Přejít na obsah
Plavidla.cz

alternativní propeller k 14x17


BestrINOX

Doporučené příspěvky

Ahojec... mám dotaz

máme loď Regal Valanti 170 s motorem Volvo Penta AQ 131 C nějakých 120koní (kdysi)

stávající propeller je 14x21 cožje hodně jelikož z motoru vyždímneme max ot 3800 (46km/h GPS) pricemž výrobce doporučuje motor honit někde okolo 4500-5000ot při dlouhodobé zátěži


1- stávající propeller je už i poškozen a tak chceme koupit nový... po dlouhém bádání jsem dohledal že vhodný by pro tento motor měl být 14x17 - máte někdo na to nějaký jiný názor?

2- a dále problém je že 14x17 není u nás běžně k dostání a v nabídce proto se ptám co je alternativou k 14x17 jestli to třeba není 15x15 který je běžně k dostání... nechci to jen tak nějak testovat zkusmo omyl když vrtule stoji 6000kč :-(


předem moc díky za názory a info případně i typ na prodejce vrtulí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oki z toho všeho mi vychází tedy 14x17... a volit raději hliník nebo nerez? Podotýkám že nejčastěji jezdíme Daleice kde je sice voda pěkná ale dosti často plovoucí haluze a kousky dřeva a nebo dokonce i celý kmen stromu... velkým kusům se vyhnu ale haluz nebo kousek prkna prostě sem tam člověk trefí. Mimo to plánujeme tento rok i moře Chorvaty nebo Italii...


Investovat do nerezu nebo zůstat u hlíny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti mohu poradit NEKUPUJ vrtule Solax ani jiné jim podobné pokud máš na lodi Z-ko typu AQ250 až AQ290.Vrtule nefungují správně - mají velký průměr náboje.

Kup originál Volvo ,bud STD nebo hight. jsou samozřejmně dražší ale jedou!!Popřípadě ti jí mohu objednat,Doporučuji 14x19 pokud máš motor v dobré kondici.Mohu se podívat zda nemám skladem použitou a samozřejmně dobrou bez poškození.


Bootcentrum 608081142

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by bylo fajn kdyby jsi se po jete podival... Jinak bych podle vseho asi nejradeji 14x17 prave kvuli kondici motoru a taky ze nejezdime na rychlost ale pohodu...

Uz jsem primo u Volva poptal origo 14x17 ale kdyby jsi mi hodil cenu co by vysla pres tebe urcite nemam nutnost to brat primo od Volva... Jo a bude to pripadne normal na IC Dic skrz pripadne DPH


Predem diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...