Lodí po Seině

NapsalPetrK

Říj 17, 2000

Krátká reportáž z vyhlídkové plavby Paříží.

Při návštěvě veletrhu v Paříži jsme neodolali a přijali pozvání přátel ke krátké vyhlídkové plavbě po Seině. Vyhlídkové plavby zajišťuje několik lodních společností na téměř shodné trase. Liší se pouze místo nalodění a vylodění. Plavby se konají jak během dne, tak i v noci. K tomu účelu jsou po bocích lodí instalovány desítky výkonných reflektorů, které v průběhu plavby osvětlují památky na břehu.

My jsme využili služby společnosti, která má své přístaviště pouze několik desítek metrů od Eiffelovky. Trasa plavby vede kolem náměstí De la Concorde až k mostu generála De Gaulle a odtud zpět. Je volena tak, aby pasažéři shlédli všechny nejznámější pařížské památky. Namátkou: muzeum d´Orsay, Louvre, St. Germain a katedrálu Notre Dame. Během plavby je podáván z reproduktorů podrobný výklad k jednotlivým památkám na trase v několika světových jazycích. Lodě vyjíždí každých 15 až 25 minut, takže není třeba si jízdenky rezervovat předem.

Zážitek z plavby je ohromující, protože pohled z hladiny Seiny skýtá zcela odlišné pohledy než při procházce městem a výhodou je také dostatečný odstup od památek. Navštívíte-li Paříž, nenechte si tuto vyhlídkovou plavbu v žádném případě ujít.

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..