Přejít na obsah
Plavidla.cz

Shetland 535-zážitky ,plavby


KBfotoservis

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Ahoj nemám když už jsem to nandal na tu otočnou základnu , tak to rozebírat nebudu ,ale byl to porod . Jinak děr je tam poměrně dost .Ale přesnější míry na ebay.de . Jinak to jde na všechny stojany uchyty , podesty atd normálně namontovat


 

Nemáš foto té "sesle" ze spodu než jsi ji přidělal, zajímalo by mne jaké to má možnosti uchycení :)

A případně rozměr, Moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Hezký podvečer,

chtěl bych požádat účastníky tohoto fóra, zda by mě neporadili o dovozci člunů Shetland 535, nebo Family. Jedná se mi o dovoz takového člunu, který by bylo možné přihlásit. Tedy, aby měl platné všechny potřebné dokumenty. Momentálně co jsem kde našel, tak se jednalo pouze o čluny, které by byly bez registrace. Děkuji. Bohdan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký podvečer,

chtěl bych požádat účastníky tohoto fóra, zda by mě neporadili o dovozci člunů Shetland 535, nebo Family. Jedná se mi o dovoz takového člunu, který by bylo možné přihlásit. Tedy, aby měl platné všechny potřebné dokumenty. Momentálně co jsem kde našel, tak se jednalo pouze o čluny, které by byly bez registrace. Děkuji. Bohdan.

 

Noc takového neexistuje , Shetland 535 je poměrně vzácná a poptávaná loď . Vyrobilo se jich okolo 35 tis , což na tuhle loď je unikum . Ano kde kdo ti jí chce prodat bez registrace a pokud máš jen motor do 5 HP není problém . Pokud máš něco víc , tak bez papíru máš jen pramici . Každýho prodejce se zeptej na dokumenty a oskenuj si je, nebo ofoť a ukaž to na SPS . To je jediná cesta .Mně volají lidi každou chvíli .NEPTEJ SE NA FORECH A FB . Každej je moudrej ale vyhozený peníze ti nevrátí. Jediná správná cesta je ukázat dokumenty na SPS a oni to poví , jo nebo ne . Ale pokud se to povede , tak máš super pevnou loď , na dlouho . Max síla motoru na 535 je 60 HP ale povolí i 70 Hp ., Jinak má cenu tam dát buďto 10 Hp a můžeš i na Lipno a tak a nebo až nejméně 50HP. Pokud tam dáš motor slabší , třeba 40HP , nebudeš klouzat a bude to žrát .Jinak s 60Hp motorem už má loď 1 tunu , a potřebuješ vlek +1300 Kg , tedy řidičák většinou BE pokud to netaháš za nějakým Embéčkem .Ještě k motoru , zase platí to samý s papírama Zeptej se na SPS jestli ti ho přihlásí . Už sem zažil borca , co si kopil krásnou šedesáku ale měl to pak jen jako těžítko . Neměl CE a žádný výrobce ti jí jen tak nedá . NO tak držím palce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že jedna je vyhřívaná a druhá s raketovým pohonem... :-D (v jedné vařič, v druhé hasičák a jiné tlakové nádoby)

Moc pěkné to máš... gratuluji k výsledku, k šikovnosti a dobrému nápadu!

 

Díky , jo jedna je vyhřejvaná pro přítelkyni :D a to ještě sedí na nádrži s benzínem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co váha? O kolik narostla?

Myslím váhu lodě. :-)

 

Upřímně moc sem to nezkoumal , vyhodil jsem starý sedačky a dal nový . Ty boxy každý asi 15 kg jinak sedačky +- stejně . Ale potřeboval jsem skladovací prostory . Ta jedna má světla a USB a 12 V zásuvku . Vše vodotěsný .TZN každá lepší mlha to zkoroduje ,kdo by to neznal . Takže za rok se uvidí . Po pravdě mne překvapilo , že pravá strana má jiný rozměry než levá , nejsem řemeslník , ale co se dá dělat .

Jinak sedačky Ebay.de , vybral jsem je hlavně pro to , že se mi líbili . Cena cca 3 tis / kus total . Zajímavý je , že ta točna z CZ je 800 Kus.

Joo jak máš loď , jsi automaticky zloděj tak se platí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...
Je to Chris který má obšívku pouze z překližky,už před několika lety jsem bývalého majitele upozorňoval na špatný stav a potřebu olaminovat aspoň podponor.pred dvěma roky to zase změnilo majitele.jinak údajně došlo k porušení obšívky u kýlu pod motorem a ty prolomené outory jsou od lan když se to vytahovalo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 10 months later...

Ahoj všem ,

už jste řešili jak a kým nahradit okna v lodi ?? Na mně po deseti letech došlo taky. Na Ebay jsem našel celou sadu, ale cena 5500 Kč +- + clo a shiping 100 liber , cca dokupy 10 tis . Noto si mi zdála raketa a oslovil čistě náhodou jsem firmu Koplast, přikládám kontakt . No a podle originálu , nebo výkresu byla cena, sakum pikum 2800 Kč . Tzn na podzim vyndám z lodi jednu sadu oken a pošlu jim je na výrobu . Trvá to cca 2 týdny .Udělají to i podle výkresu . Ještě se poprat s těmi těsněními Pirelli a bude to .

Zde kontakt , jinak pokud máte i jiné zkušenosti, dejte vědět .


KOPLAST spol. s r.o.

Pod Horkou 752

679 06 Jedovnice

IČ: 60737689


+420 778 765 656

e-mail: patek@koplast.cz

https://www.koplast.cz


Ještě otázka , polykarbonát nebo plexi ?? Nakonec jsem se rozhodl na doporučení pro plexi. Má sice trochu nějaké nevýhody oproti plykarbonátu, ALE ....ne tak snadno zešedne a zmatní a UV ochranu má v celé vrstvě. Což je u mně na lodi zářný příklad. Přední okna plexi a jsou stále průhledná, boční polykarbonát a už přes ně není vidět.


PS máte někdo zkušenosti se slunečníma foliema jako v autě ? na tento materiál ?


chtěl jsem dát foto, ale prý mám překročenou maximální velikost příloh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem u staré lodě absolvoval výrobu čelního štítu. Bylo potřeba to ohnout, tak jsem si na to udělal kopyto a dal to profíkovi, který se výrobou z plexi živí. Prý to v peci nahřál, aby si to sedlo na formu a pak to muselo pozvolna 24 hodin chladnout, aby v tom nevzniklo pnutí. Vypadalo to moc hezky. Zasadil jsem to do rámu a za rok se v téměř celé ploše objevily vevnitř takové malinké prasklinky, které při osvícení sluníčkem rozsvítily celé okno do neprůhlednosti. :-(

Moje zkušenost je tedy špatná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem u staré lodě absolvoval výrobu čelního štítu. Bylo potřeba to ohnout, tak jsem si na to udělal kopyto a dal to profíkovi, který se výrobou z plexi živí. Prý to v peci nahřál, aby si to sedlo na formu a pak to muselo pozvolna 24 hodin chladnout, aby v tom nevzniklo pnutí. Vypadalo to moc hezky. Zasadil jsem to do rámu a za rok se v téměř celé ploše objevily vevnitř takové malinké prasklinky, které při osvícení sluníčkem rozsvítily celé okno do neprůhlednosti. :-(

Moje zkušenost je tedy špatná.

 

No mně z té firmy říkali že to plexi se ohýbat nemá . Ale neví co ještě lze a co už ne .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...