Přejít na obsah
Plavidla.cz

vrtule,propeler jaky vybrat jakk to spocitat...


Hervas

Doporučené příspěvky

Mrknu po té vrtuli jestli ji najdu. Nechal bych ji tak za 1500,- ale nejspíš k ní nebudu mít pouzdro. To by sis musel dokoupit. Pak tu mám ještě jednu navíc, ta bude mít ale nejspíš větší stoupání, ale nevím kolik. Zítra na to mrknu jestli nenajdu nějaké číslo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
Tyhle nohy jsou velmi často úplně špatně zapojený a turbína pak saje vodu jenom štěrbinou mezi vrtulí a nohou. Pak to vůbec nejede. Pro nasávání je třeba mít díru s mřížkou pod motorovým prostorem, jako mají rychlostní skútry. Pak je to jiná káva! Zkontroluj, jestli jí tam máš. Jestli ne, tak určitě dodělat, pojede Ti to 3x rychleji. Při zpátečce pak odchází výfuk tou mřížkou a nedusí se to. Voda může volně sem a tam.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tak snad se mi konečně podaří dát loď na vodu, ale začínám řešit jakou má osadit vrtuli. Je mi jasný, že je potřeba to vyzkoušet ale, kde mám začít? Loď je Searay 230 - délka cca 7m, váha do 2t, motor 4,3 190koní vortec.

Nemáte někdo podobně velkou loď se stejným motorem? Potřebuju něco osadit, ale namám představu co. Tipoval bych to tak 14x17, ale nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak snad se mi konečně podaří dát loď na vodu, ale začínám řešit jakou má osadit vrtuli. Je mi jasný, že je potřeba to vyzkoušet ale, kde mám začít? Loď je Searay 230 - délka cca 7m, váha do 2t, motor 4,3 190koní vortec.

Nemáte někdo podobně velkou loď se stejným motorem? Potřebuju něco osadit, ale namám představu co. Tipoval bych to tak 14x17, ale nevím.

Pokud je tam noha se standartním převodem 1,84 - doporučuji min.14,5x19"

 

bootcentrum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 9 months later...

Ještě se vrátím k mé vrtuli. Takže po jedné sezoně - loď SEARAY 230 motor 4,3 Mercruiser 190hp, převod v noze 1,84, vrtule 14,5x19.

Z vody to jde myslím velice dobře, ještě ve třech lidech to jde bez klapek, maximální otáčky 4800, rychlost 57Km/h. Co vy na to? mám se ještě pídit a zkoušet stoupání 21 nebo to nechat tak? Docela bych to zkusil, že bych si snížil otáčky na cestovní rychlosti, ale asi by to chtělo vyzkoušet než něco koupím že? Neměl by tu někdo na vyzkoušení 21" vrtuli?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se vrátím k mé vrtuli. Takže po jedné sezoně - loď SEARAY 230 motor 4,3 Mercruiser 190hp, převod v noze 1,84, vrtule 14,5x19.

Z vody to jde myslím velice dobře, ještě ve třech lidech to jde bez klapek, maximální otáčky 4800, rychlost 57Km/h. Co vy na to? mám se ještě pídit a zkoušet stoupání 21 nebo to nechat tak? Docela bych to zkusil, že bych si snížil otáčky na cestovní rychlosti, ale asi by to chtělo vyzkoušet než něco koupím že? Neměl by tu někdo na vyzkoušení 21" vrtuli?

Mám volnou vrtuli nerez se stoupáním 21, ale je to jen průměr 13 palců. Je bez pouzdra.

http://www.plavidla.cz/bazar_index.php?akce=detail&inid=0000055239

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak 13 palců je asi málo, navíc to asi má ten menší středový náboj.

Já mám právě taky obavy aby to nebylo už moc těžké na ten motor, proto se mi nechce vrtuli rovnou koupit, aby mi tady pak ležela - už mám doma tři, ale na jiný motor. Je pravda, že 2355 je o dost těžší než ta moje, ale zase mám o pár koníků míň, tak to nejspíš bude podobné. Jaký je přínos toho čtyřlistu na takovéhle lodi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rady, ale jak zjistím jaké je stoupání na noze ? Mám nohu 280. Kupoval jsem loď a absolutně neznalý věci jsem se na to neptal. Takže pořádně nevím co mám za vrtuli a jaké je stoupání v noze

V noze není stoupání ale převodový poměr :) , ale buď v klidu každý jsme nějak začínaly

 

Na vrtuli bývá vyražené číslo a dle toho se dá zjistit o jaký typ jde, a převodový poměr lze odhadnout když točíš ručně motorem a při zařazené rychlosti sleduješ otáčky hřídele vrtule. Motorem otočíš na setrváku o 360 st. a uvidíš kam se ti otočila, nebo kolikrát hřídel vrtule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...