Přejít na obsah
Plavidla.cz

Přívěs na převozkách


Millan

Doporučené příspěvky

Zdravím.Jedu tento týden na Vltavu a nemám ještě přihlášený přívěs.Je na polských dokladech.Unás mi povinné ručení neudělají protože to má cizí VTP a v Polsku taky ne protože nejsem občan Polska.Tak to udělam tak že dám převozky na vozík a pojedu.Chci se zeptat je to nejaky problem? A ještě vozik má nosnost 1700kg a bayliner 2655 cca 2000kg?? Jinak na tomto dvounápravovém vozíku jsem tu loď i přivezl přes celé Polsko cca600km
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká "převozek" tak záleží zda na ně je udělané povinné ručení a hlavně na co, no a ohledně zatížení - na kolik jsou dimenzované nápravy a na kolik nájezdová brzda ? No a potom pokud náhodou narazíš na pedanta policistu tak můžeš mít problém - když ti nebudou sedět váhy už se mi také stalo, že chtěli vidět papíry na loď aby si ověřili zatížení vleku. Ale většinou v papírech je uveden výtlak v m3.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten výtlak je myšlený jako maximum"při max.zatižení" takze prazdna hmotnost "vytlak" je nižší,asi ,že? :)

Jinak v dokladech je psaný výtlak 3,2t což se mi zdá stejně nějak moc.

Asi to zkusím,protože kde si teď narychlo pujčim vlek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Jedu tento týden na Vltavu a nemám ještě přihlášený přívěs.Je na polských dokladech.Unás mi povinné ručení neudělají protože to má cizí VTP a v Polsku taky ne protože nejsem občan Polska.Tak to udělam tak že dám převozky na vozík a pojedu.Chci se zeptat je to nejaky problem? A ještě vozik má nosnost 1700kg a bayliner 2655 cca 2000kg?? Jinak na tomto dvounápravovém vozíku jsem tu loď i přivezl přes celé Polsko cca600km

Nepíšeš rok výroby lodě,ale tebou uváděných 2000kg je přesto nesmysl .Pokud je to r.1994-1998 tak lod váží až 3000kg.

A nepleteš si navíc nosnost vleku s jeho celkovou hmotností? Bud rád,že jsi to vůbec dovezl a nic se nestalo.

 

bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten výtlak je myšlený jako maximum"při max.zatižení" takze prazdna hmotnost "vytlak" je nižší,asi ,že? :)

Jinak v dokladech je psaný výtlak 3,2t což se mi zdá stejně nějak moc.

Asi to zkusím,protože kde si teď narychlo pujčim vlek.

To jsou právě ty nesmysly psané v mnohých dokladech.Výtlakem,psáno v LO,je v podstatě pohotovostní hmotnost plus povolené užitečné zatížení.Tudíž - pohotovostní hmotnost Bayliner 2655 je 3000kg a užitečné zatížení např.500kg potom má být psaný výtlak v LO 3500kg nebo 3,5 m3. Tudíž těch tvých psaných 3,2t je málo a nikoliv "nějak moc"

 

bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych s tim zajet na váhu, ať víš jak to máš.

Suchá hmotnost lodě by měla podle výbavy a motoru startovat na 2,3t. Tomu zhruba odpovídá i výtlak, co máš v papírech. Orientačně se bere tušim 150 kg na jednoho člena posádky.


Každopádně jestli má vlek nosnost jen 1,7t, tak je tak jako tak přetíženej.

Vleky sice vydrží velký přetížení, ale je to riziko.

U nás se to ale moc neřeší, tak jestli potřebuješ kousek na vodu, tak bych to neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych s tim zajet na váhu, ať víš jak to máš.

Suchá hmotnost lodě by měla podle výbavy a motoru startovat na 2,3t. Tomu zhruba odpovídá i výtlak, co máš v papírech. Orientačně se bere tušim 150 kg na jednoho člena posádky.

 

Každopádně jestli má vlek nosnost jen 1,7t, tak je tak jako tak přetíženej.

Vleky sice vydrží velký přetížení, ale je to riziko.

U nás se to ale moc neřeší, tak jestli potřebuješ kousek na vodu, tak bych to neřešil.

Zdendo,Zdendo - máš v tom trochu zmatek,suchou hmotnost považuješ za výtlak?! Zkus si vyhledat a nastudovat vyhlášky a zákony ,třeba je najdeš i na SPS.

 

bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to zas tak jednoznačné není - já mám v papírech výtlak který odpovídá váze lodi dokonce bez motoru. Vem k tomu 130 kg motor, 120 kg benzin a pět osob. To jsme úplně někde jinde... (a to velkoryse nepočítám vybavení). edit - jak píše Zdenda, podstatná je skutečná momentální váha. Žádnýho dopraváka nezajímají teorie o výtlaku - prostě buď to nebude řešit nebo tě zváží. A pak je fuk jestli v lodi povezeš dvacet pytlů cementu nebo si vyndal sedačky a matrace. Upraveno uživatelem taurus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych s tim zajet na váhu, ať víš jak to máš.

Suchá hmotnost lodě by měla podle výbavy a motoru startovat na 2,3t. Tomu zhruba odpovídá i výtlak, co máš v papírech. Orientačně se bere tušim 150 kg na jednoho člena posádky.

 

Každopádně jestli má vlek nosnost jen 1,7t, tak je tak jako tak přetíženej.

Vleky sice vydrží velký přetížení, ale je to riziko.

U nás se to ale moc neřeší, tak jestli potřebuješ kousek na vodu, tak bych to neřešil.

Zdendo,Zdendo - máš v tom trochu zmatek,suchou hmotnost považuješ za výtlak?! Zkus si vyhledat a nastudovat vyhlášky a zákony ,třeba je najdeš i na SPS.

 

bootcentrum

 

Někde jsem snad napsal, že suchá hmotnost = výtlak? No tak to mi musíš ukázat kde. :)

Spíš jsi nepobral tu složitou matematiku.

 

Tak tedy ještě jednou. :)

 

150 kg na člena posádky, to máme 900 - 1200 kg (podle toho pro kolik lidí je to otypovaný), plus suchá hmotnost cca 2,3t a zhruba jsme na těch 3,5 t co má výtlak v paírech.

 

Už je to srozumitelné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Takze zajel jsem na Hlubokou i zpět,tri policajti tam ctyri zpet.Nikdo si mne nevsimal.Az na ten hopsabahn v uzavirkach cesta v poho.Horsi uz to bylo s lodi prvni tri dny v poho ,pak se u Zvikova zastavil motor a dalsi tyden jsme stali v Marine Orlik (dik za parkovani) .Nepomohla ani vymena hallova snimace v rozdelovaci.Pravdepodobne odeslo TCI .Ps.misto kde prestal motor jet se jmenuje Moravcovo peklo, me prijmeni Moravec ,karma ????????
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
Takze zajel jsem na Hlubokou i zpět,tri policajti tam ctyri zpet.Nikdo si mne nevsimal.Az na ten hopsabahn v uzavirkach cesta v poho.Horsi uz to bylo s lodi prvni tri dny v poho ,pak se u Zvikova zastavil motor a dalsi tyden jsme stali v Marine Orlik (dik za parkovani) .Nepomohla ani vymena hallova snimace v rozdelovaci.Pravdepodobne odeslo TCI .Ps.misto kde prestal motor jet se jmenuje Moravcovo peklo, me prijmeni Moravec ,karma ????????

 

Tci jsem dal zkontrolovat místnímu opravaři který se zabýva opravou řidicích jednotek do aut.Druhý den volal že je opraveno,vyměnil nějaký vyzkratovaný tyristor a hotovo,motor zase vrní :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...