Melbourne 30. ledna (ČTK) – Český jachtař Michael Maier obsadil třicáté místo na světovém šampionátu lodní třídy Finn. Regatu v Melbourne ovládl dvojnásobný olympijský vítěz Ben Ainslie z Británie, který si svůj jubilejní pátý triumf.

Maier sice dokázal ve třetí rozjížďce dojet na druhém místě, ale do boje o čelní příčky nepromluvil. Závod zvaný Zlatý pohár se rozhodoval až v samém závěru, před poslední jízdou měl Ainslie před Danem Slaterem z Nového Zélandu náskok jediného bodu.

„Ve třídě Finn je nyní velká konkurence, a tak jsem nadšený, že jsem vyhrál a těším se, že na sobě do olympiády v Číně ještě více zapracuji,“ uvedl vítězný Brit. Druhý z Čechů Michal Hrubý skončil na 55. příčce.

V Melbourne šlo vedle světových medailí také o poslední místa pro olympijské hry. Maier má účast v Pekingu jistou už od loňského mistrovství v portugalském Cascais, kde se v redukovaném pořadí vešel mezi postupující devatenáctku jachtařů.

Účast na olympiádě si už vedle něj vybojovali také Martin Trčka v Laseru a Lenka Šmídová s Lenkou Mrzílkovou ve dvouposádkové třídě 470. V březnu se ještě pokusí ve třídě Laser Radial postoupit do Pekingu bývalá partnerka Šmídové Veronika Fenclová.

Výsledky:

Muži: 1. Ainslie (Brit.) 39 b., 2. Slater (N. Zél.) 46, 3. Christensen (Dán.) 53, …30. Maier 220, 55. Hrubý (oba ČR) 392.

Junioři: 1. Scott (Brit.) 131 b., 2. Kula (Pol.) 264, 3. Melo (Port.) 321.

pha ura

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..