Přejít na obsah
Plavidla.cz

Co s dlouhými zimními večery?


Olin

Doporučené příspěvky

To jsem nechtěl,jen jsem napsal svoji zkušennost a svoji loď bych tam fakt táhnout nechtěl,ale půjčit si tam nějakou by určitě mohlo být fajn.


Jen pro dokreslení,nás vytlačila ze silnice nějaká PL octavia v lesích a až doma jsem zjistil,že na zadním heveru mám jehličí,listy a hlínu,obytka šla PZ kolem škarpou a byl problém jí vrátit na asfalt,ale že jsem u toho už hrnul hlínu jsem netušil,na to jsem přišel až doma a představa,že jedu se soupravou s lodí a potkáš "standartního Poláka" na úzké cestě je přinejmenším nepříjemná a nebezpečná.

Mrkni do mapy,třeba existuje lepší cesta a středisko s lepším přístupem než jsou Mikolajki,případně do Mikolajek 100% existuje jiný příjezd po lepší silnici,míjeli jsme tam tu křižovatku přímo ve městě.S lodí bych tosnad raději někudy objel,ale pravděpodobně od dálnice bude právě jediným přístupem úzká cesta přes lesy.Z dálnice je to cca 90-100km a těch posledních 30-40km je jak jsem psal a zbytek přes vesničky a okresce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je zimní čas ve znamení kosmetických vylepšení. Začal jsem v kajutě s nahrazováním koberců z podlahy, které jsou pro nás nepraktické kvůli úklidu.

Klasické lino jsem nechtěl, tak zkouším falešný teak z Aliexpressu. Pokud si dá člověk záležet s detaily, jako je například krajové zakončení, tak to nevypadá zase tak hrozně. Materiál do interiéru za mě v pohodě, ven bych to asi nedával.

p1.jpg


p2.jpg


p3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty panely jsem montoval uz v rijnu, v podstate jen aby neprekazely v dilne bez uzitku, pak jsem nejakou dobu testoval a hledal spravny reseni pro bojler.

Ve finale to chci udelat jeste jinak, ale tedka pres zimu vicemene jen zkousim, co se s tim da vsechno vymyslet. Automaticky rizeni zateze je ale docela zajimavej trik, jak ziskat primereny mnozstvi energie bez velkych investic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty panely jsem montoval uz v rijnu, v podstate jen aby neprekazely v dilne bez uzitku, pak jsem nejakou dobu testoval a hledal spravny reseni pro bojler.

Ve finale to chci udelat jeste jinak, ale tedka pres zimu vicemene jen zkousim, co se s tim da vsechno vymyslet. Automaticky rizeni zateze je ale docela zajimavej trik, jak ziskat primereny mnozstvi energie bez velkych investic.

obávám se,že teď přes zamračenou zimu fotovoltaika moc výkonu dávat nebude...vidím to na bydlíku,kde mám instalovaný skleněný cca 310Wp panel a vidím to i na synově FVE ,zima je bohužel pro FVE v našich zimních podmínkách téměř k ničemu,naopak u moře v zimě (prosinec-leden) to fungovalo skvělě ,byli jsme plně soběstační

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasne, ale kdybych delal pokusy na panelech v lete, tak by to bylo prilis snadny na to, abych ziskal potrebne zkusenosti. :lol:


Edit: Jinak tedy mam amorfni panely 90W/60V ze stary FVE (no nevem to za 100,-/ks) a prekvapive z nich jde nejakej (malej) vykon nejen kdyz je zatazeno, ale dokonce i kdyz jsou pod snehem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak z něčeho hrozného bych asi radost mít nemohl a přetvořil bych to na aspoň trochu pěkné...


je fajn,že se něčím bavíš,já jsem se teď vrátil z projížďky s autem,klouže to neskutečně,všude bílo,téměř nulový provoz,romantika,nádhera a po příjezdu jsem mrknul do bydlíku,který měl ještě před 3-4 dny 13,něco V a teď měl už jen 11,8V, tak jsem ho dal hned na nabíječku,solár pod sněhem a ledem asi nedává nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom je mozna ten muj trik s cenou, bavi mne jak veci fungujou a ze fungujou a u veci co makaji spoustu let mi nevadi, ze je to na nich poznat.

Treba misto Hi-Fi soustavy mam 18 let stary reprobedny k PC - sice tehdy jedny z lepsich, ale maji leccos za sebou - a k tomu mam gramofon po tatovi, z roku 76, toho si vazim, ze funguje, a ten mi prijde moc hezkej (Tesla NZC150), ale nekomu jinymu mozna ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...