Přejít na obsah
Plavidla.cz

Když se chceš stát majitelem motorové lodě...


pebu

Doporučené příspěvky

  • 2 months later...

Tak mrazy povolily a ve stodole je snesitelně, tak jsem nevydržel a šel montovat blbůstky, co mi postupně přišly z německa. Začal jsem ploterem a reprákama. Ploter osazen bez problémů, jen jsem bohužel při dobrušování výřezu malinko škrábnul povrch konzoly. při osazování repráku na pravém boku jsem měl strach při vyřezávání přímočarkou, abych nepřeříznul kabely řízení který tama vedou. Těsně jsem je minul a i rozvod reprákových drátů byl jednoduchý. Na levém boku jsem si myslel, že to bude jednodušší, bo tam nic nevede, ale už při vyřezávání jsem cítil, že to jde nějak víc ztuha. Pod laminátem nebyl volný prostor jako vpravo, ale byl kompletně vyplněn montážní pěnou, takže pro reprák bylo potřeba vydlabat dutinu a hlavně bylo potřeba prokutat cca 70 cm dlouhý tunel, abych mohl protáhnout dráty. Bylo to jednodušší, než to na první pohled vypadalo. Příště mě čeká osazení přehrávače garmin do boku konzoly, zapojení NMEA sítě a zapojení gate mezi motorem a ploterem. A pak ještě sonarovou sondu atd. atd 😁

265D7B42-85BB-47F7-BBB2-B67121CE10DA.jpeg

B33B4757-0A18-4967-AEDA-DA2A72562716.jpeg

7052E249-7645-4801-AD0B-BD92D0B135AF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Tak po delším čase …

Zima za námi a na lodi nebylo uděláno tolik práce, kolik jsem si představoval, bo ve studené stodole to nebylo v zimě úplně ono …

Takže zbylo dost práce na jaro a navíc na chalupě nemám tolik času, tak jsem loď zapřáhnul a převezl ji domů před barák a montuji tam. A jaký je aktuální stav ?

Co se mi od koupě lodě podařilo …

- v podpalubí je namontována automatická bilge pumpa se dvěmi plováky

- do podpalubí jsme instaloval nádrž, čerpadlo a vyvedl na záď sprchu

- nechal jsem opravit roztržené cabrio 

- do konzole jsem nainstaloval ploter Garmin, NMEA síť, Mercury komunikátor s NMEA, přehrávač Fusion

- v bocích jsou repráky

- na zádi je sonar

- opravil jsem zámek skříňky

- namontoval jsem stožárek a vlajku

- na baterku jsem dal mechanický odpojovač baterie

- přidal jsem další pojistkovou skříň a převrtal elektriku

- do skřńky napasoval přenosnou lednici

A to je zatím vše …

Do odjezdu do Chorvatska na konci května ještě musím přidělat na vozík rezervu, zajistit si pojištění a můžeme vyrazit …

IMG_8371.jpeg

IMG_8372.jpeg

IMG_8373.jpeg

IMG_8374.jpeg

IMG_8375.jpeg

IMG_8376.jpeg

IMG_8377.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pebu 

CHr kdy / kam ?
(mě stačej do přenosky namražený pet s vodou) , všecko chladěj a postupně upíjím , a tak dokola celou flákárnu , každej den 🚣‍♂️

hrozný jak ten pracháč měl vlastně defakto holotu 😄 .. aspon se nenudíš !! 😉 

PS: zase koukam a musim se optat : kam / kde se vyvalíš(te) v zátoce ? už si to testoval na souši (na sucho) ?? 

Upraveno uživatelem HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta lednice má tři možnosti napájení. Klasickou vidlici 230V, autokonektor 12V a akumulátor Metabo 18V. Takže doma ji nachladím v normální zásuvce, pak ji mám v autě na 12V, na lodi taktéž 12V a když se nejede tak přepnu na akumulátor. Za cca 3000,- úplně super věc. + akumulátory, ale mám od Metaba hromadu nářádí, takže ty jsem už měl …

25.5. jedeme na Krapanj. Předchozí majitel má i lodě úplně jiného ražení, než je tadleta. Tuto měl někde u baráku na malým sladkým jezeře …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krapanj je krásný ostrov, ty staré domečky jsou úžasné..... Je to kousek na spoustu dalších ostrovů a ostrůvků, moc pěkné místo😀

Ještě k té lednici, vejde se tam prosím nastojato 2 lt pet láhev? Máš představu, jak dlouho vydrží jet na tu baterku?

Dík😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pebu

ajo už si to psal v tému ,,motorovou jachtou do chorvatu,, a ja ti na to i odpovidal 😄
jasný že pracháč ma lodě JINÝHO RAŽENÍ 🙂 - myslel sem to tak že maš aspon v čem kutit 🛠️

ja musim přidělat ten zadní díl bimi (protože ho NUTNĚ potřebuju😎) a jinak mě žadná ,,DŮLEŽITÁ,, hovadinka letos nenapadla 😄 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sedivak
sem s tebou za jedno co se velikosti 1.5L týká , ty jedu taky (jen teda prosim neperlivou 😎 1x nastuděnou k okamžitýmu použití , 2x namražený do ledu k postupnýmu upíjení , a do tý doby sloužej jako chladící médium v klasa přenosnym chlad boxu a opravdu to funguje celej den (X let praxe) , chladák mam ma meckách v podpalubí 👍  (v tematu SUZUKI , tam jakk je ta foto do hloubky k dodělanýmu pruhledu na vytíraní kýlu) ....... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...