Přejít na obsah
Plavidla.cz

za čím taháte


rumburak

Doporučené příspěvky

Ja teda muzu za sebe rict, ze tu T3 bych na tahani lode na delší trasy nikomu nedoporucil. Sice to vyborne taha z vody a i je to docela pohodlny, ale jak to clovek nalozi, jede to priserne pomalu a na dalnici je to marny i bez vleku. Je to ovšem stylovka. :D


Ale co třeba novejsi Caravella, nejaka v lepsi vybave?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Chlapi vidím to tak

1.A6 nebo ML

2.Rozložení lodi na vleku je asi fakt špatně uvidím až vytáhnu z vody

3.Jsou tady fakt super lidi kteří umí poradit, Moc děkuji.ðŸ‘ðŸ‘ðŸ‘


Zdenda mně pěkně nahlodal s tím ML


Viky: taky jsem uvažoval třeba o T4 nebo T5 ale na běžné ježdění bych to nevyužil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, u mě hrál velkou roli i zdravotní aspekt. Jinak bych se asi do ML neodvážil. Dneska jsem za něj vděčnej. Navíc má tažný na 3,5t.

Jestli budeš koukat po Mercedesu, tak si buď pročti Mercedes fórum, nebo se ozvi. Taky doporučuju koňáky. Mají hromadu zkušeností.


Jinak z mercedesů se mi nejvíc líbil GLK. Je na pohled menší, než ML. Spíš takovej vyšší kombík. Hrozně moc se mi líbí tvary karoserie. Ale tažný "jen" na 2,5t.

Pak jsem taky koukal po A6. Ale jak jsem psal, tyhle auta mají dlouhej zadní převis, takže na tahání vleků to moc není. Asi jako ten bramborák, co jsem měl. Co do stability to byla fakt tragédie.

VW jsem zavrhnul jako první. Když jsem u svého passata dělal generálku podvozku, tak jsem se s tim pak bál jezdit. Neuvěřitelně ošizený a hloupě udělaný auto.

Touaregy se prý zase děsně sypou.


Od Audi taky koukni po Q modelech. Jestli nehledáš tažný na 3,5t jako já, tak je to taky dobrá volba. Možná lepší, než Mercedes.


Dále Japonci.... Japonce mam hrozně rád. Míval jsem stařičký Hondy. Obecně po technický stránce jsou skoro dokonalý, ale ten věčnej boj s korozí je únavnej. Všichni offroaďáci taky píšou, že marně válčí s korozí. Kupodivu i s poměrně mladými modely.

Subaru jsem později taky zavrhl. Těm shoří spojka už při rozjezdu s prázdnym autem.


Nemám zkušenosti třeba s Volvo apod.

Aut je mraky. Chce to dát si dohromady požadavky a priority.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu houpání vleku. Pokud se někomu houpe karavan v rychlosti kolem kila za podvozkem typu Passat, Superb tak to na 99% není vina auta. Jak jsem psal, tahal jsem za těmito vozy 1,6 až 1,8t lodě a sedělo to jak prdel na hrnci a to i když se člověk zapoměl a jel hodně nad dálniční limit. Stejné zkušenosti, tedy pozitivní má jak je vidět i několik lidí odtud a sám znám dalších x lidí, co s těmito auty nemají s taháním sebemenší problém. Kupříkladu nyní tahám za Pajerem V90 vlek s lodí jejichž váha je 3500 kg a výše a musím jet opravdu 80 protože od 90 je to nervozní jak stará bába. Je hodně znát, když je loď natankovaná tzn. 300 kg plus nebo nenatankovaná. Vím, že by rozložení lodě na vleku chtělo krapet upravit protože není ideální. K poruchovosti aut se vyjadřovat nebudu, snad jen že Passatů jsem měl a mám už cca 20 ks, všechny od funglovky, jedna B5F má přes milion km a stále ji potkáte u nás v plném pracovním nasazení, auto nekouří, nežere olej atd, ostatní B6 až B8, za 3-4 roky, nájezdy 400 - 450 tkm bez vážnějších závad. Pokud MB tak asi opravdu v naftě jen 320 CDI, neb na kšeft jsme ve firmě měli GL 420 CDI, super povoz avšak motor hrozný sráč stejně tak teď kolega na tahání karavanů z Holandska dotáhl ojeté GLK 250 CDI se 120 tkm a auto se doslova sype pod rukama. Netroufám si ovšem vynášet soudy nad MB neb šlo o auta ojetá a vím, že uživatel blb a spořílek dokáže svoje.


Mno taky už končím, kup co ti je k srdci bližši, nemůžeš udělat nějakou zásadní chybu. Přeju dobrý výběr a ať slouží.

Upraveno uživatelem Sullaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Millane máš motor Mercruiser 3,7 - tak si prosím uprav text at je to správně.

A doporučuji auto s redukční převodovkou a samozřejmně 4x4.Nikdy nevíš,kde a na jakém povrchu budeš lod vytahovat,už jsem viděl mnoho kutilů jak s dvoukolkou a bez redukce spálili spojku při vytahování podobně těžké lodi z vody na nezpevněném povrchu.


bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Millane máš motor Mercruiser 3,7 - tak si prosím uprav text at je to správně.

A doporučuji auto s redukční převodovkou a samozřejmně 4x4.Nikdy nevíš,kde a na jakém povrchu budeš lod vytahovat,už jsem viděl mnoho kutilů jak s dvoukolkou a bez redukce spálili spojku při vytahování podobně těžké lodi z vody na nezpevněném povrchu.

 

bootcentrum

Už jsem to upravil, zmatlo mne to že na motoru a v t. p. Je psáno 470

Jinak je to ten člun, který jsem u Vás kupoval na začátku srpna. Ten s tím hnědým čalouněním

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Millane máš motor Mercruiser 3,7 - tak si prosím uprav text at je to správně.

A doporučuji auto s redukční převodovkou a samozřejmně 4x4.Nikdy nevíš,kde a na jakém povrchu budeš lod vytahovat,už jsem viděl mnoho kutilů jak s dvoukolkou a bez redukce spálili spojku při vytahování podobně těžké lodi z vody na nezpevněném povrchu.

 

bootcentrum

Už jsem to upravil, zmatlo mne to že na motoru a v t. p. Je psáno 470

Jinak je to ten člun, který jsem u Vás kupoval na začátku srpna. Ten s tím hnědým čalouněním

Já vím,mně to bylo hned jasné.

470 je pouze označení typu motoru,s výkonem ani obsahem to nemá nic společného.

 

bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Jenom pozor na malý zavádějící detail u hodnoty tažného. Reálná váha vleku ve skutečnosti vychází menší s ohledem na údaj max provozní váha vozidla. Například já mám u Patrola tažné 3.5 t. ale právě ta teoretická max. váha auta je kolem 3 t. a povolená váha soupravy je 5.5t. Takže bezkonfliktně můžu tahat jen 2,5t. Včera jsem byl na toto upozorněn na STK.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom pozor na malý zavádějící detail u hodnoty tažného. Reálná váha vleku ve skutečnosti vychází menší s ohledem na údaj max provozní váha vozidla. Například já mám u Patrola tažné 3.5 t. ale právě ta teoretická max. váha auta je kolem 3 t. a povolená váha soupravy je 5.5t. Takže bezkonfliktně můžu tahat jen 2,5t. Včera jsem byl na toto upozorněn na STK.

 

To je zajímavé, tak jsem se šel podívat do TP a já mám třeba povolenou hmotnost jízdní soupravy až 6.445 t., takže při váze vozu 2,945 t. mi vychází přívěs + náklad na 3,5 t.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

….To je zajímavé, tak jsem se šel podívat do TP a já mám třeba povolenou hmotnost jízdní soupravy až 6.445 t., takže při váze vozu 2,945 t. mi vychází přívěs + náklad na 3,5 t.

 

 

Je v tom ale ještě jeden chyták a tím jsou pravidla zapojitelnosti, která říkají, že nemůžeš táhnout větší váhu, nežli má aktuálně tahač. Pokud máš v TP max. hmotnost přívěsu min. 3.222Kg, pak můžeš při správném naložení auta na 3.223kg táhnout max.

3.222kg. Víc ne, i kdybys měl v techničáku maximální hmotnost přívěsu 3,5t. :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem tady otevřel Pandořinu skříňku, ale co, je zima, není co dělat.....

Koukal jsem na tu spojitelnost vozidel do souprav abych si ověřil, že si to pamatuju správně. Tím jsem zjistil, že spojitelnost dříve řešil §14 ve vyhlášce 341/2002 Sb. Ta byla nahrazena vyhláškou 341/2014 Sb. ve které spojitelnost z pohledu okamžité hmotnosti přípojného vozidla a souprav řešil §34 prakticky stejně, jako v předchozí 341/2002. Ten §34 byl ale vyhláškou 206/2018 Sb. teď v říjnu 2018 bez náhrady zrušen!


Nevím, jestli to bylo implantováno někam úplně jinam, nebo jestli je to nyní bez pravidel?

Upraveno uživatelem Lubor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

….To je zajímavé, tak jsem se šel podívat do TP a já mám třeba povolenou hmotnost jízdní soupravy až 6.445 t., takže při váze vozu 2,945 t. mi vychází přívěs + náklad na 3,5 t.

 

 

Je v tom ale ještě jeden chyták a tím jsou pravidla zapojitelnosti, která říkají, že nemůžeš táhnout větší váhu, nežli má aktuálně tahač. Pokud máš v TP max. hmotnost přívěsu min. 3.222Kg, pak můžeš při správném naložení auta na 3.223kg táhnout max.

3.222kg. Víc ne, i kdybys měl v techničáku maximální hmotnost přívěsu 3,5t. :-(

 

Opravuji po prostudování vyhlášky. Okamžitá hmotnost přívěsu nesmí být vyšší, nežli maximální (papírová) hmotnost tažného vozidla uvedená v TP. Nezáleží (teda podle vyhlášky) na tom, jak je tažné vozidlo aktuálně zatížené.

Autoři nejnovější verze vynechali "okamžitá" a uvádějí nyní jen hmotnost. To asi proto, aby to opět nebylo jednoznačné a mohli jsme se o tom donekonečna dohadovat a psát na ministerstvo o výklad! :D

 

Pokud máš tažné vozidlo kategorie M1G, tak je to ale zase jinak.....

 

Prima jsem si tady sám pokecal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

….To je zajímavé, tak jsem se šel podívat do TP a já mám třeba povolenou hmotnost jízdní soupravy až 6.445 t., takže při váze vozu 2,945 t. mi vychází přívěs + náklad na 3,5 t.

 

 

Je v tom ale ještě jeden chyták a tím jsou pravidla zapojitelnosti, která říkají, že nemůžeš táhnout větší váhu, nežli má aktuálně tahač. Pokud máš v TP max. hmotnost přívěsu min. 3.222Kg, pak můžeš při správném naložení auta na 3.223kg táhnout max.

3.222kg. Víc ne, i kdybys měl v techničáku maximální hmotnost přívěsu 3,5t. :-(

 

Opravuji po prostudování vyhlášky. Okamžitá hmotnost přívěsu nesmí být vyšší, nežli maximální (papírová) hmotnost tažného vozidla uvedená v TP. Nezáleží (teda podle vyhlášky) na tom, jak je tažné vozidlo aktuálně zatížené.

Autoři nejnovější verze vynechali "okamžitá" a uvádějí nyní jen hmotnost. To asi proto, aby to opět nebylo jednoznačné a mohli jsme se o tom donekonečna dohadovat a psát na ministerstvo o výklad! :D

 

Pokud máš tažné vozidlo kategorie M1G, tak je to ale zase jinak.....

 

Prima jsem si tady sám pokecal.

Jo, hezky jsi si pokecal, ale aspoň to tu trochu začlo žít.... a hlavně kecáš o zajímavé a důležité věci pro nás.... Díky za zjištění informací a podělení se o ně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano vyhlášku předělali a jednoznačné to není. Dříve u těch pojmů bylo i vysvětlení a teď už nic.



Jinak já pořídil jiného tahače, Fiat Ducato L3H2 3,0 160Hp - na tažném 3t, souprava 6,5t. Sice jsem za tím ještě natahal, ale na jízdu maximální spokojenost.

Upraveno uživatelem Charlie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ze to mam jednoduchy. Moje T3 Syncro ma maximalni hmotnost 2.5t, tazny na 2t, povolenou hmotnost soupravy 4.5t.


Jinak v praci mame Citroen Jumper L4H2 (coz je predpokladam stejny jako Ducato), motor taky 3-litr. Tahl jsem za tim Syncro na plataku, cca 2.3t a bylo to hodne znat. I když teda je to lepsi nez když za Syncro nalozim 2t. :D Se 69HP to fakt nejede vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

….To je zajímavé, tak jsem se šel podívat do TP a já mám třeba povolenou hmotnost jízdní soupravy až 6.445 t., takže při váze vozu 2,945 t. mi vychází přívěs + náklad na 3,5 t.

 

 

Je v tom ale ještě jeden chyták a tím jsou pravidla zapojitelnosti, která říkají, že nemůžeš táhnout větší váhu, nežli má aktuálně tahač. Pokud máš v TP max. hmotnost přívěsu min. 3.222Kg, pak můžeš při správném naložení auta na 3.223kg táhnout max.

3.222kg. Víc ne, i kdybys měl v techničáku maximální hmotnost přívěsu 3,5t. :-(

 

Opravuji po prostudování vyhlášky. Okamžitá hmotnost přívěsu nesmí být vyšší, nežli maximální (papírová) hmotnost tažného vozidla uvedená v TP. Nezáleží (teda podle vyhlášky) na tom, jak je tažné vozidlo aktuálně zatížené.

Autoři nejnovější verze vynechali "okamžitá" a uvádějí nyní jen hmotnost. To asi proto, aby to opět nebylo jednoznačné a mohli jsme se o tom donekonečna dohadovat a psát na ministerstvo o výklad! :D

 

Pokud máš tažné vozidlo kategorie M1G, tak je to ale zase jinak.....

 

A to je právě důležité - za terénákem 4x4x s redukcí můžeš tahat 1,5x vyšší hmotnost nežli je celková max.vozidla!

 

Prima jsem si tady sám pokecal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...