Auckland (Nový Zéland) 20. března (ČTK) – Česká jachtařka Veronika Fenclová na olympijské hry nepostoupila. Na světovém šampionátu ve třídě Laser Radial v novozélandském Aucklandu, který byl závěrečnou kvalifikací pro Peking, skončila až na 45. příčce a v redukovaném pořadí se nevešla mezi šestici postupujících zemí. Na poslední místo zaručující účast na olympiádě ztratila více než 50 bodů.

Fenclová vstupovala do dnešního finálového dne z 36. pozice se ztrátou 24 bodů na poslední postupové místo. V závěrečných jízdách proto musela riskovat. „Bohužel v první rozjížďce zvolená strana nevyšla. V druhé jízdě sice byla Veronika na správném křídle, ale změna o třicet stupňů byla trochu moc,“ uvedl z dějiště mistrovství její kouč Jakub Kozelský.

Česká reprezentantka dojela na 43. a 32. místě a v celkovém pořadí klesla až do páté desítky. „To je pro Veroniku nejhorší výsledek na světovém šampionátu. Je po nadějích na olympiádu, ale nebereme to tragicky a těšíme se na další olympijskou kampaň,“ dodal Kozelský.

Účast na olympiádě si zajistily Švédsko, Španělsko, Řecko, Chorvatsko, Irsko a překvapivě také závodnice Singapuru. „To by mohl být černý kůň olympiády, váží o deset kilo míň než většina závodnic,“ podotkl Kozelský.

Česká republika bude mít v Pekingu tři lodě. V olympijské regatě se představí Martin Trčka v Laseru, Michael Maier ve třídě Finn a posádka Lenka Šmídová, Lenka Mrzílková v kategorii 470.

pha ura

Napsal PetrK

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..