Přejít na obsah
Plavidla.cz

Shetland 535-zážitky ,plavby


KBfotoservis

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

  • 4 weeks later...

Blíží se nám sezóna a řadu nás trápí energie

 

tak pro ty co se koukají po solárech a nechtějí platit nekřesťanské peníze v čR tak tady odkaz na Aliexpress

 

https://www.aliexpress.com/item/Boguang-100w-Monocrystalline-silicon-solar-panel-cell-solar-system-10A-controller-cable-MC4-connector-for-12v/32826662409.html?spm=2114.10010108.1000013.19.1baf1a8d7lJGYS&traffic_analysisId=recommend_2088_10_90158_iswistore&scm=1007.13339.90158.0&pvid=76a6e5e2-4fee-4eac-82a6-a5993eac1785&tpp=1

 

 

cena za 100 W set cca 140 dolarů - nějakých 2800-3000 CZK i s dopravou .

 

po částech se to dá pořídit i trošku levněji , měnič cca 10 dolaru , panel 100-110 atp .Jen trošku zalistovat . Snad to někomu bude k užitku .

 

HTB1e2albp9gSKJjSspbq6zeNXXaP.jpg?size=185155&height=800&width=800&hash=f8654077a835a64860b58fa895d7f9fc

Upraveno uživatelem my65hp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anachy, Kam jsi umístil solár? Marně si s tím už delší dobu lámu hlavua nic rozumného mě nenapadá. Jediné co mě napadlo, je ho vždy při kotvení hodit na střechu bimini (nějaký flexibilní) ale to je takový řešení..... ideální by bylo mít to někde na pevno. Jedině snad dát dva menší na střechu kajuty pod přední sklo. Je to docela složitý to někam dát aby to nevypadalo blbě. Solár ale chci kvůli ledničce.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anachy /Romanva ten flexi se mi líbí pro to že jde dát na perseniku nebo za okno . Ideální by bylo kdyby se dělali menší nebo pásy ,ale to jsem zatím nekoukal . Spojovat a odpojovat to jde celkem jednoduše . Navíc ten ohebnej flexi dám snadno u na auto,křoví nebo na stan pokud bude třeba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to řešení umístění na perseniku se mi taky zdá asi nejjednodušší, jen musím vymyslet nějaké inteligentní uchycení. S malou lodí jsem to moc neřešil, ale s touhle plánujeme častěji zůstávat na vodě mimo maríny a tam by se solár docela hodil. Baterky sice nějakou dobu vydrží, ale je asi zbytečné je trápit vybíjením, když by se to solárem dalo vcelku rozumně zvládnout. No, ještě mám do jara nějaký čas to dovymyslet, než dám loď na vodu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to řešení umístění na perseniku se mi taky zdá asi nejjednodušší, jen musím vymyslet nějaké inteligentní uchycení. S malou lodí jsem to moc neřešil, ale s touhle plánujeme častěji zůstávat na vodě mimo maríny a tam by se solár docela hodil. Baterky sice nějakou dobu vydrží, ale je asi zbytečné je trápit vybíjením, když by se to solárem dalo vcelku rozumně zvládnout. No, ještě mám do jara nějaký čas to dovymyslet, než dám loď na vodu.

A neříkal jste,že bude na lodi radarový oblouk,ten přímo vybízí k montáži 2-3menších panelů,mněj jsem je na Sea Ray a dávaly 1,4A.Není to nic závratného,ale i o víkendu to dost pomůže a během týdne ,pracovních dnů,to řádně dobije baterky na další víkend na vodě.

 

bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tak radarový oblouk bych chtěl, ale originál jsem zatím nenašel a něco na to bastlit se mi zrovna nechce. A pak taky ta cena..... ještě budu muset nějaký pátek počkat. Ale jinak to je samozřejmě nejlepší řešení. Kamarád ho má na lodi vyrobený z nerezu, na něm tuším 2x 20w, houkačku, světla a je to paráda když se to nikde neplete.Mě by se ale nejvíc líbil laminátový. Do té doby než ho pořídím, to musím vyřešit jinak.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jj 40 USD za 25 w ,, ty panely co jsem našel jsou 100 w za 110 dollaru , tedy asi 2 x levnější ,, kabely jsou všude , uchycení druky nebo sucháčem taky všude ,, ale v pohode . JinaK životnost má být 20let ale i kdyby to byla třetina , tak telka , vysílačka , mobil, lednice a tpd v sezoně je k nezaplacení .


PS PRO VšECHNY TAKOVé VAROVÁNí v zimě ,, tedy konec listopadu až začátek března - tohle neuživí ale vlastní diagnostiku ,, mám už třetí zimu vyzkoušené , .Tedy v zimě na to nespoléhat ,, nefunguje , tedy u nás v čR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

romanva : vzhledem k tomu, že přední palubu (no spíše ten prostor před oknem) nevyužívám pro nějaké sezení či ležení, tak jsem umístil panel tam

IMG_3748.jpg?ver=0

není to sice žádná velká paráda, ale bylo to jediné nevyužité místo, kam se vešel. Pokud bych jej vyměnil za ten flexi, tak by šel taky tam - je to prostě malá loď :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Zdravím všechny

tak došlo na nejhorší , začínám budovat molo , jekly a spol je připraveno . Mám dotaz , dělal jste to někdo ?? čemu se vyhnout ? Lakovat nebo zinkovat ?

Na co ukotvit u břehu ? beton ? Bude to pokus omyl

 

Za každou radu budu velmi vděčný díky

 

photo.php?fbid=564316320605213&set=a.529341454102700.1073741834.100010805498780&type=3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny

tak došlo na nejhorší , začínám budovat molo , jekly a spol je připraveno . Mám dotaz , dělal jste to někdo ?? čemu se vyhnout ? Lakovat nebo zinkovat ?

Na co ukotvit u břehu ? beton ? Bude to pokus omyl

 

Za každou radu budu velmi vděčný díky

 

29572390_564316327271879_5177416847208742912_n.jpg?_nc_eui2=v1%3AAeFbdi16GwFoZZQMxSyts_JURV4IUdj_VE1xv8QrBTPvXQea3XPFwYGo6F97-5EF18Uru1dDMns4oqP6pMJg5iDu1sXXRmNBkiO6LsNAFa1OrA&oh=c3dc2b06a8186679830f9b7ec7a6a0a8&oe=5B37539D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče ukotvení ke břehu, tak záleží na tom jak v místě kde budeš mít molo se mění stav hladiny. U nás na Vltavě to je občas problém neboť to může během dne udělat půl metr sem nebo tam a jelikož zrovna stojím v místě kde musím řešit hloubku tak se mi to posouvá s vodou od břehu a ke břehu abych nemusel mít lávku dlouho jak "tejden ..."
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...