Přejít na obsah
Plavidla.cz

za čím taháte


rumburak

Doporučené příspěvky

Loď Cortina 555, motor mercury 115 váha cca 1250-1300 kg s plnou nádrží a výbavou. Vlek Fiberline 1800, jedna náprava k vůli manipulaci doma při parkování. Dvojnápravu bych ručně s lodí asi neotočil i když by byla lepší. Takže celková váha cca 1600 kg a taáhám to za Ford Kuga 2,0. Spotřeba s lodí kolem 8 l nafty při normální jízdě kolem 90. Vlek je papírově na 100 km/hod.

Ahoj ako si spokojní zatiaÄľ Kugou ??

Ja uväzujem tiež o jej kúpe zatiaÄľ ma vo výbere: Hondu CR-V, Toyotu Rav4 a Ford Kuga ešte možno MB GLK :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

s automatem se líp rozjedete do kopce, pokud táhnete těžký vlek např. z vody, tak v těch manuálech 3tunový vlek jedině přes spojku, které dáte pořádně na prdel a nebo musíte dát redukovanou jedna, ale hydrodynamický měnič u automatu si to přežvýká

 

v německu vám dají na auto takové tažné, které dokážete rozjet do 18% stoupání, prostě Vás dají na TUV na plošinu a za Vás dají např 2t závaží, pokud se rozjedete, tak dostanete 2t do papíru klidně i na oktávku....ale to se asi nestane :-) to ta oktávka do té doby omdlí¨

 

např nejmenší land rover defender 90, s rozvorem cca 230cm, krátká verze má i s tím slabým motorem tažné na 3,5 tuny, nechci si představit za tím táhnout 3,5 tunový bailiner cierra 2655, to by byla sebevražda, ale papírově...ych byl legální :-)

Nepomlouvej Octávku,už jsem s ní 2 tuny táhnul a to mam automat! :) Jinak kde betrete ty velký zátěže,já mam transita 2.5TD a na kouli mam jen 1500kg :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Ahoj vsichni. Neco pro pobaveni.


Chystam se s lodickou na Slapy. Vzhledem k tomu, ze jedu pres Benesov, tak pripravu na cestu zacinam vypoctem serpentyn v Sazave.


Brzdy uz jsem jakz takz dal dobromady, tedka jsem pocital, jestli to cestou domu vyjedu nahoru. Vyslo mi (pri slusny rezerve na tocivej moment motoru), ze do 15% stoupani dokazu vytahnout cca 2t. Moje souprava bude mit zrejme lehce pres 1600kg. Tak se budu modlit aby to Eda vydrzel. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsichni. Neco pro pobaveni.

 

Chystam se s lodickou na Slapy. Vzhledem k tomu, ze jedu pres Benesov, tak pripravu na cestu zacinam vypoctem serpentyn v Sazave.

 

Brzdy uz jsem jakz takz dal dobromady, tedka jsem pocital, jestli to cestou domu vyjedu nahoru. Vyslo mi (pri slusny rezerve na tocivej moment motoru), ze do 15% stoupani dokazu vytahnout cca 2t. Moje souprava bude mit zrejme lehce pres 1600kg. Tak se budu modlit aby to Eda vydrzel. ;)

Kdyžtak zavolej já tě dojedu popotáhnout :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj vsichni. Neco pro pobaveni.

 

Chystam se s lodickou na Slapy. Vzhledem k tomu, ze jedu pres Benesov, tak pripravu na cestu zacinam vypoctem serpentyn v Sazave.

 

 

 

Brzdy uz jsem jakz takz dal dobromady, tedka jsem pocital, jestli to cestou domu vyjedu nahoru. Vyslo mi (pri slusny rezerve na tocivej moment motoru), ze do 15% stoupani dokazu vytahnout cca 2t. Moje souprava bude mit zrejme lehce pres 1600kg. Tak se budu modlit aby to Eda vydrzel. ;)

Muzes jet i trasu mozna po lepších silnicích přes Divisov. Z Kolína, Uhl. Janovice, Cesky Sternberk, tam je sice stoupání ale po pekne silnici, Divisov, Bystrice a potom uz zalezi kam jedes. Jestli Zrubek, Zivohost, nebo směr hráz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loď Cortina 555, motor mercury 115 váha cca 1250-1300 kg s plnou nádrží a výbavou. Vlek Fiberline 1800, jedna náprava k vůli manipulaci doma při parkování. Dvojnápravu bych ručně s lodí asi neotočil i když by byla lepší. Takže celková váha cca 1600 kg a taáhám to za Ford Kuga 2,0. Spotřeba s lodí kolem 8 l nafty při normální jízdě kolem 90. Vlek je papírově na 100 km/hod.

Ahoj ako si spokojní zatiaÄľ Kugou ??

Ja uväzujem tiež o jej kúpe zatiaÄľ ma vo výbere: Hondu CR-V, Toyotu Rav4 a Ford Kuga ešte možno MB GLK :)

S Kugou jsem spokojený jak výkonem tak spotřebou, najeto 45000 a bez závady. Tažné mi schválili do 2100kg. Mám ji v provedení 4x4 doplatek za čtyřkolku cca 100tisíc korun, je to ale na úkor velikosti kufru. Jinak co se týče jízdních vlastností a spolehlivosti tak max. spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info, ten Sternberk by asi nebyl pro mne to pravy. Sazava je precejenom docela kratkej usek se stoupanim. Takova 120ka dlouho nevydrzi rvat kopec na plnej plyn, to jiste chapes :)


Krome toho sjezd do Sternberku od Janovic taky neni zrovna prochazka ruzovym sadem. Kdyz uvazim, ze muzu celkem kdykoliv uvarit brzdovku, tak mi ta Sazava pripada bezpecnejsi.


Jinak jedu smer Zivohost. Byl jsem minulej tejden za Benesovem, a cesta neni spatna, akorat nevim, jak to vypada od Benesova dal k prehrade. Ceka mne tam nejaky hruzodesny kopec?

Upraveno uživatelem viky_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://image58.webshots.com/158/7/69/20/2324769200025626192LIDJZH_fs.jpg

Tak to je fakt hardcore! Tim jsi to tahal z vody nebo spoustel?

 

Edit: Jo ten jerab tam asi neni jen tak ze srandy.... trochu okomentuj, at se pobavime.

 

Edit2: Tys ten prispevek smazal? Tak k tomu aspon neco napis, tomu rikam heroicky vykon, hadam ze Fafinek to rozdejchal normalne, jestli se nezlomil vejpul.

 

(Edit3: Pro ty jimz se zda, ze mi tu hrabe a nic nevidej.... na fotce byla bezmala 7.5m kajutovka na dvouosaku za Skodou Favorit.)

Upraveno uživatelem viky_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je fakt hardcore! Tim jsi to tahal z vody nebo spoustel?

 

Edit: Jo ten jerab tam asi neni jen tak ze srandy.... trochu okomentuj, at se pobavime.

 

Edit2: Tys ten prispevek smazal? Tak k tomu aspon neco napis, tomu rikam heroicky vykon, hadam ze Fafinek to rozdejchal normalne, jestli se nezlomil vejpul.

 

(Edit3: Pro ty jimz se zda, ze mi tu hrabe a nic nevidej.... na fotce byla bezmala 7.5m kajutovka na dvouosaku za Skodou Favorit.)

Loď jsme vyndavali z vody jeřábem a to fáčko sloužilo jen pro manipulaci s přívěsem než přijede kamarád s velkým autem.

No, vyzkoušel jsem jestli s tím favorit pohne a ani náhodou, jen bezmocně prokluzoval koly ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) Tak vono to bylo vicemene na lede ze.... lod ma kolem 3t?

To s tím ledem víceméně sedí, ale váha lodi je pro mě tajemstvím. Papírově by to mělo být 1.800 kg loď a 700 kg přívěs, ovšem moc tomu nevěřím a až se odhodlám zajet na autováhu, doufám že to bude max k Tvému odhadu.

 

Finální odvoz pochopitelně proběhl takto :

 

http://img8.rajce.idnes.cz/d0801/6/6872/6872550_798c83dbb5ba2906aa70ea7b055f6c24/images/PrepravaDorry.jpg?ver=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, s tim Favem to je slusny :). Nicmene co se hmotnosti tyce, tak podle mne je Vikyho odhad realnej. S ohledem na delku lode mozna jeste stridmej :). Predpokladam, ze oznaceni 24 je 24 stop.

Podle datumu na fotce a snehu kolem, co te vedlo se v tomto obdobi plavat s lodi na vode? To asi neni moc velka romantika :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, s tim Favem to je slusny :). Nicmene co se hmotnosti tyce, tak podle mne je Vikyho odhad realnej. S ohledem na delku lode mozna jeste stridmej :). Predpokladam, ze oznaceni 24 je 24 stop.

Podle datumu na fotce a snehu kolem, co te vedlo se v tomto obdobi plavat s lodi na vode? To asi neni moc velka romantika :).

Loď jsem vyndaval, nepodařilo se mi odstranit poruchu motoru a navíc začala prosakovat kýlem voda, tak jsem usoudil, že bude nejlepší mrknout se na vše hezky na suchu.

Je to 24 stop dlouhá loď a s odhadem váhy se nepřu, ale až uvidím naměřené hodnoty, teprve potom budu spokojený :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...