodní ploše. V jedné z hal jsou vystavovány motorové čluny všech konstrukcí, druhá hala pak nabízí plachetnice (na výstavě jich najdeme poměrně málo) a vše, co s loděmi souvisí – doplňky a příslušenství, nabídky charteru, literaturu atd. Vzhledem k velikosti výstavy je třeba na prohlídku vyhradit minimálně pět hodin.
Proti minulým ročníkům se zdála výstava méně pestrá. Převažovali především velcí výrobci. Nejspíše se i na této výstavě odrazila hospodářská krize. V každém případě, pokud plánujete nákup plavidla, stojí za to, veletrh v Londýně navštívit.

Napsal admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..