Přejít na obsah
Plavidla.cz

Orlík


mirzik

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny co čtou tohle fórum.

Vím že je ještě čas, ale já už pomalu začínám přemýšlet kam dát příští sezónu loď. Respektive kde jí kotvit.

Zatím jem to neřešil protože jsem měl malý člun který jsem složil a naložil pokaždé tam kam jsem chtěl jet, takže jsem střídal Orlík a Slapy. Na příští sezónu jsem pořídil větší loď, která už bude muset zůstat někde celou sezonu a protože mě víc přitahuje Orlík, ptám se na Vaše dobré i špatné zkušenosti, doporučení a poznatky s kotvením v marínách na Orlíku.

Co by jste mi doporučili a naopak kde třeba služby neodpovídají ceně za kotvení. Rád si přečtu všechny Vaše názory a zkušenosti.

Předem všem děkuji za informace.

Mirek

Upraveno uživatelem mirzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 153
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Zveřejněné obrázky

Ahoj, v časopise Yachting revue vyšel článek o stavu marin na Orlické přehradě včetně cen, volných míst , ochoty a tak podobně. Pokud jej nečteš tak je možné se na to podívat tady :

http://www.yachting-revue.cz/yr/2011-11

Je mi jasné, že osobní zkušenost je lepší ale když už nic tak alespoň pro představu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 8 months later...

Zeptám se, máte nÄ›kdo zmapovaný sjezd na Vltavské Äásti poblíž Podoláku viz souÅ™adnice 49°21'37.110"N, 14°16'27.623"E co jsem koukal u parkoviÅ¡tÄ› Lodní dopravy Podolsko je cedule (Vjezd povolen po zaplacení místního poplatku) netušíte nÄ›kdo kolik chtÄ›jí.

PřípadnÄ› je nÄ›jaký rozumný sjezd v horní Äásti Orlické pÅ™ehrady od zámku Orlík, pÅ™eci jenom z Otavy to je drobet daleko, jen pro upÅ™esnÄ›ní je jeÅ¡tÄ› na pÅ™ehradÄ› podobný sjezd, jako je na OtavÄ› obec Louka, solidní cesta konÄící ve vodÄ›.

Jen upÅ™esním ne kemp, a hlavnÄ› v cenovÄ› rozumné hranici, vÄ›tÅ¡inou jezdíme na jeden den, ráno do vody veÄer z vody.

Dík za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem na jaře objížděl místa vhodná na spouštění lodí v okolí Podoláku, byl jsem se ptát přímo v kempu. Hned v recepci mi naznačili, že místní tomu tady zrovna nefandí. Nevím, co je na tom pravdy. Já to zde už nezkoušel. Bylo mi doporučeno spouštět z asfaltky, která vede do vody vlevo před Podolákem. Bývá tam ale dost rybářů. Dobře se prý spuští u Olešné. Nemám to však vyzkoušené, protože spouštím jinde.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Zdravím všechny

Dneska jsem byl na Orlíku a protože je voda docela vysoko hledal jsem vhodné místo na vytažení lodě někde na relativně dobrém terénu a ne na trávě která je momentálně všude až do vody.

Dojel jsem od hráze až k zámku a co mě zaujalo, na Radavě na pláži nejsou cedule zákaz vplutí a klády jsou taky fuč, dokonce na té pláži stála auta a vleky pod lodě.

Proto otázka zní, nevíte někdo jak je to s vytažením lodě? Platí se něco správci? Má na něj někdo kontakt?

On totiž široko daleko je to jediné místo momentálně relativně v pohodě i pro 2kolku.

Jestli má někdo zkušenost ať se o ni podělí.

Jinak dneska to bylo celkem fajn, potkal jsem asi 4 čluny a všichni v kluzu, počasí celkem obstojné a cestou zpět domů jsem zastavil u lesa a dovalil ještě houby na smaženici a řízky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 11 months later...
Ahoj, nevytahovali jste někdo z vás v této době loď z Orlické přehrady? Jak víte, je to tam teď s hladinou vody katastrofální. Normálně jsem chtěl být na vodě až do konce října, ale začínám se obávat a nejen já, že by jsme pak lodě nevytáhli... Voda stále klesá a to cca 10cm denně. Co mám informace, tak jeřábem na hrázi se dá v krajním případě dosáhnout až na kótu 339m.n.m, což je 3,6m pod nynějším stavem vody..... ale raději bych teď našel místo, kde bych zajel s vozejkem do vody a loďku vytáhl... díky předem za radu, Milda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dneska jsem tam byl , obeplul jsem to od hráze k Radavě kolem břehů, a všiml jsem si, asi na 3 místech bylo vidět jak vytahovali vlek z vody a zapadli tam. Voda je tak nízko že už je tam bahno pod pískem, bacha na to. Ale jinak pevná pláž je myslím na Boru, Na Radavě na špičce taky vytahovali v pohodě ven loď, ale motorák, ty asi potřebuješ strmější břeh..... U hotelu Orlík?... jestli to není zase moc strmé, tam to tahají Patrolem. Vezměte loď a objeďte to a okoukněte z vody, určitě najdete vhodné místo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napadla mě možná úplná blbost, ale když je orlík projektovanej a stavěnej na tak velký kolísání hladin, tak proč tomu teda neodpovídá i ten výtah? :D

Neudělali soudruzi někde chybu? :D

No možná jo, ale stejnak to nepřiznají..... Soudruzi přeci chyby nedělají


Takhle vypadala Bukovanská minulý víkend. Na jaře byla voda po ten malej pařízek v popředí :(


http://img17.rajce.idnes.cz/d1703/11/11218/11218415_28a090d41b3e09625d5048b2a2ac1883/images/20150822_110235.jpg?ver=0


PS sakra co dáváte za kod, nechce se mi zobrazit obrázek?


edit Admin: Musis vlozit odkaz primo na obrazek, ne na stranku galerie.

Upraveno uživatelem karelgumak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...