Přejít na obsah
Plavidla.cz

Omc Z náhon, Volvo penta SX


www.tomaz

Doporučené příspěvky

Ahoj, možná už to tady třeba bylo ale nic takového sem nenašel tak kdyby náhodou tak se na mě nezlobte.


Mám na lodi OMC Z náhon a včera sem ji dával poprvé do vody zkouška proběhla téměř super nic se nevysralo takže spokojenost. Ale je tam jedno ALE. Z náhon je trochu hlasitěji tak nevím jestli je to normální u těchto modelů nebo ne? Není to nic drastickeho ale raci se chci optat protože mám strach aby se něco nedokurvilo. Přidám video z jízdy. V transormu je vyměněné ložisko (nové) kardan bez vůli v kříži, ozubené kola na pohled v pořádku. Když byla noha mimo loď krásně lehce se sní dalo točit v ložiskách ani v ozubených kolech jsem nezaznamenal žádné vůle,mel sem sundany jen horejni dekl jak je merka na olej víc sem se do toho nechtěl hrabat. Olej sem pro jistotu vyměnil 2x zasebou po cca 15 minutovém protoceni, žádné sponky nebo tak něco na magnetu u vypustalu nebyli. Zvuk z náhonu je stejný při neutralu tak i při zařazeny poloze v před nebo vzad. Děkuji za každý názor a radu.

received_284016816359990.jpeg.acebee551c4d0febd0e92296f3b45c71.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjádři se lépe.Máš tam Zko OMC Cobra a nebo Volvo SX?Jsou to rozdílné nohy a používá se uplně jiný olej!!

 

bootcentrum

 

 

Mám tam omc cobra. Ale tyhle dvě varianty by měly být totožné nebo se pletu?

 

To se doopravdy pleteš.Ale v prvopočátku / r.1994/ byly SX označovány nálepkou OMC .

poznáš to jednoduše - OMC Cobra má v horním dílu pod deklem vodní pumpu, Volvo SX jí tam nemá-je na motoru.Ale střeva v těch nohách jsou zcela rozdílná a nezaměnitelná. takže - co máš???

 

bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz prima - zvuk motoru lodě na plný plyn asi normální z toho nelze poznat, zda něco v noze "rachtá" nebo ne, to by jsi musel poznat již na volnoběh a nejvíce se to projevuje buď při trimování nohy nebo při zatáčení.

 

 

Ne ne nerachta v ní vůbec spíš jde o to hučení. Noha má stejný zvuk při zatáčení i při trimovani. To hučení na videu je až když loď projede kolem a je videt zadek lodě a při ubrani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou normálně ty nohy tichý nebo jsou trochu slyšet? Je mi jasné že diagnóza se těžko určuje z videa ale opraravdu jede jen o ten pistivej zvuk co tam je slyšet. Olej samozřejmě není problém vyměnit ale je to pokus omyl za 1500 Kč proto se ptám. Je ten speciální hustší než ta 80w90 tka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 years later...

Nebudu zakládat nove téma,

Kamarad z Žiliny potřebuje opravit převodovku Volvo Penta SX ,nebo vyměnit za repasovanou,je někdo na severní nebo jižní moravě kdo toto dělá? Při zpouštění do vody nastartoval zařadil zpátečku něco v tom cvaklo a nejede.Předem děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...