Přejít na obsah
Plavidla.cz

přimazávání 2T


Radyme

Doporučené příspěvky

Zdravím ,měl bych dotaz,pořídil jsem si člun sea doo sporter 1800 se dvěmi 2T motory rotax se samostatným mazáním .

Slyšel jsem ,že by bylo jistější mazání vyrušit a dávat pro jistotu olej do benzínu,jelikož není kontrola zdali je motor mazán

(jen stav oleje)

Máte s tím někdo zkušenosti ?a co by bylo případně potřeba udělat,odpojit nádrž ,zaslepit hadičky ,či odebrat olejové čerpadlo?

Díky Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč by jsi to dělal? Pokud tam bude olej, tak to bude mazat. Je tam patrně ještě pojistka na málo oleje v nádržce. To by jsi také musel vyřadit jinak to nejede.

Já osobně jsem rád, že to mazání u motoru mám.

Měl jsem 2T motor bez mazání. Největší potíž byla tankovat na vode u benzinky. Kolik mám benzínu v nádrži? Nevím, takže olej do nádrže od oka, dolít benzín. No vždy to dopadlo tak, že z toho byl solidní čmoudík, že jsem se styděl vyjet na vodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radyme, proč by se čerpadlo rozbíjelo, když tam budeš lít čistý olej bez nějakých nečistot. Taktéž proč by se něco ucpalo, když bude olej čistý?

Dej si pozor aby se ti nestalo co mě. Motor šel jen na volnoběh. Startoval perfektně. Benzinu dost. Kouknu a oleje tak 1/4, tak svíčky a stále nic. Je fakt, že nemám vyvedenou kontrolku na palubní desku. Pak jsem jen zkusmo dolil olej a vše v pořádku.

Takže je vidět, že pokud se do toho nezasahuje, tak to výrobci mají ošetřené dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych poprosil o jednu radu,

Jaký olej tam lít? V manualu píšou pouze olej Bombardier rotax injektion oil ale žádná jiná specifikace.

Trochu jsem googlil a vypadá to že by tam měla být plná syntetika,Je to možné?

Vypadá to ,že by tam mohl pasovat tento http://oleje-total.cz/motorovy-olej-pro-lode-total-neptuna-2t-bio-jet-1-l

Předchozí majitel neví jaký olej tam lil,prý řekl prodejci jaký má motor a oni mu doporučili.

Asi proto bude jistější starý zbytek vylít a dát nový ,že?

Díky za rady Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...