Přejít na obsah
Plavidla.cz

Shetland 535-zážitky ,plavby


KBfotoservis

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Milan to je výbůšné téma :-) každopádně pustil jsem ho .. částečně na olivovej olej .-) částečně do lednice . Nic z něj nepřijde nazmar . Z mého pohledu , vzhledem k tomu kde lovím , je takovýchto ryb tolik, že by se po nich dalo přejít suchou nohou na druhou stranu , tak to Labi nijak neuškodí .

Za poslední 3 roky jsem chytil 95 sumců ... a z toho 80 jsem jich pustil , cca 500 kg ,,, takže těchto 30 kg ,, to je nic , navíc sumec je lahodná ryba.

No a podle rybářského řádu jsem si ho vzal zcela legálně . No a pokud se mnou někdo nesouhlasí , nevadí , touhle rybou jsem pro letošek se sumcema skončil a chci chytit metrovou štiku nebo mega candáta . A ty samo sebou hodím zpátky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych ho udil a pak zral. :D A proto na ryby nechodim.

Sumec 173cm se nežere a proč ?Ta ryba pokuď má 173cm je stará cca 18 let a zaslouží pustit zpět .Kulinářsky to je k ničemu 80% masa nepožitelných pokuď nejsi gastro prase .Ale ten sumec ty kg ani míry nemá co prezentuje lovec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vladimíre a Davide , pradoxně druhá nejčastější otázka je jak jsem ho vytáhl, hned po tom na co a kde :-)

No na podběrák to fakt není , takový u nás nedělaj a na gaf-vylovovací hák taky ne ten by se zlomil . Takže nezbývá než si nasadit rukavici , vrazit mu ruku do tlamy zapřít se , pak i druhou ruku do tlamy a vytáhnout ho jako pytel cementu .. :-) využívám trochu páky mých 150 kg ,ale z kraje,když jsem nahnutej do vody tak je otázka , kdo koho tam vytáhne . Samo sebou bude i celé video i s vytažením tak to sem dám .

Do lodi to celkem jde, ale!! jak ho dostat z lodi a do auta ,když jsem sám je to kluzkej 30ti kg mazel bez držáků . Nezbývá než ho uvázat na lano a hrubou silou ho vytáhnout . Jinak to neumím .

 

35970767_612097832493728_1233665042935709696_o.jpg?_nc_cat=0&oh=d1fb9754536418981e182de8e83aac04&oe=5BA5F77F

 

36137312_612098085827036_7560486155838291968_o.jpg?_nc_cat=0&oh=3bc51d6d2aa8bf7186afe0629ff987d1&oe=5BB0A051

 

35164836_612098235827021_2823884136047968256_o.jpg?_nc_cat=0&oh=6af99877fc1d5c8c8faa074de184c168&oe=5BB18DAF

 

 

 

Jinak zde fota z kamery

 

loď mám ve středu lehce okolo 2 metru , na zádi malinko užší , takže jak tu jeden vyjádřil pochyby o velikosti , je možné porovnat a nebo přijet k mně ,mám celý skelet od hlavy až k ocasu v mrazáku a přeměřit si to .

Na lodi se mi zdál 166 ale pak doma 173 . Váha se zastavila na 30 kg,ale to pro to že jsme ho po pár rumech už neuzvedli a kus ocasu měl na zemi . Papírově měl mít víc ale je to Labský torpédo , tak to okolo 30 bylo

 

No a až udělám to video , tak to sem dám , kdyby to někoho zajímalo , bude tam i na co a tak .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vladimíre a Davide , pradoxně druhá nejčastější otázka je jak jsem ho vytáhl, hned po tom na co a kde :-)

No na podběrák to fakt není , takový u nás nedělaj a na gaf-vylovovací hák taky ne ten by se zlomil . Takže nezbývá než si nasadit rukavici , vrazit mu ruku do tlamy zapřít se , pak i druhou ruku do tlamy a vytáhnout ho jako pytel cementu .. :-) využívám trochu páky mých 150 kg ,ale z kraje,když jsem nahnutej do vody tak je otázka , kdo koho tam vytáhne . Samo sebou bude i celé video i s vytažením tak to sem dám .

Do lodi to celkem jde, ale!! jak ho dostat z lodi a do auta ,když jsem sám je to kluzkej 30ti kg mazel bez držáků . Nezbývá než ho uvázat na lano a hrubou silou ho vytáhnout . Jinak to neumím . .

TVL, von ho fakt sežral......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anachy díky , udělám z toho i úvazy ke břehu , skoro se to nedá přeříznout .Ve vodě ten nylon navíc asi vydrží víc než pozink pásek .


David - to s ventilkama mně nenapadlo , max je dát do víčka sudu ale to nepůjde , Dal jsem sudy tak aby víčka nebyly vidět . Jinak sud fakt pracuje , studenej je trošku deformovanej ale jak se ohřeje je to ok .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty úvazy ke břehu mě nenapadli :), tam mám ocelová lanka .

http://img31.rajce.idnes.cz/d3101/15/15029/15029420_9103b92db94e1fe4b23448cecb26eea1/images/molo.jpg?ver=0

Musím molo "pouštět" na vodu - loď mám primárně dovoleno kotvit na bójce a na molo vleze kdo má nohy a lidi se bohužel neumějí chovat.

Ale když mám loď u mola tak to celá vyváže ke schůdkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezké ,z čeho máš tu podlahu ??

Jinak tedy aby mi po tom nelezli lidé , to jsem moc zvedavej jak to udělám .

Ocelová lanka to byl první nápad ale úvazy mi zbyli tak je využiji . Utahovací mechanizmus jsem hustě prostříkl kapalinou na dutiny je to takovej lepivej vosk , tak snad to hned neshnije .


Ps vyndaváš to na zimu ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se použití popruhu k upevnění mola raději vyhnul. Bude to na veřejně přístupném místě. Půjde okolo banda blbečků: "Hele, bude sranda!" a uříznout to i kapesním nožíkem. Nehledě na to, že ty popruhy mají super pevnost, ale snadno se prodřou o cokoli co se hýbe. Ocel je jistota.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubore tyhle právě neuřízneš nožíkem , sem to nepřeřízl ani ostrým perořízkem . ale stejně to bude ještě držet železným spojením s lávkou a schody co budu v betonu .- Ty kurty budou spíš stabilizovat . Ale samo sebou , když to nepůjde tak tam dám lano nebo trubku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podlaha je stání pro dobytek :) https://www.vyrobkyzplastu.cz/Podlahove-desky , ale musí to být podložené - jinak se prohnou a na slunci to kapku smrdí, ale nekloužou :)

Na zimu nechávám ležet u břehu, tedy pokud nepotřebuji něco předělat, i když je to jen hliníkový rám a prázdné plastové sudy + podlaha a okraje z dřevoplastu přeci jen to něco váží - ale je to rozebiratelné na tři části aby to šlo vrazit na přívěs.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...