Přejít na obsah
Plavidla.cz

Orlík


mirzik

Doporučené příspěvky

Nový harmonogram prací na přelivu (ani už nevím kolikátý, ale zdá se tentokrát reálný)

• 17. září 2021 – nabytí účinnosti smlouvy

• 18. října 2021 – předání staveniště

• 1. listopadu 2021–31. března 2022 – kácení

• 1. září 2022 – Snížení hladiny ve VD Orlík na 339,00 m n. m.

• 31. března 2023 – Zvýšení hladiny ve VD Orlík min. na 347, 60 m n. m.

• 4. března 2024 – Snížení hladiny ve VD Kamýk na max 282,60 m n. m.

• 5. března 2024 – Uzavření silnice III/0046

• 12. března 2024 – Konec snížení hladiny ve VD Orlík

• 15. května 2024 – Konec snížení hladiny VD Kamýk

• 14. října 2025 – Konec uzávěrky silnice III/0046

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 153
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Zveřejněné obrázky

A to datum 1.9.22 znamená co?

Že od tohoto dne se bude snižovat, nebo že k tomuto datu již bude hladina na této kótě?

Předpokládám že první varianta je správně, protože to bude nějakou dobu trvat než to sníží, a to o prázdninách zřejmě neudělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no takto je to tam napsany v prezentaci, je to trochu neurcite, zalezi i na tom, kolik bude pritok, ale rozumim ze ta hladiny by na kote mela byt uz prvniho, preci jenom budou potreba zacit neco delat, horsi to tedy bude se zarijovym vyndavanim lodi, ja taky vznesl dotaz, ovsem bez odpovedi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...

Tak dnes skončila hladina na 346,5

Takže pokud by měli vypouštět 0,5m denně (za první 2 dny tomu tak je), tak mají hotovo 17.8.

Víkendy většinou s hladinou nehýbají, pokud by to zůstalo pravidlem posunul by se termín o 4 dny (zase bez víkendu), takže na 23.8.

Necháme se překvapit....


Mimochodem do jaké min hladiny se dá vytáhnout loď (6m - 1200kg) na Boru, nemáte někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes skončila hladina na 346,5

Takže pokud by měli vypouštět 0,5m denně (za první 2 dny tomu tak je), tak mají hotovo 17.8.

Víkendy většinou s hladinou nehýbají, pokud by to zůstalo pravidlem posunul by se termín o 4 dny (zase bez víkendu), takže na 23.8.

Necháme se překvapit....


Mimochodem do jaké min hladiny se dá vytáhnout loď (6m - 1200kg) na Boru, nemáte někdo zkušenost?

 

Zkušenost budu mít v pondělí - hodlám (rád bych) spouštět i vytahovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

]

Tak dnes skončila hladina na 346,5

Takže pokud by měli vypouštět 0,5m denně (za první 2 dny tomu tak je), tak mají hotovo 17.8.

Víkendy většinou s hladinou nehýbají, pokud by to zůstalo pravidlem posunul by se termín o 4 dny (zase bez víkendu), takže na 23.8.

Necháme se překvapit....


Mimochodem do jaké min hladiny se dá vytáhnout loď (6m - 1200kg) na Boru, nemáte někdo zkušenost?

 

Tak pro info, včera jsem vytahoval při 344,47 a bez problému (když nepočítám že jsem zjistil že moje čtyřkolka je momentálně pouze zadokolka :) takže jsem trochu hrabal )

Řekl bych že to půjde tahat i dál celkem v pohodě akorát bude delší pláž, což by ničemu nemělo vadit (loď mám 1300 kg)

Jináč krásný den na prakticky prázdném Orlíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


....... když nepočítám že jsem zjistil že moje čtyřkolka je momentálně pouze zadokolka :) takže jsem trochu hrabal ........

Ja v nedeli zjistil, ze moje ctyrkolka je jen predokolka a z vody jsem se s lodi musel nechat potupne vytahnout na lane. Nehnul jsem s tim ani centimetr. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


....... když nepočítám že jsem zjistil že moje čtyřkolka je momentálně pouze zadokolka :) takže jsem trochu hrabal ........

Ja v nedeli zjistil, ze moje ctyrkolka je jen predokolka a z vody jsem se s lodi musel nechat potupne vytahnout na lane. Nehnul jsem s tim ani centimetr. :-(

 

Mám to brát jako malou útěchu na mojí zadokolku?😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u vody jsi dopadl lépe Ty. Poradil sis sám, já ne.

Teď už jsme na tom stejně, budeme řešit se servisem proč se to netočí. Ten můj mne zrovna moc nepovzbudil. Z jejich: "S tím jsme se ještě nesetkali", mne docela mrazí. Obávám se opravy postupem pokus omyl a mnoha týdnů čekání na vyřešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahal jsem to na Boru v pondělí navečer, 344,43.

Loď cca 1300, jednoosý vlek, Octavka Scout, naprosto v pohodě.

Za těch 500 od každého kdo tam vjíždí, by tam aspoň mohli trochu upravit ten přechod z pláže na asfalt, tam je to trochu offroad (pro osobáky).

Ona ta pláž se hlouběji v nějakém bodě hodně láme dolu a měkne, takže čím níž voda tím větší nebezpečí že to bude náročnější a náročnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Nový harmonogram prací na přelivu (ani už nevím kolikátý, ale zdá se tentokrát reálný)

• 17. září 2021 – nabytí účinnosti smlouvy

• 18. října 2021 – předání staveniště

• 1. listopadu 2021–31. března 2022 – kácení

• 1. září 2022 – Snížení hladiny ve VD Orlík na 339,00 m n. m.

• 31. března 2023 – Zvýšení hladiny ve VD Orlík min. na 347, 60 m n. m.

• 4. března 2024 – Snížení hladiny ve VD Kamýk na max 282,60 m n. m.

• 5. března 2024 – Uzavření silnice III/0046

• 12. března 2024 – Konec snížení hladiny ve VD Orlík

• 15. května 2024 – Konec snížení hladiny VD Kamýk

• 14. října 2025 – Konec uzávěrky silnice III/0046

 

Chlapi chci se zeptat, neznám poměry na Orlíku, proto mi ty čísla úplně nic moc neřikají. Nicméně pokud v březnu napustí na 347m, je to normální hladina nebo furt málo? Bude se dát proplout směr Kořensko a dál na Budějice? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Nový harmonogram prací na přelivu (ani už nevím kolikátý, ale zdá se tentokrát reálný)

• 17. září 2021 – nabytí účinnosti smlouvy

• 18. října 2021 – předání staveniště

• 1. listopadu 2021–31. března 2022 – kácení

• 1. září 2022 – Snížení hladiny ve VD Orlík na 339,00 m n. m.

• 31. března 2023 – Zvýšení hladiny ve VD Orlík min. na 347, 60 m n. m.

• 4. března 2024 – Snížení hladiny ve VD Kamýk na max 282,60 m n. m.

• 5. března 2024 – Uzavření silnice III/0046

• 12. března 2024 – Konec snížení hladiny ve VD Orlík

• 15. května 2024 – Konec snížení hladiny VD Kamýk

• 14. října 2025 – Konec uzávěrky silnice III/0046

 

Chlapi chci se zeptat, neznám poměry na Orlíku, proto mi ty čísla úplně nic moc neřikají. Nicméně pokud v březnu napustí na 347m, je to normální hladina nebo furt málo? Bude se dát proplout směr Kořensko a dál na Budějice? Díky

 

Ahoj, taky by mě zajímal stav na Orlíku.....ten harmonogram je srozumitelný, ale neznám v metrech normální stav hladiny. Odpoví někdo, co znamená 347 m? A dál, jaký je skutečný stav na přehradě, tzn. zdali práce pokračují podle toho harmonogramu? Moc dík za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

347m.n.m. je celkem v pohodě. Kořensko má limit proplavování 345,6m.n.m., výtah Orlík 342,5m.n.m. Aktuální stav najdeš na https://www.pvl.cz/, ve zprávách jsou i informace o záměrech (i když občas se záměry s realitou rozcházejí). Zatím to, zdá se, pokračuje podle plánu. Zkusím sem dát aktuální fotky výstavby.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...