Přejít na obsah
Plavidla.cz

Stavba vodního kluzáku HASTY HYDRO


yannick

Doporučené příspěvky

Obávám se, že spory o výkladu zákona by rozseknul až správní soud. Já sám mám jen malé zkušenosti se soudy a s vymáháním práva. I ty mi ale stačí k tomu, abych se do podobných polemik s orgány vůbec nepouštěl.


Takže jak by to nejspíš probíhalo? Orgán by vyměřil sankci, ty bys s ní nesouhlasil a obrátil se na správní soud. Nevím, kdo má dokazovací povinnost, ale jedna ze stran by musela prokázat svou pravdu. Předpokládám, že by to skončilo u znalce, nebo autorizované zkušebny.

Proti protokolu ze zkušebny, nebo znalce se už pak blbě argumentuje. I papír o sníženém výkonu od prodejce by v tomto případě byl taky na nic. Maximálně by se "poškozený" mohl později obrátit na občanskoprávní soud s požadavkem na uhrazení vzniklé škody od prodejce. Asi by se ale blbě prokazovalo uvedení v omyl, když i sám prodejce uvádí, že je to jen papírové snížení výkonu. To už je ale jiná kauza.


Je to přesně jak tu už zaznělo.... dokud se něco nestane, tak je klid. Až se něco stane, nebo až někdo rozhodne zaměřte se na přeštítkovaný a papírově omezený motory, tak bude po prdeli. Ty snakce jsou dneska prakticky likvidační. Riskovat pětimístnou pokutu...... To mi přijde jako šílenství.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 592
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

Nejlepší přispěvatelé v tomto tématu

jirkas /Přesně s tím máš naprostou pravdu a nebudou spekulace ohledně pokut,škoda,že to tak není.Také by mne docela zajímalo jestli, se dá někde legálně zjistit jakou viník přestupku dostal loni za co pokutu při těch kontrolách ?Někde jsem četl ,snad kolik bylo vybráno na pokutách,ale jak tresty za konkrétní přestupek nikde. Myslím si,že by to bylo i poučné a hodně některým lidem otevřelo i oči.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím. Viděl jsem na Slapech, jak důkladně kontrolujou závěsné motory....

Chlapci nakonec dojeli.

Jedna vlaštovka jaro nedělá, podle mě se kontroluje málo, za slunného počasí a na notoricky známých místech. Jak to vlastně dopadlo, dojeli či dojeli? Jaký trest jim hrozí a jaký reálně obdrželi? Co se stane s takovým motorem?

Aby byla dodržena litera zákona, dá se postupovat ve velmi rozsáhlých mezích, což je pro náš prokorupčně orientovaný systém státní správy typické. Dám příklad, za naprosto stejný přestupek lze obdržet jak napomenutí, tak i trest likvidační v řádu desetitisíců, vše záleží na tom, kdo kdy kde a s kým jedná. Velmi nespravedlivé, já se kloním k taxativnímu modelu provozovanému v právně civilizovaných zemích, kde je k dispozici veřejně dostupný jídelní lístek, kde si každý sám může spočítat účet za své nesprávné jednání. Žádné od do, ale pevná sazba, nikdo nesmlouvá a nemasíruje orgánovi jeho úd a ani se nemusí obávat jeho zvůle. To je základ ke korektnímu jednání pro obě strany.

No asi hodinu je drželi na vodě, fotili si motor a řešili to. Kluci měli gumák se závěsákem. Nakonec kluci zakotvili v maríně. Tak nevím, jak se spolu domluvili...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávám se, že spory o výkladu zákona by rozseknul až správní soud. Já sám mám jen malé zkušenosti se soudy a s vymáháním práva. I ty mi ale stačí k tomu, abych se do podobných polemik s orgány vůbec nepouštěl.....

.....Ty snakce jsou dneska prakticky likvidační. Riskovat pětimístnou pokutu...... To mi přijde jako šílenství.

Souhlasím. Nechtěl jsem nabádat k boji proti větrným mlýnům. Jen mne štve, jak jsou u nás zákony špatně napsané a jak jsou pak vykládány proaktivními úředníky podle toho, jak se jim to hodí. úředníka nezajímá pointa zákazu, ale jen jeho vlastní výklad slovní formulace zákona. Mít na to zbytečné peníze a dobré právníky, tak bych se projel na brblačku se 100HP po Lipně a pak ať mi dokážou, že z motoru jsem v tu chvíli použil více jak 10KW. Vyhláška píše že: "spalovací motor o výkonu nejvýše 10kW". Nikde se nepíše že se jedná o maximální možný výkon...... Přijde to někomu jako demagogie? Mně zase přijde absurdní tvrdit, že lodě s motorem do 10KW jsou k okolí ohleduplnější. Všichni víme, jaká je to blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi koukám že se tu rozjela docela pěkná diskuse .Přidávám další fotky jinak už se blížím do finále broušení. Barvit bych mohl začít v pátek nebo nejdéle v sobotu.

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/IMAG0203.jpg

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/IMAG0205.jpg

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/IMAG0208.jpg

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/IMAG0210.jpg

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/IMAG0216.jpg

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/IMAG0219.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mít na to zbytečné peníze a dobré právníky, tak bych se projel na brblačku se 100HP po Lipně a pak ať mi dokážou, že z motoru jsem v tu chvíli použil více jak 10KW. Vyhláška píše že: "spalovací motor o výkonu nejvýše 10kW". Nikde se nepíše že se jedná o maximální možný výkon...... Přijde to někomu jako demagogie? Mně zase přijde absurdní tvrdit, že lodě s motorem do 10KW jsou k okolí ohleduplnější. Všichni víme, jaká je to blbost.

Už jsem to tady jednou psal, jen kvůli Lipnu jsem byl nucen si koupit gumový člun s malým motorem, ergo mě ta legrace stála více než padesát tisíc. Ten tvůj výklad zákona je velmi zajímavý, už na začátku kdy se povolila plavba na Lipně za nynějších podmínek jsem přemýšlel o tom, jakého hlupáka mohlo něco podobného napadnout. Došel jsem k závěru, že v tom bude naše klasická národní vlastnost, závist. Je to zhruba totéž, když bývalý komunistický funkcionář bydlící v Prase v Pařížské s regulovaným nájmem musí každý den sledovat dole na ulici, jak si tam ti hajzlové s nakradenými milióny poměřují svoje Ferrari s Harleyi. Totéž na Lipně, jak to tam sleduji, naprostá většina lodí (mimo maríny, kde se platí) jsou prašivé neudržované plachetnice, hezkou loď aby jeden pohledal. Přirozenou obranou je nevpustit na Lipno žádné velké nové lodě aby to nedopadlo tak, jako na Orlíku, kde je úplná přehlídka lodí a kde si každý šmejd jezdí jak chce. A úplně nejhorší jsou ti xindlové na skútrech, ty se musí bezpodmínečně zakázat. Musíme se jako proletariát sjednotit a zatrhnout jim to, je nechutné se na to koukat, jak veřejně předvádějí nakradené peníze.


Z hlediska zdravého rozumu by stačilo omezení rychlosti, v Praze (ale i všude jinde) také i ta Ferrari musí jezdit v rámci předpisů tak proč by to tak nemohlo fungovat i na Lipně, že. Ovšem naše česká cesta je zaručeně ta nejlepší na světě, vymyslíme navíc ještě novou výkonovou kategorii povolených motorů. Vzhůru soudruzi k novým světlým zítřkům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych dodal, že si delší dobu pohrávám s myšlenou postavit/sehnat retro motorový člun s maximální možnou rychlostí vy výtlaku. Raději na to ovšem příliš často nemyslím, abych to nakonec ještě nedej Bůh nerealizoval. Díky našim hloupým zákonům a vyhláškám by bylo velice zajímavé hrnout u náplavky za pomoci několika set koní metrovou vlnu. Připadá mi to stejně absurdní situace jako omezení výkonu na Lipně: Gumový člun v kluzu jistě nedělá větší vlnu než třicetimetrová výletní loď na plný plyn, ovšemže ve výtlaku. Pro naše dobroděje na ministerstvech by zřejmě bylo příliš jednoduché ustanovit například po celé Praze nabo na Lipně 12km/h.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci Tě Jirkas nějak opravovat, ale vždy je u té výtlačné plavby také uvedeno, že se při ní nesmí způsobit nepřiměřené vlnobití a sání. Takže pokud budeš mít loď a ta bude umět jet ve výtlaku bez vln rychle - tak asi žádný problém :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci Tě Jirkas nějak opravovat, ale vždy je u té výtlačné plavby také uvedeno, že se při ní nesmí způsobit nepřiměřené vlnobití a sání. Takže pokud budeš mít loď a ta bude umět jet ve výtlaku bez vln rychle - tak asi žádný problém :)

S přiměřeně štědrým bakšišem by jistě nebyla žádná má vlna nepřiměřeně vysoká a žádné sání nepřiměřeně vysávající. Přesně jak píše David, zde na Balkáně se spravedlnost zakřivuje podle potřeby jako lodní šroub.


S tou SPS je to jako všude jinde, najdeš tam slušného člověka, hloupého kariéristu i hezkou holku (tyhle jsem tam fakt potkal).


Ale abych pořád nekazil Yannickovo téma, zajímá mě, jak se s takovým kluzákem dá jezdit ve výtlaku, manévrovací schopnosti a podobně. Když to letí rychle, jistě se to bude chovat skvěle. Jsem docela zvědavý, osobně jsem nic podobného nekormidloval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale abych pořád nekazil Yannickovo téma, zajímá mě, jak se s takovým kluzákem dá jezdit ve výtlaku, manévrovací schopnosti a podobně. Když to letí rychle, jistě se to bude chovat skvěle. Jsem docela zvědavý, osobně jsem nic podobného nekormidloval.

Na to se musíš zeptat Vikyho, to je jeden z mála lidí v republice, co osedlal minimost, kterej je k tomuto tak asi nejblíž. Sice to ve výtlaku nějak popluje, ale pak tě zaleje vlna od prvního parníku, co popluje kolem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kluzák již konečně obroušen začínám pomalu dělat nátěr plochy které nebudou pod vodní hladinou jsem natřel lazurou a dvěma nátěry lodního laku.Další nátěry barvy budou probíhat až v pátek 12.1.2018

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/IMAG0222.jpg

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/IMAG0237.jpg

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/IMAG0229.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe... tohle vypada hodne retro. :)


Na jarni sraz to das jo?


Edit: Ještě k tem vlnam.


Maloktera vlna je dost ostra aby mi clun zalila, plave to jak korkovej spunt. Vlny jdou celkem dobře zmaknout, když jedes proti nim, jenom je potřeba pohlidat abys za vlnou nespadl do diry pridi, to se zapíchne. Docela dobry je to postavit "na zadni" v prechodovym rezimu, ale to chce vykon motoru, 4HP na to moc nestaci.


Co mi dela problémy je predjizdeni, nabrat vlnu zezadu moc nejde, chce to spravny místo, spravnej uhel a dostatečnou rychlost. I tak se najde vlna kterou proste nedas a normalne se po ni svezes zpatky... a to uz se mi stalo ze jsem si do Minimosta dost nabral.


Ten tribodovej kluzak bude mit podle mne trochu vyhodu v lepsim drzeni smeru a vetsim vytlaku pride, to mi při těchhle manévrech dost schazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik hp by asi bylo třeba, kdyby jsme se do toho tvýho člunu namáčkli spolu? Teda jestli by jsme se tam narvali...


Jinak Hasty vypadá nad očekávání dobře. Jsem zvědav jak poletí v květnu na Orlíku.

Upraveno uživatelem Olin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barvu budu mít až 12.1.2017 proto jsem to vzal trochu z jiné strany a přidělal na kluzák lodní vazáky

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/26693153_1747962345266321_1230940778_o.jpg

http://img22.rajce.idnes.cz/d2202/14/14643/14643686_dbb96982172cf2089e37c0ac05846419/images/26733208_1747962405266315_1715364724_o.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...