Přejít na obsah
Plavidla.cz

Orlík


mirzik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 153
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Zveřejněné obrázky

Dotazoval jsem na pvl jak bude k využití renovovaný sjezd Malá Radava.

Dostal jsem toto:


PROVOZNÍ ŘÁD SJEZDU MALÁ RADAVA

(Vltava, ř. km 156,7)

1. Účelem sjezdu v lokalitě Malá Radava je zabezpečení Vltavské vodní cesty zejména při zaklesnutí hladiny ve vodní nádrži Orlík.

2. Sjezd do vody Malá Radava je veřejně přístupný v plavební sezóně.

3. Sjezd slouží k zavezení a vyvezení plavidel o maximálních rozměrech 2,50 x 9,00 m.

4. Konstrukce vozovky je ukončena na výškové úrovni 339,37 m n. m.

5. Provoz sjezdu není provozovatelem nijak řízen. Uživatelé jsou povinni dodržovat obecná pravidla dopravního provozu a dbát ohleduplnosti vůči ostatním uživatelům.

6. Provozovatel není zodpovědný za škody vzniklé uživatelům při využití sjezdu.

7. Uživatelé jsou povinni, ihned po zavezení plavidla do nádrže, opustit prostor sjezdu tak, aby nebránili v jeho využití dalším uživatelům.

8. Odstavování vozidel a vleků v blízkosti sjezdu, mimo dobu nezbytně nutnou, je zakázáno.

9. Vjezd je povolen pouze vozidlům zajišťujícím zavezení a vyvezení plavidel, případně vozidlům s povolením vlastníka pozemků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam nikdy nespouštěl. Renovovali ho v listopadu, před tím byl úplně nepoužitelný.

Pochybuju ale, že tam bude možné s přívěsem rozumně manipulovat. V létě tam bude určitě plno aut, nebude se kde otočit a zaparkovat. Bude se tam muset víc jak 100m couvat po docela úzké cestě. Už vidím rodiny s dětmi s rozloženým ležením na ní....

Platit se nebude, leda že by si z toho nějaký šikula udělal zdroj přivýdělku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam nikdy nespouštěl. Renovovali ho v listopadu, před tím byl úplně nepoužitelný.

Pochybuju ale, že tam bude možné s přívěsem rozumně manipulovat. V létě tam bude určitě plno aut, nebude se kde otočit a zaparkovat. Bude se tam muset víc jak 100m couvat po docela úzké cestě. Už vidím rodiny s dětmi s rozloženým ležením na ní....

Platit se nebude, leda že by si z toho nějaký šikula udělal zdroj přivýdělku.

Moc díky za informaci....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdoví jak to tam letos bude vypadat, protože tábořiště co tam dřív bylo, je letos zrušené.

Jinak za mě sjezd asi OK. Zatáčka nahoře široká, a když bude min vody, dá se vjet popředu a na pláži otočit. Sklon tak akorát.

Ale já osobně bych radši dojel třeba na Barrandov. Máš to za 500kc na víkend, auto za plotem a nikdo tě nebude vysírat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Barrandově je fajn. Vše za pár korun a výborně vari....Mě to poprvé když jsem tam jel, tak mě to táhlo kolem kempu a i s tou malou lodi jsem měl co dělat se těma křovinama prodrat, navíc jsem se tam musel otáčet a vracet na správný vjezd. :mad: Jinak plný souhlas...a jak jsem psal, tak když je málo vody, tak musíš najít jiný sjezd, tak mi to docela bodlo...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak jsem tu novou cestu včera vyzkoušel.

Za mě v pohodě. Ale určitě tam nastanou v sezóně 2 problémy.

První, parkování, není kde, sice nahoře je plac, ale jakmile tam někdo zaparkuje, nelze se tam otočit aby šlo na cestu nacouvat.

Druhý, dolu musí couvat zručný řidič, je to do zatáčky a zrovna široké to není, moc místa na korigování tam není.

Takže do těch 6 - 7m délky to jde bez problémů.

Sklon na splavání lodě z vleku idální.

20230524_161228.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
V 12. 5. 2023 at 13:31, bedeca napsal:

Na Barrandově je fajn. Vše za pár korun a výborně vari....Mě to poprvé když jsem tam jel, tak mě to táhlo kolem kempu a i s tou malou lodi jsem měl co dělat se těma křovinama prodrat, navíc jsem se tam musel otáčet a vracet na správný vjezd. :mad: Jinak plný souhlas...a jak jsem psal, tak když je málo vody, tak musíš najít jiný sjezd, tak mi to docela bodlo...

Ahoj, jaký jsou vlastně na Orlíku aktuálně alternativy k Barrandovu? Myslím tím místa, kde se člověk může na noc uvázat, mají tam sprchu, ideálně restauraci apod.

My tam loni byli a přijde mi dost rozdílv tom, jak o nich všichni píšou, že je to top místo, jak se sami prezentují na internetu, a tím, jaká byla realita. Nevím, jestli ten správce jen zrovna neměl svý dni, ale choval se při každej příležitosti tak nepříjemně, že jsme si řekli, že tam už nepojedem.

Vím, že naproti je Radava, bavil jsem se loni s chlapíkem, co v tom klubu funkcionaří  (a částečně my vysvětlil, že správcování takovýho místa je dost na nervy - hlídáš tam lodě členům a ne každej host se umí chovat, takže jsem trochu pochopil výše popsané jednání) Ti ale podle svýho webu vypadají, že letos moc nefungují

 

Upraveno uživatelem mexikan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citace:

Informace k pohybu hladiny nádrže Orlík - červenec 2023
Vzhledem k současnému suchu a nízkým přítokům, trvajícím delší dobu a na základě předpokládaného vývoje hydrometeorologické situace, očekáváme, že během pátku 21. 7. 2023 dojde k poklesu hladiny vody v nádrži VD Orlík pod limit pro proplavování přes plavební komoru na VD Kořensko a ta ukončí provoz. Dále očekáváme další pozvolný pokles hladiny vody v nádrži Orlík.

 

Pokud dojde ke změně hydrologické situace, voda se bude opět akumulovat a jakmile hladina překročí 345,60 m n. m., provoz plavební komory Kořensko bude obnoven.

Přeprava plavidel na lodním výtahu Orlík je díky prodloužené dráze i nadále možná až na úroveň hladiny vody v nádrži 342,50 m n. m.

(Publikováno 18.7.2023)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...

Ahojte, 20.-23.6.2024 plánuji vyrazit se syny (10 a 11 let) na předprázdninový prodloužený víkend s lodí. Jednu z variant mám Orlickou přehradu, ale naposledy jsem tam byl hoooodně dávno a s lodí nikdy. Chtěl bych požádat o radu, kde by jsme tam mohli spočinout. Mám představu kemp s vlastním molem a sjezdem do vody a ideálně s nějakými aktivitami pro desetiletý prckoše. V kempu bych chtěl spávat a vyjíždět paprskovitě na ryby, Zvíkov, zmrzliny, ... Poradíte mi vhodné místo ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...