Přejít na obsah
Plavidla.cz

Registrace člunu v Holandsku


Rimmerak

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 91
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Mám takto pořešenou starou loď. Teď na jaře by měla jít na technickou, ale když už jsem byl v NL přihlašovat novou, zaregistroval jsem tam zrovna i druhou.Na jaře se rozhodnu jestli jít na technickou nebo přelepím čísla a pověsím jinou vlajku. Kdyby náhodou v budoucnosti byl problém, jen se obnoví česká technická a je vyřešeno. úplně košér to asi není, ale zatím to tak nechám. Alespoň mám na výběr, což vidím jako +
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi chlapíci z SPS udělali STK na lodi,revize plynu přišla po 2 urgencích včas,elektriku musím doslat po doručení,celkově mě to stálo 5 tisíc Kč,které jsem doslova vyhodil z okna a nedivím se stále častější registraci v NL,už tu torturu pro příště odmítám podstupovat,jeden revizák si z mé lodě udělal atrakci pro dcerunku,druhý mi loď zaprděl...teď budu mít na 4 roky pokoj a bude možné plout i nadále pod českou vlajkou,ale za 4 roky z toho zase budu mít tak akorát psychickou vyrážku,do té doby určitě zdravý rozum nezvítězí. Upraveno uživatelem zdenek2013
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dělal technickou na plachetnici tuším předloni. Nemám plyn, ani 230V, takže to trvalo asi 10 min., a to s příjemným chlapíkem od vody. Dobře jsme si pokecali.


Problémy, co Zdenek 2013 popisuješ byly spíš způsobený revizákama. S tím nemá plavebka nic moc společnýho. Nicméně chápu, je to opruz.... asi jako teď s auty.


Zase ale z druhý strany.... Je opravdu tak špatně nechat si 1x4 roky zkontrolovat plyn a elektřinu revizním technikem? Navíc revize plynu by ze zákona měla být stejně každej rok ne?

Asi všechno by se dalo zlepšit a zmodernizovat. Třeba by stačilo elektronicky poslat kopie revizních zpráv na plavebku k jejich založení. čísla motorů, povinnou výbavu, úniky kapalin apod. bych pak nechal na kontroly na vodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SPS dělá to co musí,revizák plynu s sebou do lodě donesl alespoň čichačku a prošel celou trasu kvůli možnému úniku,což je pozitivní,ale totéž je schopen udělat kdokoliv z jakéhokoliv servisu LPG,elektrorevize byl pouhý zápis spotřebičů,zásuvek a jističů bez jakékoliv zkoušky čehokoliv,obrázek o smyslu takové revize si udělá každý sám a tato revize by šla vyřídit po telefonu


na rakouském Dunaji jsme byli v létě kontrolování jejich Polizei,byli velmi profesionální a velmi přátelští,chtěli moje oprávnění,lodní osvědčení a hlavně pojišťovací modrou kartu,o žádné revize se nezajímali,revizáci plynu i elektro mi však tvrdili a chlapíci z SPS potvrdili,že revizní zprávy musí být součástí lodních listin pro případnou kontrolu na vodě v čR, o platnosti plynové revize 1 rok nic nevím,plynová je platná 3 roky,elektrická 4 roky,zbytek plavby přes Slovensko i přes Maďarsko už byl bez kontrol...


předpokládám,že lepší to tady úředně nebude,spíš horší



pozn.:

Dunaj je ve srovnání s jinými vodami až neskutečný ,v dubnu jsme zajížděli motor na Dalešicích,v květnu jsme spluli skoro celé Labe v čR z Týnce n/L. ,na zpáteční cestě i celou Vltavu z Mělníku přes kaskádu do čB,po 100mth servisu motoru jsme byli 2-3 týdny na Nových mlýnech a následovala cesta po Dunaji,velmi rozcouranou sezonu jsme ukončili opět na NM už v září,bylo to super a na 1 rok celkem dost

Upraveno uživatelem zdenek2013
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem to s googlem překladačem pochopil správně, tak formulář už není. Teď musíš na jejich stránkách vyplnit tzv. předregistraci (elektronickej formulář), o zpracování tě budou informovat mejlem a pozvou tě na "návštěvu". :)

Přijedeš k registraci, cizí státní příslušníci musí do kanceláře RDW. Pak cca do 5 prac. dnů si tam vyzvedneš papíry.

Jediný, co jsem nenašel je seznam dokumentů, který k registraci budou potřebovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Oprasuju tema registrace lode v holandsku. Narazil sem na tyto stranky, kde nabizej registraci. Nicmene je mi trochu divna cena, ktera je dle meho trochu dost vyssi, nez se platilo a za druhe to, ze pisou, ze kazde dva roky je treba registraci obnovit. Nema nekdo nejake nove zkusenosti s registraci v Holandsku? Diky za info

 

Tady odkaz na ty zprostredkovatele

http://www.yacht-register-holland.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl jsem loď registrovanou v Belgii, celý proces jsem popisoval na JI foru.

Nicméně Belgie to tam prý trochu zpřísnila pro mimobelgičany, tak je možný že Holanďani už taky zvedli ceny, aby se jim tam nepřesouval každej :)

Jinak Belgie byla celkem asi za 150 E, 7,7m loď, výroba 1976, vše online.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 10 months later...
Ahoj, měl jsem loď registrovanou v Belgii, celý proces jsem popisoval na JI foru.

Nicméně Belgie to tam prý trochu zpřísnila pro mimobelgičany, tak je možný že Holanďani už taky zvedli ceny, aby se jim tam nepřesouval každej :)

Jinak Belgie byla celkem asi za 150 E, 7,7m loď, výroba 1976, vše online.

 

 

Ahoj, prosím tě chtěl bych se tě zeptat mám loď Bayliner 2155 a naposledy byla hlášena v Belgii potřeboval bych to prehlasit na sebe funguje to ještě online nebo už ne klidně bych ji tam ne chal přihlášeno jestli by to bylo možné jen změnit majitele. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...