Přejít na obsah
Plavidla.cz

Coaster 600 DC


Lubor

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

Letos jsme stihli už 2x moře. Prvně z Biogradu na Moru na konci května dle rady co jsem dostal tady. Díky, byl to dobrý typ. Bylo to 7 dní, projezdili jsme celé okolí, spali jen na lodi, najeli 350km. Kornati, Dugi Otok, Pašman, Ugljan, Murter. Všude liduprázdno.

Podruhé 20 dní v červenci. Prvních 6 dní jen na vodě, pak apartmán a každý den nějaký výlet. Brač, Hvar, Pelješac, Korčula, Neretva. Najeto 960km.

Coaster s novým motorem nás krásně povozil. Nejčastější režim okolo 3500ot./min. a 40km/h. Klapky se opět ukázaly jako nezbytné. Na vlnách loď zásadně zklidní a krásně vyrovnají boční náklon od šikmého větru, nebo nerovnoměrného rozložení posádky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj pumpa je pernamentně v obležení , 3x charter marina hnedle vedle turnusy defakto non100p , kolikrát si sednem a sledujem jak jim to na ty vodě v ty frontě JDE :D

v tomhle případě miluju kanystry , zapluju do rohu a klidně si 2x těch 20m dojdu :) no uznej , jaky mam necky víš :)


jj prdel máš správně , ale měl sis na kávu zajet do mariny SUKOŠAN akorá tam bys tu plachetku tak akorát vyměnil za ty šálky kafe , tam sou dardy !!!!! :lol:

Upraveno uživatelem HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A u Korčuly jsem si nevšiml omezené rychlosti mezi ostrovana. Pak jsem přijel k benzínce kde stáli policajti a ti mne tam zrovna zkasírovali. Kdybych nemusel tankovat, tak mi to asi prošlo, ale já jim přijel rovnou pod ruku. :|

666,66 Kun :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj prdel máš správně , ale měl sis na kávu zajet do mariny SUKOŠAN akorá tam bys tu plachetku tak akorát vyměnil za ty šálky kafe , tam sou dardy !!!!! lol

 

Sukošan jsem měl teď 2x jako domovskou marinu. Maj to pěkný, akorát tam skoro nic neni. Jinak tam sídlí českej Bemex Boot, úplně vzadu tušim molo 13 a vsadim se, že tě tam i v týdnu po domluvě nechaj stát.

Jinak je tam oblast úplně k prdu, neumim si pujčit malou loď, takže vždycky tak 43 feet a víc, Ždrelač s tim teda nepodpluješ, takže že Sukošanu buď nahoru nebo dolu, takže z 1 týdne zaseru 1 den vyjetim a zajetim na volnější moře.

Letos mam loď z Trogiru a hned pryč na moře.

Nicméně letos začal lítat Ryanair z Phy do Zadaru, zpáteční letenka tušim 2500 kč, krásná cena, cesta 1,5 hod. Ale vy si lodě taháte s sebou, tak je vam to asi k prdu :)

 

666,66 Kun sad

to ještě jde ne? Kolik si za tu dovolenou propálil benzínu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zase, když neplatíš apartmán a jsi celý týden na lodi, tak to je relativně levná dovolená….

Když jsem sečetl navýšení poplatků na dálnici za přívěs, spuštění na vodu, parkování auta a přívěsu, a benzín projetý za 7 dní, tak mi vyšla stejná částka jako za ubytování 7 dní v apartmánu.

Líbilo se to i manželce, takže týdenní výlety s lodí do HR máme v plánu opakovat. Biograd je skvělé výchozí místo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až odrostou děti, tak bych to chtěl taky zkusit být jen na lodi.

A co Lubore počasí? Nepotkal jsi větší vlny při silnějším větru?

Před tím mám respekt...

Zrovna letos jsem mluvil se známým, kterého překvapila u Šibeniku bouřka a při skoro dvoumetrových vlnách( to tvrdí on) mu vysadil zabudovaný motor u Bajloše. Rezervní přívěšák nešel ve vlnách moc použít, protože se mu vynořovala vrtule z vody. Tak čekal skoro 2 hodiny na všech 3kotvách co měl na pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mrchy vlny nepostojí abych je změřil a tak ani po patnácti sezónách vlastně nevím v jakých jezdíme. Já to odhaduji tak, že do půl metru s Coasterem většinou v pohodě bez ohledu na jejich směr. Mezi půl metrem a metrem záleží jak jsou daleko od sebe. Může to být zajímavá jízda na dlouhých vlnách, kdy se dá hraním s plynem a rejdováním docílit měkká a plynulá jízda, nebo to už taky může být pěkná otrava. S vlnami nad metr jsem se setkal málo a zase zásadně záleží jaký typ to je. Když budou mít krátké rozestupy a já jedu proti větru, pak už mají snahu přelévat se přes špičku a to už posádka psychicky nezvládá. Vlny jsou pokaždé jiné a na každé platí něco jiného. Vhodné nastavení klapek a nohy motoru vždycky dokáže jízdu zásadně vylepšit. Někdy to trochu trvá, nežli na to člověk přijde a taky se to pořád mění. S většími vlnami než 1,5m jsem se na vodě nesetkal a ani za ty roky neviděl ze břehu. I když u mola stříkala voda 4m vysoko a zaplavovala přilehlé parkoviště, při střízlivém odhadu výšky vln vůči molu mi to vycházelo okolo 1,5m.

Jednou jsme se se starou lodí dostali u Makarské do místa, kde se nějak potkávaly vlny z Hvarského a Bračského kanálu. U staré lodě jsem měl při sezení v lodi hlavu cca 1,5m nad hladinou. Tenkrát ty vrcholky vln byly výš, že jsem přes ně neviděl. Naštěstí vlny byly dlouhé a táhlé, žádná se nezabalovala. Takže to bylo jen hodně emotivní, ale nebylo to nebezpečné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na tom videu už je dost drsná voda, to by moje posádka asi nedala.

Vždy ráno nastuduju počasí a pokud má více foukat, tak to plánuju tak, abych se vracel po větru a vlnách. Při opravdu silnějším větru nevyplouvám.

Čím jezdím déle na moře, tím mám větší respekt. Vlny, v kterých by nešlo s mou lodí plout jsem ale zatím neviděl ani při větším větru ze břehu. Tak jen doufám, že je nepotkám na vodě.....

Jak ti funguje smart craft? Zjistil jsem dlouhodobým měřením, že spotřebované množství paliva nesedí, ukazuje více spotřebovaného benzínu, než je ve skutečnosti nejméně o 15 procent.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvoumetrovy vlny jsem zažil v Chorvatsku asi jenom jednou a to foukalo 25-30 Kn. S velkou plachetnicí je to super, posádka si to skákání docela užívala, ikdyž 3 hodiny v kuse z Visu na Drvenik už toho bylo dost :)


Mimochodem, nevíte někdo, kam se mam v přístavu Vis směřovat, když budu chtít dobrat vodu a dát kafe? Nikde nemůžu najít, jak je ten přístav rozdělenej a je docela takovej roztahanej. Znám jenom Komižu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pátek jsme projeli celé Slapy tam a zpět. To by mě zajímalo, koho z Vás jsem tam potkal. Poznal jsem jen Anachyho u Županovic.

Tak jsi mohl přibrzdit, :) škoda že jsem tě nepoznal mohli jsem pokecat. To jsi okolo mne musel profrcet minimálně dvakrát. Když na tím tak přemýšlím, nepredjizdel jsi mne proti proudu u těch zupanek? Někdo mi tam udělá pěknou vlnu a trochu jsem si na nich zablbnul, potom se točil pod skalama a mazal dál nahoru. A byl to člun se závěsným motorem. Ale je fakt ze v pátek bylo dost živo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, to jsem byl já. Už mě ta rovná jízda nebavila a tak jsem si udělal alespoň osmičku. Koukal jsem, jak sis na tu mojí vlnu pospíšil, abys taky zpestřil jízdu. :D

Měl jsem na lodi návštěvu a nebylo vhodné zastavovat u Tebe. Kromě toho jsem měl pocit, že jsi nahatej. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme taky byli na lodi fpátek! Já, žena a dvě holky 10 a 11 let. S mým slavným Sea Sun 450 :D

Asi jsme se stopro viděli, a možná i zdravili, ale já nevím jaký kdo máte lodě.

A i kdybych to věděl, asi bych to zapomněl.

Známej kotví velký dvoumotorák na Cholíně, a tu jeho loď jsem viděl tak dvacetkrát a stejně dycky čekám až kolem projede a uvidím, jestli má dva motory, abych se ujistil, že jsem jí poznal a že je to opravdu on :D

Upraveno uživatelem marx2000
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...