Přejít na obsah
Plavidla.cz

Co s dlouhými zimními večery?


Olin

Doporučené příspěvky

Jelikož jsem se chtěl pustit do stavby nové lodě a nemám vytápěnou dílnu, tak jsem tento plán odložil na jaro. V tomto počasí se se dřevem noc dělat nedá, protože jaksi nechce tuhnout lepidlo. Z toho důvodu jsem se pustil do věcí kolem kovu. Nejprve jsem dával do kupy motor, co jsem koupil za pakatel, ale co pak?

Osmiletá dcerka už delší dobu touží po čtyřkolce. Jako každý rodič o ní mám samozřejmě strach a proto se jí bojím pořídit i tu čtyřkolku, jelikož mi přijde pro takhle malé dítě dost nebezpečná. Na webu jsem však před lety narazil na motokáry, se kterými se dá blbnout i na nezpevněných plochách a rychlostně bude dcerčiným kamarádům z vesnice na čtyřkolkách stačit. Díky nižšímu těžišti mi to přijde i mnohem bezpečnější. Navíc když díky počasí nemůžu dělat na čem bych chtěl, tak jsem se do toho pustil.

Zde jsou nějaký fotečky ze stavby:

https://olin77.rajce.idnes.cz/Go-kart%2C_stavba_motokary/

Ve finále by to mělo vypadat nějak takhle:

go-kart-assembly.jpg?ver=0


A jak trávěj zimní večery ostatní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám RC modely tanků a aut, teď se seru s airbrush lakováním německého Leoparda 2a6 a v krabici na mne čeká americký Abrams (další pětiletka), občas si jdu zastřílet na střelnici z ákáčka, ar patnáckty a dalšího železa které jinak počas roku zanedbávám, no a nyní jsem objevil kouzlo 4kolek a tak brázdím lesy a polňačky na 4 kolce spolu s dětmi... atd. atd.... Času málo, koníčků hodně... :D


PS: Oline to je moc pěkný, jak to jezdí ??? :) Dětský 4 kolky se neboj, u nás na vesnici co jsem koukal na tom jezdí caparti už od tří let a úplně v pohodě. Když nekoupíš ten největší brak, tak se nemusíš vůbec ničeho obávat. Klukovi budou 4 a k narozkám mu jí nadělím.



IMG-8047.jpg


IMG-8033.jpg


IMG-8037.jpg


Whats-App-Image-2018-04-15-at-01-27-09.jpg

Upraveno uživatelem Sullaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No čtyřkolek se u dětí bojím. Tenkát jsem byl s druhou dcerou na pohotovosti a zrovna tam přivezli sanitkou tak dvanáctiletou dolámanou holčinu, co se s kolkou skutálela ze svahu.

Jinak to ještě nejezdí. Na videích s tím lítaj ale docela pěkně.

[YouTube]YPdat-4tsOc[/YouTube]

Co jsem počítal, tak ta co stavím pojede při 3000ot/min nějakejch 42km/h, takže ji budu ještě muset přiškrtit na plynu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj to bys je nemohl pustit na nic z těhle věcí a třeba ani na kolo nebo radši ani na led hrát hokej, lízt po stromě pro jabka. Předpokládám že děti nejezdí na volno ale pod dozorem rodičů a ten je určitě nevezme na nějaký svah ale třeba na pole. Ono když na té tvé káře ve 30 km/h hupsne v zatáčce do nějaký díry a pujde přes boudu nebo to čelně narazí do stromu, tak to asi taky nebude ideální když to nemá klec a 5 bodový pásy. To bys fakt nemohl dělat nic a nechat děti hrát tak šachy.



buzz2-web.jpg

Upraveno uživatelem Sullaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jde mi právě o to že holka je živel, co řádí bez dozoru. Možná jsi ji i viděl se samotnou projíždět po pískovně kolem ostrova na lodičce. Na káru jí chci udělat aspoň rám za sedačku, pás aspoň dvoubodej a možná i výtrhovku. Zase v čem tomu zvířátku můžu věřit, tak je zodpovědnost a vím, že když řeknu helmu a připoutat, tak to bude dodržovat. Rychlost jí stáhnu tak do 25, jako maj ostatní na kolkách. Poslední léto totiž za těma ostatníma lítala na kole, takže letos se jim už vyrovná.

Taky máme za vesnicí super místo na řádění pro kolky a endura na tom sesuvu, co zavalil stavbu D8. Tam když s ní půjdu až to bude mít trochu v ruce, tak jí to můžu otevřít a tam se vyřádí až až.

Upraveno uživatelem Olin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezky dílo, obdivuji!

Jen jsem si u řízení všiml jedné nedokonalosti. To prepakovani od svisleho čepu kola by nemělo jít rovnoběžné dopředu, ale mělo by se sbihat kor, když jsou řidiči tyce od palce hřídele volantu napojené jak jsou. Jde o to, aby vnější kolo zatacelo méně nežli vnitřní aby to lépe v zatáčkách vedlo. Ale i takhle je to moc hezky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele jako nevim no, prostě u těhle záležitostí počítej s případným krešem. Jinak jí dej na piano. Jak správně říká Viki, pořádný křeslo s bočním vedením s pořádnejma kurtama, obyčejnej oblouk, holka ať má pořádnou přilbu a především držák krční páteře a pak se děj vůle boží :) Pro sichr bych udělal výtrhovku nebo vypínač na dálku. Ono i při těch mizernejch 25 km/h to může bejt vcelku šleha. PS: holka vypadá správňácky, myslím že to není žádná cukrová panenka :D Upraveno uživatelem Sullaco
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezky dílo, obdivuji!

Jen jsem si u řízení všiml jedné nedokonalosti. To prepakovani od svisleho čepu kola by nemělo jít rovnoběžné dopředu, ale mělo by se sbihat kor, když jsou řidiči tyce od palce hřídele volantu napojené jak jsou. Jde o to, aby vnější kolo zatacelo méně nežli vnitřní aby to lépe v zatáčkách vedlo. Ale i takhle je to moc hezky.

Jo vím o tomhle problému a přepákování není kolmo k ose kola. Je pár stupňů směrem k disku, ale je to málo. Budu muset poupravit. Když jsem dělal otočáky, tak jsem měl strach, aby to neškrtalo o disk. Správně mají být při rovném směru kol v přímce se svislákem na střed zadní nápravy. Vnitřní kolo v zatáčce sice opisuje menší kružnici, ale ne dostatečně. Ještě uvidím, jak to bude fungovat a kdyžtak to předělám. Pokud bych to předělával, tak bych udělal ještě větší záklon a zvětšil bych třmeny, aby se nad otočák vešly ještě pružiny z ventilů.

Upraveno uživatelem Olin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted na to koukam..... (nudim se v praci).. Jako práce pekna, ale prijde mi to hrozne nebezpecny. Rozhodne bych to teda pro vlastní deti vyrabel jinak.


Při plnym rejdu doleva nemá mlada kam dat nohu, u kolena ji bude prekazet sloupek volantu a u kotniku tocici se kolo. Zda se mi, ze vychodonemecti soudruzi mozna udelali nekde chybu.... První trefenej balvan nebo parez a mas dceru s rozdrcenym kotníkem. Nemluve o neustalych modřinách od sloupku rizeni. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo vím o tomhle problému a přepákování není kolmo k ose kola. Je pár stupňů směrem k disku, ale je to málo. Budu muset poupravit. Když jsem dělal otočáky, tak jsem měl strach, aby to neškrtalo o disk. Správně mají být při rovném směru kol v přímce se svislákem na střed zadní nápravy. Vnitřní kolo v zatáčce sice opisuje menší kružnici, ale ne dostatečně. Ještě uvidím, jak to bude fungovat a kdyžtak to předělám. Pokud bych to předělával, tak bych udělal ještě větší záklon a zvětšil bych třmeny, aby se nad otočák vešly ještě pružiny z ventilů.

 

Klasická vada prototypu. Toho se nelze vyvarovat, :-)

Přepákování je lepší od svisláků dozadu. Pak tam lze ty úhly docílit. Ale to by byla veliká úprava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám RC modely tanků a aut, teď se seru s airbrush lakováním německého Leoparda 2a6 a v krabici na mne čeká americký Abrams (další pětiletka),

Čéče, co to je za měřítko? To je tak 1:16, nebo snad ještě větší? To já bych na to neměl trpělivost a nervy na to manželčino remcání, jak s tím smrdím a dělám bordel.

 

Ted na to koukam..... (nudim se v praci).. Jako práce pekna, ale prijde mi to hrozne nebezpecny. Rozhodne bych to teda pro vlastní deti vyrabel jinak.


Při plnym rejdu doleva nemá mlada kam dat nohu, u kolena ji bude prekazet sloupek volantu a u kotniku tocici se kolo. Zda se mi, ze vychodonemecti soudruzi mozna udelali nekde chybu.... První trefenej balvan nebo parez a mas dceru s rozdrcenym kotníkem. Nemluve o neustalych modřinách od sloupku rizeni. :(

Neboj na nohy je tam místa až až. Tím jak jsou pedály vyhlý do stran to vypadá divně, ale paty zůstanou na podlaze za profilama a jak jsou pokrčený nohy, tak ti špičky utíkaj do stran a proto jsou ty pedály taky tak. Špička ti pak ani nemá šanci uklouznout z pedálu do kola, díky bočnímu vedení pedálu. Kolem podlahy ještě budu dělat takovej mantinel z hlazenky nebo nějakýho slabšího profilu. Na těch fotkách to vypadá trochu jinak než ve skutečnosti. Ten sloupek řízení taky není tak hroznej, jak vypadá. Kára je dvoumístná a navíc navržená na větší děti, než je ten náš diblík, takže teď je to na hraně, ale se sedačkou na max dopředu na pedály dosahne dobře. Když se pak šoupne sedačka dozadu, tak se tam s prckem vejdem oba.

Taky si myslím, že bejt něco špatně, tak by už v plánech došlo ke změně. Těch kár jezděj po světě stovky, zrovna jako minimostů, PDRacerů a plno jiných léty ověřených konstrukcí, které se používaj a fungujou léta.

Upraveno uživatelem Olin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Ta dneska mě prcek povozil kolem vesnice.

IMG_20190316_131836.jpg?ver=0

Okruh měl podle gps 8,5 km s rychlostí max 28km/h. Ještě to budu muset přiškrtit...

Zde kraťoučkej záznam:

Ještě dodělám ochranej rám a bezp. pás a můžu se naplno pustit do stavby lodě. Z té mám zatím vyřízlý jen zrcadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako kluk jsem o motokáře vždycky snil. Paráda! To jste projeli nějakou vápenkou?

Ne to bylo u dálnice kolem toho sesuvu u Dobkoviček, kterej před několika lety zastavil stavbu D8. Vlastně to video je přímo z místa toho sesuvu. Před několika lety se tam pomalu nedalo ani projít, protože v těchto místech byla sesutá zemina do výše cca 6m a země byla plná hlubokých trhlin.

Upraveno uživatelem Olin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky něco přidám. Je to už Teda dávno, syn měl 4roky takže uz23 let. Z pionyra jsem mu postavil krosku, prevareny rám, kola že skutru 501maly primar, velká rozeta, nádrž prevarena z jawy 90 sedlo samo domo, atd. No dneska už bych to nedělal, protože se dají koupit různé minibike, pitbike, dirtbike a já nevím jaké ještě bike????. Pak jsem předělal jawu 350 na choppera. Dneska už na tyhle věci není čas, takže s rodinou v zimě lyže v létě loď a motorka, barák a jinak práce prace.....


Lukis-7-roku-kroska.jpg

Crosska50ccmll.JPG.c6ab5b4ce3224ab2fe9d01ddd0c75317.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta je vymazlená!

Dík. Za tehdejší design se musím pochválit :) , ale jinak hrůza celé hrozně těžké, pionyr motor moc nejel, ale na vozeni dětského zadku dostačující. Když se na tom učil, tak jsem ho při rozjezdu musel držet(nedosáhl na zem) pak jezdil a jezdil, když potřeboval zastavit musel dojet ke mně abych ho zas chytl :) když chtěl zastavit sám tak s tím prostě flakl o zem :)

Crosska50ccmll.JPG.f55dfd6f74f5caa24620b6a80f883c78.JPG

Upraveno uživatelem Millan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...