Přejít na obsah
Plavidla.cz

Propeler pro Alpha One...


Koudy

Doporučené příspěvky

Ano,zkoušel jsem to já na rychlem člunu s více jak 400HP,nerezovka umí tak max o 3 uzle vícemožná i lepší nástup do skluzu.Ale hlavně hlikové se již při tomto výkonu ohýbají a deformujou listy!! Ale hlavně záleží jak na kterém výrobci,na tvaru a profilu listů atd.Ale jinak si myslím,že pro klidnou jízdu je to úplně jedno,zda maximálka bude o něco vyšší či nikoliv,ale spíš rozhoduje pořizovací cena a menší zranitelnost náhonu při použití AL!


bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 84
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Díky za zkušenost,tohle mě zajímalo, jasně na tvaru a profilu bude záležet možná víc, jak na materiálu.Je fakt, že s namontovaným nerezákem musí člověk víc dávat majzla a myslet, při větší ráně to asi musí nohu roztrhat.Toho jsem si vědom.Když položím oba propelery od MWhel vedle sebe, ja fakt , že nerezák má mnohem lepší tvar a profil listu- jasně u hliníku se musí myslet na pevnost listu. Do skluzu jde zase o kousek líp než hliník a taky na trimu si nechá o kousíček víc říct, než se zavzdušní.Ale první dojmy, víc ukáže čas :-)

Dělal jsem 20 let rychlostní modely kluzáků, závodně, tam byl propeller denní chleba, hned po motoru,průměr, stoupání, tvar,rake, "ostrý" na "těžkou vodu" oblejší na vlny, aby to tolik nešlo za krouťákem, vychytat dobrej propeller byla docela sranda,spousta testování, proto mě to zajímá i tady, u "velkejch" lodí :-)

Je třeba i nějaká zkušenost v tom , jestli značkový prop. třeba Merc. nebo Quicksil je znatelně lepší jak třeba MIchign Whell? Má o tolik lepší hydrodynamiku o kolik je dražší?Jen mě to zajímá :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba prop.origo Mercury pro Alpha I - cena cca 9000,-/Quiksil cca 6800,-/ a Mich.Vortex /které taky prodávám-cca 3000,-/ není v nich žádný pozorovatelný rozdíl ani ve tvarech listů-připadá mi,že jsou vyráběny v jedné fabrice - jen ta cena!!! Ale jetřeba rozdíl ,již pozorovatelný v neprospěch Mich.Apolo SS ve srovnání např.origo,Merc.-Bravo I ale zase-cena ,Bravo I je několikanásobně vyšší!! A pokud nechceš závodit?! je to jasné! Já sám mám na jachtě 4listou Apolo a na plácání po slapech mi to bohatě dostačuje, ale na superpower lodi se 700HP mám speciál 4 listý za 50 litrů.

Ted si ještě uvědomuji,že jsem během let zaznamenal u AL prop.Mich.Whell s gum.silentblokem nekvalitní provedení s tenkými lopatkami,které se i při malém výkonu do 260HP prohýbaly-deformovaly a tím samozřejmně snižovaly účinnost.Nevím ale jak je to dnes,zda se zlepšili!!??Já tyto proprllery nepoužívám ani nenabízím k prodeji vzhledem k výše uvedeným zkušenostem. Ale Vortex mohu jen doporučit-velmi dobrá kvalita za českou cenu!


bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za zkušenosti, to je vždycky k nezaplacení :-) Jezdil jsem Vortex , teď jsem právě zkusil Apollo.Apollka je lepší, ale taky 2x dražší, za 9 tis.(4 list)Malé šrouby jse,m si odléval, velký na moji první loď, co jsme s kolegou před 10 lety postavili, taky. Když si člověk uvědomí, co znamená vyrobit kvalitní propel. , tak tak ta cena není zase tak moc.Nrz se sice lije líp jak AL, ale i tak...hodně toho předchází , než vypadne hotový prop., tedy ten v pořadí x-tý, který je z testovací řady ten nejlepší.Vždy žasnu nad propel. na závodních offshorech , nebo na malých kluzácích, co se jezdí např. v Jedovnici- ta propracovanost ... :-)Ještě jednou díky za zkušenosti. Upraveno uživatelem viita
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sullaco:

jo rozdíl to je. Já mám origo 21 třílist a dal jsem 20 čtyř list Vortex. Lépe to jde z vody a má lepší záběr. S třílistem se mi běžně stávalo, že když jsem trochu víc zvedl nohu, tak to mělo tendenci se zavzdušnit a to nemluvím o vlnách na moři. Se čtyřlistem tento problém zmizel. Já už bych do třílistu nešel. Samozřejmě by se mi líbil nerez, ale ten je zbytečně drahej.

Upraveno uživatelem skodavrs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 years later...
Moc děkuji za ten kontakt.Motor při vyřazování nekopne.Teď jsem koukal na ten vypínač .Vedou z něj dva dráty do svazku kde jsou další dva dráty nezapojené s krytkama.Tak asi bude ten pes zakopán tam! Protože při vypnutém motoru to chodí bez problému./V neutrálu se vrtule volně točí./

Ahoj, jak si vyřešil problém s nevyřazením, dělá mi to to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmně nefunkční mikrospínač na pomocných pákách řazení.Zkontroluj rukou při běžícím motoru.

 

bootcentrum

Děkuji, vyzkouším. Chtěl bych ještě vyzkoušet jinou vrtuli. Asi 14,5x19 případně 15x17. Bylo by možné nějakou doporučit? Doba dodání, cena? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...