Přejít na obsah
Plavidla.cz

10. jarní sraz 2020


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 191
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

žádný hurá,četl jsi dobře?

,,Pouze plavidla nákladní dopravy a plavidla osobní dopravy bez cestujících"

je to v pr...

 

Já tam zas čtu toto: Pouze plavidla nákladní dopravy a plavidla osobní dopravy bez cestujících, mohou být proplavena mimo tuto provozní dobu, a to po předběžném objednání 3 hodiny před předpokládaným proplavením.

 

Znamená to tedy že všechna plavidla mohou v uvedené hodiny proplout. Pokud se mýlím, opravte mne. Příp. sem někdo dejte osobní zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po delší době zdravíme z Vysočiny. Dne 6.5.2020 se ve večerních hodinách objevíme v Českém Vrbném za účelem plavby na Orlík a zpět (do10.5.20). Jelikož jsme vydatně zásobeni rouškami, brýlemi i Paralénem, jsme schopni se i s případnými dalšími dobrodruhy srocovat, procházet i pít.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je nejjednodušší si tam zavolat, což v týdnuplánuju, ale zjištuju jestli náhodou někdo není více v obraze než já:)

 

Nevíte jak to bude s traktorem na Slapech a s komorou ve Štěchovicích? Plánuju jet právě 1.5. Praha->Slapy, tak jestli se mám nějak nahlašovat 24h v komoře ve Štěchovicích a jestli bude v provozu traktor u hráze.

 

Zde oficiální zpráva, kde se řeší právě 1.5. tak moc nerozumím jak to bude pak:

 

https://plavebniurad.cz/predpisy/predpis.php?typ=i&id=205&zdroj=uredni_deska

Provozní doba na vltavské vodní cestě od Českého Vrbného po Štěchovice

V souvislosti s přijetím opatření proti šíření koronavirové infekce Covid-19 budou v období do 1. 5. 2020 ve výše uvedeném úseku vltavské vodní cesty proplavována v čase od 7,00 do 15,00 hodin pouze plavidla nákladní dopravy a plavidla osobní dopravy bez cestujících po předběžném objednání pouze ve všední dny 24 hodin před předpokládaným proplavením. 1.5. 2020.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je napsaný na Pvl.cz....ale co si ztoho vybrat....:-)

2020-04-23 | Aktuální informace k pohybu hladiny na nádrži Slapy

 

Oznamujeme, že s ohledem na současnou hydrometeorologickou situaci spojenou s velmi suchým obdobím, nebude hladina v nádrži Slapy na počátku plavební sezóny 2020 zvýšena nad kótu 270,00 m n.m. pro potřeby spouštění plavidel na vodu. Děkujeme za pochopení.

 

 

Dnes jsem volal na hráz, řekli mi že to půjde ale jen po předchozí rezervaci a že mám zavolat na Povodí. Tam jsem volal a o ničem nevěděli, nakonec mi dali nějakého pána a ten řekl, že to budou snad dneska oznamovat a že bude nutná telefonická registrace. Ptal jsem se, zda se tedy jestli se mohu zaregistrovat, když už se to ví a že prý teď ne:)

 

Docela bordel a moc nerozumím kde tedy mám hledat aktuální informace pvl.cz , plavebniurad.cz, lavdis.cz?:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Informace Státní plavební správy č. 29/2020

zde dne 29. 4. 2020


o omezení plavebního provozu přes VD Kořensko a v úseku Podolsko – Kořensko

Státní plavební správa upozorňuje, že vzhledem k hydrologické situaci je podkročena hladina pod kótu 347,65 m n. m. na nádrži VD Orlík. Hodnoty ponoru a související hladiny pro plavbu na nádrži VD Orlík a v dalších úsecích vodních cest jsou uvedeny v příloze 2 vyhlášky č. 67/2015 Sb., o pravidlech plavebního provozu, ve znění pozdějších předpisů. V úseku ř. km 200,40 (Kořensko) až ř. km 182,66 (Podolsko) tedy nejsou garantovány ponory plavidel 1,3 m a plavební komora Kořensko není v provozu.


Platí do: odvolání


(čj. 2376/PH/20)


Ing. Hynek Beneš v. r.


ředitel pobočky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, dnes jsem se vrátil z úseku Vltavy mezi Č.Vrbným a Kořenskem. Na některých místech fungují okénka v hospodách, ale pohyb lodí minimální. Za tři dny jen šest lodí na celém úseku. Jak už tady bylo zmiňováno Kořensko mimo provoz, přesto vás zvu na malý neoficiální Jarní sraz. Budu celý týden v restauraci Na Kanále v areálu u přístavu nebo na tel. 773 651 955, místa v přístavu je zatím dost a můžeme se dohodnout na pořádném 10. jarním srazu. Posedět bude kde. Honza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S chutí bych přijel, ale to Kořensko... Ještě před čtrnácti dny jsem byl z hlediska vody pln optimismu, ten mě ale přešel. Hladina Orlíka se drží o nějakých 70 cm pod proplavováním a nijak výrazně nestoupá. Nevím, na co dělali prohrábku když je problém pořád stejný (dokonce mám dojem, že kótu otevření Kořenska zvýšili o 5 cm). Jinak pokud bude voda, rád nahoru přijedu, ale za stavu současných přetrvávajících omezení tahat loď z vody a převážet po silnici se mi moc nechce.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...