Přejít na obsah
Plavidla.cz

Holandsko s vlastni lodi - 13.6 - 20.6.2014


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 93
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Ja jsem si rikal, ze se asi ptas zbytecne, ale co, opakovani matka moudrosti ...... Myslis Zwartsluis, blizko Meppel, jo? To bysme se potkat mohli, mozna nekde na ceste nebo tak neco. :D


Nejbliz k tomuhle mistu jsem byl jen jednou v Hoogeveen, je cas se tam asi podivat. ;)

Upraveno uživatelem viky_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem uplne blbej a nevsim jsem si ze mas datum v nazvu tematu :(

já tam mám být od 19.6. - do 26.6 , marina Zwartluis .

Ahoj Anachy,

taky o tom přemýšlím, o severu Holandska, ale chtěl bych přelom srpna září. Vím že už jsi tam byl a někde jsi tady o tom psal, kdyby jsi měl nějaké postřehy nebo rady a informace, moc rád bych se je dozvěděl. Rezervuješ si loď sám nebo u nás .... (nechci tady dělat reklamu) u velké zprostředkovatelské a vyzkoušené firmy? Už jsem se informoval jak v maríně tak i u zprostředkovatele, dokonce i vybral loď, už zbývá jen finálně se rozhodnout. Vzhledem k tomu že tam jedeš už potřetí tak to zřejmě za to stojí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem uplne blbej a nevsim jsem si ze mas datum v nazvu tematu :(

já tam mám být od 19.6. - do 26.6 , marina Zwartluis .

Ahoj Anachy,

taky o tom přemýšlím, o severu Holandska, ale chtěl bych přelom srpna září. Vím že už jsi tam byl a někde jsi tady o tom psal, kdyby jsi měl nějaké postřehy nebo rady a informace, moc rád bych se je dozvěděl. Rezervuješ si loď sám nebo u nás .... (nechci tady dělat reklamu) u velké zprostředkovatelské a vyzkoušené firmy? Už jsem se informoval jak v maríně tak i u zprostředkovatele, dokonce i vybral loď, už zbývá jen finálně se rozhodnout. Vzhledem k tomu že tam jedeš už potřetí tak to zřejmě za to stojí....

Zamlouvám si loď zde u zprostředkovatele, případně Ti pošlu odkaz na email aby to tady nevyznělo jako reklama :) . I jsem porovnal cenu za kterou to mám zde v čR a cenu kterou bych měl přímo v NL v marině a jsem na stejných penězích což beru jako velké plus pro zdejšího prodejce. Prima je když Ti umožní ubytování na lodi den předem, takže v klidu se odpoledne nalodíš, zabydlíš a ráno vyrazíš. Někde mají první noc v ceně , někde ji chtějí zaplatit. Vyzkoušel jsem zatím dvě mariny a do té druhé se letos vracím. Poprvé jsem měl loď bez "kočárku" na nástavbě a s dvojím řízením ale moc mi to nevyhovovalo - z kajuty nebyl tak dobrý výhled a při kotvení jsem stejně musel nahoru i když pršelo. Podruhé jsem zvolil loď jen s jedním kormidlem na palubě a se zakrytím "kočárkem" což bylo správné rozhodnutí. Bývá tam dost proměnlivé počasí, tak se to zaplachtování i přes horší průjezdnost vyplatí - holt si občas musíš nechat zvednout most, nebo to složit.

Kdybys měl nějaké dotazy klidně si mužem zavolat co budu vědět rád povím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paralelni diskuze je ZDE.

 

Skoro detaily planu:

 

12.6. odjezd z CR

13.6. prijezd do NL, mirim konkretne do oblasti Noord Holland

14.-15.6. mam program na srazu Skodaclub.nl, takze pripadni spolucestovatele s lodickami na vleku mají pomerne volno na vlastní aktivity. Kdybyste nahodou někdo jel Skodovkou (na typu nezalezi), tak je mozna i ucast na srazu, je to vždycky fajn zabava.

16.6. a dále chci trochu pocestovat po NL, spustit tu nebo tam, poplavit se a zase pokracovat.

 

Dle původního planu bych chtěl navštívit alespoň Amsterdam a v pripade skupinove plavby bych se rad vydal i na kratsi vylet přes Waddensee, jen tak pro tu srandu. Další moznosti jsou po ceste zpet, muzem to vzit severni stranou přes Friesland nebo jizni přes Utrecht a Arnhem, to uz je fuk na obou trasách je co videt. Jsem ještě schopen zastavit v Nemecku, protože tam mam nejakou rodinnou zalezitost, navrhoval bych splaveni po rece Weser odnekud z Hannoversch Münden do Beverungen nebo Höxteru. Dost to tam tece, takze je lepsi to vzit jenom po proudu a pro auta se vrátit.

 

Navrat bych zahajil kolem 20.6. nebo jak se dohodnem.

 

Jedu zrejme Edou, takze cestovni rychlost bude pravdepodobne 75km/h. Nikoho nenutim jet se mnou kolonu, muzem se klidne sejit az v NL nebo nekde cestou, ale upozorňuju ze v kolone se mnou dosahuji bezne vozy spotreby tak nizke, ze by se i ve fabrice divili. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
...

Další moznosti jsou po ceste zpet, muzem to vzit severni stranou přes Friesland nebo jizni přes Utrecht a Arnhem, to uz je fuk na obou trasách je co videt.

...

Utrecht je krasny mesto, asi moje nejoblibenejsi v NL a Arnhem taky neni spatnej, byt na nej nemam ty nejlepsi vzpominky - pri jedny dovoleny to byla nase prvni zastavka v NL, zastavili jsme u toho slavnyho mostu a odesel nam starter, celej tejden jsme nekolikrat za den tlacili, v NL si clovek auto na kopci nenecha. Ale ten Utrecht je super, velka univerzita, super historicky centrum, prevaha holandanu a ne moc turistu, vrele doporucuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jezdím tam intenzivně přes deset let několikrát ročně.., jak jako kapitán najímaný , tak i soukromě.. nechci zde dělat reklamu.zkuste se podívat a porovnat např. na

www.holandskonalodi.cz

třeba ceny.. a hlavně tam najdete spoustu info jak o severu , středu i jihu holandska. možnosti tras , fotogalerie atd.

já osobně preferuji sever..klid,větší isolace od center , ale míň měst..

takže kdykoliv komukoliv mohu poslat jak odkazy na fotogalerie , nebo videa..poradím oblasti , maríny , kotviště.atd.. :-)

byl jsem i ve Francii , Anglii.. a na jiných kanálech..mě Holandsko přirostlo k srdci už navždy !!! pro mne je jednička

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...