Přejít na obsah
Plavidla.cz

Stavba vodního kluzáku HASTY HYDRO


yannick

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 592
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Však to víme. Momentálně jsi tak ve dvou třetinách, možná teprve v půli. Teď už záleží jen na tobě, jak se s těma dodělávkama chceš sr... Teď už jen záleží, zda budeš, nebo nebudeš chtít tmelit, laminovat, barvit atd. Od toho se odvoděj investice i čas.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak do laminátování jsem se pustil ve čt. Laninátoval jsem Epoxy 1200 kterou jsem nahřál na plotýnce a po smícháni s tvrdidlem jsem přidal trochu acetonu. foto přidám večer. Nevýhoda Epoxy 1200 je však že dlouho schne píšou až 48 hod tak že v garáži už běží kamna 24 hodin :-) a je to tak 70 % suchý další nevýhoda že na velkých ohybech se to nepřilepilo ke dřevu kluzáku tak že se to bude muset na v těchto místech obrousit a znova olaminátovat tentokrát laminitem 109 už jen proto že do hodiny je suchý co jsem sním dělat kdysi sidecar.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olaminuj to klidně tou 1200, pokud nic jinýho nemáš. Ale nastříhej si z igelitu tak 15 cm silné proužky a ty dej na ten laminát. Pořádně vytlač vzduch a ten igelit ti vytvoří vakuum v místech, kde je nejvyšší pnutí tkaniny a nedovolí jí odfouknout od hrany. Pak po vytvrdnutí epoxi igalit snadno strhneš. čím budeš mít silnější fólii, tím pak budeš mít hladší povrch, protože se ti nebude tak vlnit. Tam kde strhneš fólii, tak budeš i překvapenej, jak ti vznikne krásně hladkej povrch.

Takhle vypadá povrch po strhnutí igelitu: http://img18.rajce.idnes.cz/d1801/12/12785/12785497_f9e0c5128cca77b23f460f4fc19b88d7/images/IMG_20160703_191413.jpg?ver=0

Hlavně se to nesmí uspěchat a strhávat igelit, dokud je povrch lepivej, jinak to jde i s tkaninou!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

iglit si kup v metraži(zahradkařskej) ,šmirgl stačí 80,jako tkaninu jsi mel použit keprovou vazbu a ne platno-ten líp kopíruje hrany, 1200 ma na laminovaní docela dost velkou viskozitu-dobra je 531 nebo neco od www.havel-composites.com - o vanocich budem laminovat kajutovku pryskyřicí LH 289


všechno tu už bylo 1000x popsany stačí jen trochu pohledat

jinak kluzak dobrej-doufam že se do jarního srazu dodela a pochlubiš se

Upraveno uživatelem packa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

epoxa se acetonem neředí, proto ti dlouho tvrdne a nikdy pořádně nevytvrdne.


109 je polyester

a co mu takhle napsat čím teda ředit-ja teda taky použivam aceton nebo špiritus-je fakt že spiš na umytí než ředení

Upraveno uživatelem packa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laminační pryskyřice se zásadně neředí, odpařující se ředidlo nechává mikropóry co pak chlastaj vodu. špiritus se dá, když tím chceš natírat - jako lak, ale pevnostně to je v háji páč obsahuje vodu.


Když už se laminovalo dvanáctistovklou, tak se prosycovalo pomocí starý vlažný žehličky, aby to zřídlo. Navíc to pak rychlejc tvrdlo.


Stejně tak broušení laminátu v ploše je blbost. Musí se laminovat čistě a pořádně. Brousí se, spíš se ve stavu gelu seříznou, boule a odstáté kousky a znovu zatřou pryskyřicí. Nikde nesmí být holé sklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

epoxa se acetonem neředí, proto ti dlouho tvrdne a nikdy pořádně nevytvrdne.


109 je polyester

a co mu takhle napsat čím teda ředit-ja teda taky použivam aceton nebo špiritus-je fakt že spiš na umytí než ředení

Já na ředění používám líh. U lodi, která není celou sezonu na vodě, ale vozí se domu, tak ty mikropóry nevaděj, pokud na to přijde tmel a barva, tak to už pak nemá kudy chlastat vodu.

Až budeš tmelit, tak mě se nejvíc osvědčil tmel z 1200 smíchanej s plavenou křídou a natahovat gumovou stěrkou v tak slabé vrstvě, že prosvítá podklad. Po zatvrdnutí opakuju ještě tak dvakrát. Na celý trup by ti mělo takového tmelu stačit 15-20 deka epoxidu na jednu vrstvu. Křídy ti bude stačit půlkylovej pytlík a ještě ti zbyde. Za týden to takhle máš hotový (obden tomu věnuješ hodinku) a výsledek je povrch tak hladký, že už nemusíš ani brousit. Místo křídy můžeš použít i prach z brusky, ale nesmí v něm být ani jedna viditelná pilina, jinak ti to při tmelení bude dělat rejhy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jmenuje se to zahradnická folie??

iglit si kup v metraži(zahradkařskej) ,šmirgl stačí 80,jako tkaninu jsi mel použit keprovou vazbu a ne platno-ten líp kopíruje hrany, 1200 ma na laminovaní docela dost velkou viskozitu-dobra je 531 nebo neco od www.havel-composites.com - o vanocich budem laminovat kajutovku pryskyřicí LH 289


všechno tu už bylo 1000x popsany stačí jen trochu pohledat

jinak kluzak dobrej-doufam že se do jarního srazu dodela a pochlubiš se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...