-
Počet příspěvků
71 -
Registrace
-
Poslední návštěva
-
Vyhraných dní
2
Vše od uživatele honzam
-
na sundání použij obyčejný fén, lehce zahřát a potom nehtem opatrně načít růžek a pomalu tahat dolů
-
ČIŠTĚNÍ TRUPU LODÍ OD NÁNOSŮ A VODNÍHO KAMENE
téma odpověděl na honzam Sullaco v/ve Ostatní příslušenství
Co se týče fólií, tak ta je super, živím se fóliema, ale problém je přeprava, tedy kolečka na vozejku. Fólie jsou poměrně měkké kolečka je při převozu poškodí a potom už vodní proud své dílo dokoná. Takže snad jedině nalepit na loď a dát rovnou do vody. Takže jsem zůstal zase u vosku. -
potřebuješ kotvu s řetězem a lanem, řetěz raději 2-3m, fendry 4 - 8, záchranné vesty, hasičák, vyvazovací lana tak 10m 2x, háček, pádla
-
používám tento: https://www.rco-fishing.cz/eshop/mdl/product/echolot-humminbird-piranhamax-4-di?vid=69864&utm_source=heureka.cz&utm_medium=heureka&utm_campaign=heureka
-
mám to u gumáku tak zapsáno, je to alternativní motor, nebo tak nějak
-
Ahoj, možná to vite, já to zjistil až dnes. Je ke stažení pro android LAVDIS mobile. Funguje to super.
-
děkuji za odpovědi ohledně kotvení
-
Ahoj, letos poprvé se chystám na Orlík s malým motorákem. Prosím o tipy, kde zakotvit (ideálně u mola) a zajít třeba na oběd, nebo večeři, případně někam na výlet. Koukal jsem na zámek Orlík a tam se asi nedá zakotvit vůbec, nebo kde zakotvit u Zvíkova,jak to děláte? Nějaký člun na přiblížení ke břehu samozřejmě nemám. Děkuji za rady.
-
převodový olej nohy motoru
-
já mám na gumáku 15 koní motor a je to v pohodě, pojistku nechtějí, jenom zaplatíš poplatek za používání jejich vod, to platíš na kapitanátu. Počet osob se už neuvádí, poplatek platí na rok, ale kalendářní.
-
moje chyba, pojištění je od 15kw
-
Ahoj, rozhodně bych volil 15, na 20 už potřebuješ, alespoň v Chorvatsku pojištění lodě, na 15 ne. A je asi jedno jestli 2 takt(ten je lepší na přepravu), nebo 4 takt. Jen je škoda že sis neudělal rovnou papíry neomezené měl by si to rovnou hotové všechno, je pravda že je to +1500Kč za jízdy.
-
Tak jsem napsal Hamáčkovi, kdy chce komory otevřít, přidejte se ať je nás víc
-
Nechápu proč jsou stále zavřené komory, tam přeci nikdo do styku s obsluhou komory nepřijde
-
1) kde se může jezdit okolo Ostravy to nevím. Já jezdím 90% Chorvatsko a pár cest po Vltavě a Labi, vždy jedna cesta před Chorvatskem a určitě jedna po na vypláchnutí motoru od soli. 2)Celkové náklady mám tak 20 tisíc ročně na údržbu a 12 pojistka, ale to mám novou loď. Dále si musíš připočítat případné kotvení nebo parkování. Já parkuji ve své garáži a na vodu ji dávám pouze když jedu na výlet. Pokud koupíš starší loď počítej s vyššími náklady na údržbu. Spotřebu mám 60l na 100km, ale to je vždy jiné podle motoru a způsobu jízdy a váhy lodi. 3) jak často se dostaneš na vodu záleží jenom na tobě, já moc ne, ale i tak se mi vlastní loď vyplatí. Jezdím do Chorvatska na 17 dnů a potom ještě jednou na týden. Hlavně vím co si sebou vezu a vím že mě loď nikde nenechá, benzín musíš platit i lodi z půjčovny. U vlastní lodě máš i pořádnou kotvu, což v půjčovně většinou není a pak máš problém někde zakotvit. U svojí lodě máš i různé biminy i boční ne jen tu vrchní...... 4) vlastní loď je koníček, tak záleží na tobě kolik se tomuto koníčku chceš věnovat
-
Ahoj, chystám se v sobotu z Kralup do Prahy a hledal jsem kam na oběd, kde se dá zakotvit a jít se najíst. Kotvení na noc jsem už v Praze sehnal. Ale bylo by fajn když by se našel nějaký dobrodinec a dal sem typy kde se najíst, kde kotvit přes noc... (případně i kontakty) Prostě takový seznam. Na moři to znám, ale na řece jsem nováček. Diky
-
Loď jsi nechával v tom květnu v Chorvatsku? Případně kde a za kolik?
-
Ahoj, letos jsem prvně použil na spodek lodi (nemám antifoulingový nátěr) Yachticon UNTER-WASSER WACHS a fugovalo to skvěle proti řasám, po 17-ti dnech v chorvatsku spodek lodi čistý až na pár fleků kde jsem to asi špatně navoskoval
-
myslím že kurz je zbytečný, stačí zavolat na Státní plavební správu, tam si vyžádat termíny zkoušek a také seznam zkušebních komisařů, kteří s tebou provedou praktickou zkoušku. Mě kurz nic nedal jen zbytečně vyhozené peníze, stačí zaplatit 500 za zkoušku a asi 1500 za jízdu ze zkušebním komisařem. Obě moje děti to absolvovali takto.
-
Co se týká Žernosek: Jsem také na řekách nováček, sice vlastním loď už skoro 20 let ,ale jezdím pouze na moře. A tam je normální že přijíždím k hospodě a vyběhne číšník a ukáže kde můžu zakotvit. No i tak jsme si udělali s manželkou výlet z Kralup do Žernosek, kde jsme měli domluvené kotvení i ubytování. Po příjezdu vidím na mole člověka co tam opravuje nějakou zásuvku na elektriku, tak mu říkám že tam mám domluvené kotvení a ubytování, tak nás nasměroval do nějaké kóje a že se tam můžeme vyvázat. Samozřejmě všude fendry a lana. Loď jsem zaplachtoval a šel se zapsat do recepce. Tam mi paní řekla že mám překotvit jinam, no nic, zase jsem odplachtoval a přejel jinam, ale tam byly také fendry a jiná lana. Tak mi řekněte jak má nováček poznat podle fendrů že tam nesmí kotvit? Asi by se hodila nějaká čitelná cedule v případě kotvení volejte .... Několik takových jsem dělal I panu Koženému do mariny v Nelahozevsi.
-
Seznam signálních znaků a značení plavební dráhy
téma odpověděl na honzam praclovicek v/ve Všeobecná diskuse
Ahoj, nemůžete sem dát ten soubor ještě jednou? Hlásí mi to chybu a od 3.stránky nevidím obrázky. Díky