Přejít na obsah
Plavidla.cz

za čím taháte


rumburak

Doporučené příspěvky

Jo jo, no dát se do toho můžu až na jaře. Teď jenom sbírám postřehy jak to udělat co nejlépe. Auto budu mít minimálně 6let, tak ta úprava za to stojí. A teď jsem ještě zástavbou motoru více zatížil záď lodi, takže to stejnak musím pořádně vyřešit. Díky za rady co a jak.


Jinak když jsem loď koupil a vezl domů, tak jsem dojel jen na třech kolech, jednomu nevydržel ventilek a odporoučel se, ale to nefungovali ani brzdy, prostě vlek hodně zanedbanej, ale to jsme tahli za Navarou, ta si s tím poradila. Ale teď už to mám v cajku.

Upraveno uživatelem Charlie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

,,Za málo peněz hodně muziky,,

Jel jsem s kamarádem přetáhnout jeho loď z HR do čR.Vlastní Kiu Carnival 2,9 CRDI z roku 2003 naj 120000km na tažném 2OOOkg a musím říct že,, no problémo,,...Vlek 450 kg+loď 1450 kg po dálnici v noci 11O a ve dne 95km/hod byla spotřeba okolo 10l a opravdu pohodová jízda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
Loď Cortina 555, motor mercury 115 váha cca 1250-1300 kg s plnou nádrží a výbavou. Vlek Fiberline 1800, jedna náprava k vůli manipulaci doma při parkování. Dvojnápravu bych ručně s lodí asi neotočil i když by byla lepší. Takže celková váha cca 1600 kg a taáhám to za Ford Kuga 2,0. Spotřeba s lodí kolem 8 l nafty při normální jízdě kolem 90. Vlek je papírově na 100 km/hod.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

tak já tahám Audi A4 q 2,5Tdi automat + loď s vlekem cca 1500kg a spotřeba do chorvatska 11,5L a to jsem jel celou dobu na tempomat 100km/hod.

No čekal jsem, že to bude žrát míň.

Ale je fakt, že při cestě zpět bez lodě jsem měl spotřebu 8l při 140km/h tempomat.

Hold to i tak žere trochu víc než octávka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já tahám Audi A4 q 2,5Tdi automat + loď s vlekem cca 1500kg a spotřeba do chorvatska 11,5L a to jsem jel celou dobu na tempomat 100km/hod.

No čekal jsem, že to bude žrát míň.

Ale je fakt, že při cestě zpět bez lodě jsem měl spotřebu 8l při 140km/h tempomat.

Hold to i tak žere trochu víc než octávka.

Ale řekl bych , že o kapánek lepší svezení než v "octávce" ,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já tahám Audi A4 q 2,5Tdi automat + loď s vlekem cca 1500kg a spotřeba do chorvatska 11,5L a to jsem jel celou dobu na tempomat 100km/hod.

No čekal jsem, že to bude žrát míň.

Ale je fakt, že při cestě zpět bez lodě jsem měl spotřebu 8l při 140km/h tempomat.

Hold to i tak žere trochu víc než octávka.

Ale řekl bych , že o kapánek lepší svezení než v "octávce" ,

čoveče to ani ne.

Já mám jinak služební Octavii 2.0 Tdi teď zase novou cca 3měsíce v plné palbě PC 830tis. a musím říct, že se jim fakt ten novej common rail povedl.

Mám ji v automatu DSG a jezdím zhruba za 5,5L a to že ji fakt nešetřím, motor skoro neslyšíš. Je to již moje 3 Ocatvie II všechny byly zhruba ve stejné výbavě, ale přesto je znát značný posun.

On moc velký rozdíl mezi A4 a Octavií není. Jo je Octavie je o dost prostornější!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DSG je řacha! Ovšem za 5,5 nejezdím ani jsem nikdy nejel. Dlouhodobý průměr mám cca 7,2 a to je tak 70% město zbytek dálnice. Rád se svezu a tak na to šlapu no. Sorry za OT.

je to tím Common railem s předchozím autem, manuál, jsem jezdil tak za 6,5L ( 50% dálnice 140km/h tempomat a zbytek po okreskách, ale po rovinách jenu běžně 120-140km/h) a bylo to ještě PD.

Když jsem to auto měl funglový, tak mi spotřeba nešla přes 6,5L, když jsem měl nový to PD tak jsem ze začátku běžně jezdil za 8L než si to sedlo. VW motory jsou hold povedený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemyslim, myslim že i svižně se dá jezdit bezpečně. Nepředjíždim na horizontech a kam nevidím, nepředjíždim na plnejch čarách a podobně, dodržuju vzdálenosti ale když je volno tak jedu. Většinou mě dojme důchodce, co si klepe na čelo, když ho na silnici předjedu ve 110 kupříkladu, ale to že před tím předjížděl Avii půl hodiny a navíc v zatáčce kam neviděl, to je asi v cajku. Najezdím ročně mezi 100 - 150 tisíci a vidím toho na silnicích dost a z 90% všechny průsery a svinstva nejsou o rychlosti. Nebo kupříkladu každej nadává na motorkáře. Když vezu přítelkyni, většinou jezdím opravdu předpisově a to se pak jeden nestačí divit, když mu auta najíždí na prdel a lepí se div ne půl metru od ní. To nikdy nepochopím.


PS: sakra to jsme ale odbočili....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice je to kousek mimo, ale souhlasim s tebou. Na tech silnicich to zacina bejt pekna drungle, lidi jezdej jak se jim zachce. Kdyz to kazdej den vidim jak predjizdej, tak dekuju za to, ze mam vetsi auto a ne neco maleho. Nedavno jsem jel s vozejkem pod lod, nastesti prazdnym a v zatacce proti mne vylitnul blbec, kterej tam nekoho zacal predjizdet. Vypadalo to docela zajimave, ale nastesti jsem to mohl zakapnout a on se jeste stihnul vratit, nicmene to bylo o fous. Kdybych mel za zadkem lod, tak by to bylo asi zajimavejsi :-).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já toho najezdím také poměrně dost cca 60tis.za rok a už jsem také párkrát zažil že se proti mě vyřítilo předjíždějící auto a také už jse mi stalo, že jsme to oba zahamtli a dobrzdili cca 1m od sebe. To už tě trochu rozhodí. Lidi jezděj jak hovada s tím souhlasím, ale jezdit 200 po dálnici mi spíš přijde risk kvůli policajtům. Já jezdím také rychle, ale na dálnici si to nedovolím.

to Sullaco:

Kam proboha pořád jezdíš když najezdíš za rok 150tis.km? To je něco přes 400km za den včetně víkendů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno máme dispečink taxislužby a dodávkouvou kurýrní přepravu a jelikož tu máme hodně firem - závodů, kteří furt někam cestují, tak jezdím i já a kupříkladu točím 3x denně Ruzyň jak kdy. Některej rok nalítám 80 další třeba 160. Zítra zrovna Dresden plus 2x Ruzyně, v sobotu znova atd. Občas taky jedem do Holandska a v zimě když se tu zařizovala nová fabrika automobilky TPCA nebo co to je tak se lítala i Francie. Ale už mě to nějak nebaví, tak čučim co bych dělal dál hehe. Upraveno uživatelem Sullaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No proti mě už se taky párkrát vyřítilo auto z protisměru co předjíždělo a vždycky to bylo z nepřehledný zatáčky. Takže brzdit ze 110 na 20 (a ve dvou případech ze tří jsem brzdil jenom já). A zajímavý je, že vždycky je to Octavie I. nevím, asi na ně mám štěstí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno máme dispečink taxislužby a dodávkouvou kurýrní přepravu a jelikož tu máme hodně firem - závodů, kteří furt někam cestují, tak jezdím i já a kupříkladu točím 3x denně Ruzyň jak kdy. Některej rok nalítám 80 další třeba 160. Zítra zrovna Dresden plus 2x Ruzyně, v sobotu znova atd. Občas taky jedem do Holandska a v zimě když se tu zařizovala nová fabrika automobilky TPCA nebo co to je tak se lítala i Francie. Ale už mě to nějak nebaví, tak čučim co bych dělal dál hehe.

jo tak to chápu, že tě to už nebaví. To se docela divím, že máš tolik kšeftů. Asi máš dobré ceny :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se občas rád svezu rychle, "kor" když si vyndám "Barču" :

F1.jpg

ale jak zde již bylo řečeno nepředjíždím na plné čáře, neriskuje v nepřehledných úsecích a dodržuji omezené rychlosti včetně rychlostních limitů v obci. No a důchodce v klobouku a rádiovce, kteří si ťukají na čelo nechávám daleko za sebou :) :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno máme dispečink taxislužby a dodávkouvou kurýrní přepravu a jelikož tu máme hodně firem - závodů, kteří furt někam cestují, tak jezdím i já a kupříkladu točím 3x denně Ruzyň jak kdy. Některej rok nalítám 80 další třeba 160. Zítra zrovna Dresden plus 2x Ruzyně, v sobotu znova atd. Občas taky jedem do Holandska a v zimě když se tu zařizovala nová fabrika automobilky TPCA nebo co to je tak se lítala i Francie. Ale už mě to nějak nebaví, tak čučim co bych dělal dál hehe.

jo tak to chápu, že tě to už nebaví. To se docela divím, že máš tolik kšeftů. Asi máš dobré ceny :-)

A tak není to ani o cenách ale o tom, že člověk není línej a lítá, shání, telefonuje, zařizuje a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se občas rád svezu rychle, "kor" když si vyndám "Barču" :

https://lh5.googleusercontent.com/-bN71EOpgbQc/Ti-xHc_MP3I/AAAAAAAAD_Y/OmOJ4KdImDo/F1.jpg

ale jak zde již bylo řečeno nepředjíždím na plné čáře, neriskuje v nepřehledných úsecích a dodržuji omezené rychlosti včetně rychlostních limitů v obci. No a důchodce v klobouku a rádiovce, kteří si ťukají na čelo nechávám daleko za sebou :) :) .

Hezká!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...