Přejít na obsah
Plavidla.cz

OPRAVA PLACHET A SLUNEčNíCH ZÁSTěN NA LODě


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Tak jak dopadl ten sprej? Já jsem vytáhnul po zimě loďku ze stodoly a zaparkoval před barákem... pršelo dva dny a mě napadlo zkontrolovat jestli do lodi neteče.... no byl jsem pěkně rozčarovanej.... krom toho, že tam zatéká hlavně kolem švů.... tak asi také zatéká kolem gumových těsnění oken.... Ty okna nechám přetěsnit mechanika co dělá autoskla..... ale tu plachtu musím něják naimpregnovat sám..... bojím se, že ten impregnační sprej nezaleje dírky ve švech.... asi bych ty švy radějí přelíznul něčím tím lepkavým, aby se to zalilo.... Jestli máte někdo nějáký dobrý tip na impregnaci, tak prosím o rady....... díky

Ahoj, hele mě chcalo nejvíc vody škvírou mezi rámem okna a laminátem, takže jsem sundal tu těsnící gumu a šroubama co jsou uvnitř přitáhnul rám k laminátu a fertig, už nikde nechčije. švy ti nezadělá asi nic, jedině nechat přešít. Lepil jsem kdysi něco na bivaku a jak se to hejbalo a pracovalo, tak zachvíli všechno na novo. I ty impregnace jsou všechny více méně na krátkodobý použití, pár pařáků, kdy se ti to rozpálí, několik dešťů a je po impregnaci. Jinak si myslim, že úplně vodotěsno mít nikdy nebudeš, ono už přeci jen máme stoletý jebky a navíc se s tim kluci emerický taky moc nemazlili tím myslim co do preciznosti při výrobě.

Upraveno uživatelem Sullaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Zdendo, zatim jsem to neodzkoušel páč jsem ten sajrajt zamoměl doma...ale příští víkend pokud bude tak krásně jako tenhle to prubnu... Mě teda nikudy už neteče, mym to vychytaný a mam uplně sucho... Teklo mi po radarovým oblouky a pak dovnitř, ale sehnal jsem nalepivací "žlábek", ten jsem tam dal a paráda... Tu impregnaci myslim jako prevence...neni to sice "stoletá jebka", ale už jede třetí sezónu tak ať jsem o krok dopředu...

A co že jsem neviděl tvůj šuplik ještě na vodě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zásadní blbost je mít nahoře ve střeše švy. Tam má bejt jeden pruh hadru od okna až na záď a přetaženej do boků. Pak teprve přišitý postranice. Pokud něco proteče bočním švem na svislé části, je sice boční hadr zevnitř mokrej, ale do lodě to nenateče.


Tak jsem to šil odjakživa a nebyl problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
Zkus zde : Naďa Rejmanová - nada.rej@gmail.com jestli ještě funguje, osobní zkušenost nemám ale kontaktoval jsem ji a domlouval ušití u ní, nakonec jsem zvolil Ovčičku jelikož jej mám pod nosem .

Díky vyzkouším,z jakéko materiálu je to nejlepší ušít, nebo z jakého materiálu Vám to ušil pan Ovčička.Já bych i měl šikovnou švadlenku,ale nevím jaký materiál na to je nejlepší včetně té slídy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to nejaka silna stanovka a v pardub. v Rempu-je to na vypadovce na Cernou za Bory-presnej nazev a gramaz se už resila tak hledej-ja a Viki to mame z Kortexinu-jo a to pruhledny jsem bral v čalounictví na Ujezdu-za mostem u ND-a nebo kontaktuj Maxika-ma sedlařství
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to nejaka silna stanovka a v pardub. v Rempu-je to na vypadovce na Cernou za Bory-presnej nazev a gramaz se už resila tak hledej-ja a Viki to mame z Kortexinu-jo a to pruhledny jsem bral v čalounictví na Ujezdu-za mostem u ND-a nebo kontaktuj Maxika-ma sedlařství

Jo jo musím to nějak pořešit.Tu firmu z Křivoklátu jsem také kontaktoval a dostal

velice zjímavou nabídku,ale oni plachty nešijou,ale svařují z materiálu Polymar a nebo

Plastel.Je to materiál určený hlavně na autoplachty a je poměrně hodně lesklej a jen nevím jestli je to vhodné vzhledově pravé na loď.Nepromokovostí a odolností to bude určitě v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci,

biminu jsem si nechal letos ušít v plachtárně v Hostivicích a super prácička.Hlavně mají grif na všelijaké vychytávky,co se týče poutek a podobně.Látku jsem si dodal sám,jelikož jsem potřeboval zelenou a oni mají jen černou a šedou.

Koupil jsem ji v ,,gimi yacht"za 620,-bm,ale je to látka z německa a ta nejlepší.Nešetřete!!-bude Vám to sloužit hodně dlouho.Levné látky mívají po roce jiný odstín,většinou nemají dobrý UV.

halis.nb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci,

biminu jsem si nechal letos ušít v plachtárně v Hostivicích a super prácička.Hlavně mají grif na všelijaké vychytávky,co se týče poutek a podobně.Látku jsem si dodal sám,jelikož jsem potřeboval zelenou a oni mají jen černou a šedou.

Koupil jsem ji v ,,gimi yacht"za 620,-bm,ale je to látka z německa a ta nejlepší.Nešetřete!!-bude Vám to sloužit hodně dlouho.Levné látky mívají po roce jiný odstín,většinou nemají dobrý UV.

halis.nb

halis.nb)Díky za info,koukal jsem, že asi se u Tebe jedná o tu látku Masacril 300g/m2.

Asi to bude top a něco to vydrží, jak to máš dlouho,ještě dotaz,proč jsi to nechal šít v plachtarně a ne přímo od prodejce látky v ,,gimi yacht" je cena lepší?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Letos jsem si nechal ušit nový persenik.Materiál jsem kupoval přes servis Marina Tulln.Materiál na persenik proti UV stál 1m šíře 1,4m a 19 EU,barva námořní modř,folie bezbarvá síla 0,4mm šíře 1,4m a 8 EU 1m. Větrací Folie 1m 8EU, část zípů rakousko 2,5m 1ks 21Eu,zbytek Praha kohinorka 2.2m č 8 oboustraný jezdec 1ks 210Kč. obšívka hrany 1m a 0,50 EU. Bylo šíto na slovensku cena dohodou.Celý persenik vyšel na 1500 Eu,Uchyceni perseniku k lodi na tenaxy.Velice dobrá cena.Jednak kdo šije perseniky bere od 2000-2500 Eu za komplet a podmínka přistavení lodi.Chtěl jsem opravyt starý jen vyměnit foli a to nechtěl nikdo udělat.Pokud by jste chtěli někdo telefon na pana mistra tak zašlu jeho číslo je to u Pezinku. Zdravím Karel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

nejprve jsem pročítal fóra a podle recenzí jsou výborní Rekovi u písku,ale cena je vyšší a pak jsem oslovil Hostivice.Mám to od léta,takže mohu pochválit kvalitu a přesnost,něco udělali jinak,než byli moje představy,ale opravili to-a zdarma-a jak jsem psal-je to přesnost a jejich práce je jejich práce,takže tomu rozumí.Když už máme lodě za desítky,či sta tisíce,tak snad nebudem šetřich na příslušenství,ktereé je v tomto případě dost důležité.Mě to na poprvé ušil známí z plachtoviny a velmi levně ale....radši nevzpomínat-byl jsem rád,že jsem to vyhodil.Že šije gimiyacht jsem nevěděl.Rozhodně to dejte odborníkům,ve finále je to buď dobré/nebo toho člověk lituje.

ahoj Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 years later...

Ahoj.

mám dotaz. Chci si koupit nové biminy, šířka 2m, výška 1,4m délka 2m. Bimini nabízí v barvě tmavě modré nebo bílé. Chci se tedy zeptat, která z barev je praktičtější...zejména tedy jestli pod tmavě modrou plachtou není příliš horko ? Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ve spolek, já jenom když slyším slova jako profíci atd. ve spojitosti se jménem Gimijacht, tak mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě a začíná se ve mě vařit krev. Teď jsem smazal slušný odstavec o mojí zkušenosti. Ne nebudu to rozmazávat, nemam náladu, se s nějakým profíkem dohadovat. Proto kdo chce vidět kvalitní plachtu od profíka po 3 sezónách, párající se stehy, švy, nezapošitou a třepící se látku, plachtu, kterou jako kokot musím každoročně opravovat a která dodnes není došitá na míru, ačkoliv loď stála u profíka skoro 2 měsíce, nechť se dostaví v sezoně na žernoseky. Názormě předvedu a ukážu a každý si může o kvalitě a profipráci udělat obrázek sám. Víc k tomuhle spolku psát nehodlám! Upraveno uživatelem Sullaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...